Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi

Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi

Daha önce hazırladığımız, Her Bilgisayarda olması gereken programlar listesi ikinci bölümü.

Yeni veya ikinci el bilgisayar aldığınızda. Herkes gibi sizde Bilgisayarda olması gereken programlar listesi hazırlamaya başlarsınız. Ofis araçları, medya oynatıcılar, tarayıcılar, sıkıştırma programı indirme yöneticisi vs. Gibi Bilgisayarda olmazsa olmaz programlar yüklemek istersiniz.

Sizin için hazırladığımız Bilgisayarda olması gereken programlar listesi, işinizi kolaylaştıracak. Ve program arama derdinden kurtulacaksınız. Çeşitli kategorilerde, Bilgisayarda olması gereken programlar listesi özenle seçilmiş. 100’e yakın program indirilmek için sizi bekliyor.

Bazı programlara açılan yeni sayfayla birlikte geniş açıklamalara ve özelliklere yer verdik.

Aşağıdaki Menü yardımıyla. İndirmek istediğiniz Bilgisayarda olması gereken programlar listesi’ne hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

 1. Oyun Araçları
 2. Ofis Programları
 3. Not alma uygulamaları
 4. Web tarayıcıları
 5. Medya oynatıcılar
 6. Dosya Sıkıştırma Programları
 7. Mesajlaşma uygulamaları
 8. E-posta Programları
 9. Torrent Yöneticileri
 10. Anti-Malware ve Antivirüs
 11. FTP Programları
 12. Şifre Yöneticileri
 13. ISO Yönetim Yazılımı
 14. İndirme yöneticisi
 15. Ekran Görüntüsü Alma Araçları
 16. Kod Düzenleyicileri
 17. Fotoğraf Editörleri
 18. E-kitap Okuyucular ve Araçlar
 19. Oyun Emülatörleri
 20. Yedekleme Yazılımı
 21. Sistem Optimizasyonu

 

Oyun Araçları

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarda olması gereken programlar listesi içine eklediğimiz. Oyun araçları, oyunları daha kaliteli birşekilde oynamanız için seçilmiş ekstra programlardır.

MSI Afterburner – Bu araç, ekran kartını overclock etmenizi ve Bilgisayar sıcaklıklarını ve oyun yenileme hızlarını izlemenizi sağlar.

Throttlestop – CPU performans azalmasını kaldırmak veya düşük hızla CPU’nuzu soğutarak oyun performansını artırmak istiyorsanız. Throttlestop size işlemciniz üzerinde benzersiz kontrol sağlayan özellikler sunar.

Nvidia GeForce Experience – Nvidia GPU sahiplerine özel, bu uygulama oyun performansını optimize etmenize, çekimleri kaydetmenize ve daha fazlasını sağlar.

AMD Radeon Software – AMD ekran kartları için, Bilgisayar oyun performansınızı geliştirmenizi sağlar.

 

Ofis Programları

Her biri Windows Office programına alternatif olan, Ofis programlarıdır. Genellikle en çok tercih edilen Libre Office dir. Her Bilgisayarda olması gereken programlar listesi arasında olmazsa olmaz bir programdır.

Libre Office – Libre Office, Microsoft Office’e mükemmel ve ücretsiz bir alternatiftir. Ofis görevleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm ofis araçlarını ücretsiz kullanabilirsiniz.

SoftMaker FreeOffice – SoftMaker FreeOffice hem kişisel hem de profesyonel kullanım için ücretsizdir. Tüm ofis gereksinimlerinize uyan eksiksiz bir ofis paketidir.

WPS Office Personal Edition – Bu, ofis yönetiminiz için mükemmel çok dilli ofis paketi çözümüdür. Ofis araçlarına ek olarak, Bilgisayarınızdaki PDF dosyaları ile çalışmanıza yardımcı olacak PDF araçlarına sahiptir.

Google Docs – Google Dokümanlar, Google’ın çevrimiçi ofis paketidir ve kişisel kullanımın yanı sıra profesyonel kullanım için yaygın olarak kullanılan bir araçtır ve ücretsizdir.

 

Not alma uygulamaları

Genelde Mobil cihazlarda kullanılan Not alma uygulamalarının Bilgisayar versiyonu olan bu programlar. Windows 10’da bulunan yapışkan not görevlerine benzemektedir.

Evernote – Evernote, düşüncelerinizi notlar biçiminde yazmanıza ve desteklenen cihazlardan herhangi birine erişebilmek için çevrimiçi olarak kaydetmenize yardımcı olan harika bir not alma uygulamasıdır.

OneNote – Microsoft OneNote, bu app onları aşağı attığınızda fikirlerinizi şekillendirmek yardımcı olan dijital bir not alma uygulaması.

Google Keep – Google Keep, Google’ın basit ancak güçlü olan not alma uygulamasıdır. Yapışkan notlar gibi notlar oluşturabilir ve bunları çeşitli kategorilere yerleştirmek için ekranınızın etrafında sürükleyebilirsiniz.

Apple Notes – Apple Notes, bulutta çalışan ve Windows Bilgisayarınız da dahil olmak üzere tüm cihazlarınızdaki notlarınıza erişmenize yardımcı olan bir not alma uygulamasıdır.

Simplenote – Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama hem kullanılabilirlik hem de arayüzde işleri basitleştirir. Birden fazla cihazda senkronize edilir. Notlarınızı biçimlendirmek istiyorsanız Markdown sözdizimini kullanır.

 

Web tarayıcıları

Her Bilgisayarda olması gereken programlar listesi’nin olmazsa olmaz programlarından dır.

Google Chrome – Google Chrome, mevcut en popüler web tarayıcılarından biridir. Uzantılarla eklenebilecek ek özelliklerin yanı sıra bir dizi özelliğe de sahiptir.

Mozilla Firefox – Firefox ayrıca daha popüler web tarayıcılarından biridir. Birçok harika özelliğe sahiptir, ayrıca yeni özellikler eklemeniz için kendi eklenti deposuna sahiptir.

Opera – Süper bir arayüzle süper hızlı ve hatta ücretsiz bir VPN ile birlikte geliyor.

Microsoft Edge – Varsayılan Windows 10 web tarayıcısı Microsoft Edge hızlı ve artık sorunsuz bir şekilde senkronize ettiği mobil sürümlere sahiptir.

 

Medya oynatıcıları

Windows bilgisayarlarda varsayılan Media Player alternatifi olan Medya oynatıcılar. Mutlaka hazırladığınız, Bilgisayarda olması gereken programlar listesi arasında olması gerekir. Genel kullanım olarak en çok indirilen medya oynatıcı VLC Media Player’dır.

VLC Media Player – Düzinelerce dosya formatı desteğiyle VLC Media Player, tüm medya dosyalarınızı oynatmak için kullanabileceğiniz ücretsiz medya oynatıcısıdır.

SMPlayer – SMPlayer, Bilgisayarınızdaki medya dosyalarının tüm formatlarını çalabilmeniz için en codec ile gelen açık kaynaklı bir medya oynatıcısıdır. Ayrıca YouTube videoları izlemenize ve dosyalarınız için altyazıları indirmenize ve kullanmanıza da olanak tanır.

Potplayer – Potplayer, hemen hemen her tür medya formatını oynatır. Çünkü istediğiniz zaman kendi kodekinizi ekleyebileceğiniz OpenCodec’i destekler. Kullanıcılara sorunsuz medya oynatma ortamı sağlamak için donanım hızlandırma kullanır.

 

Dosya Sıkıştırma Programları

İnternetten indireceğiniz herhangi bir sıkıştırılmış dosyayı açmak. Veya mevcut bir dosyayı sıkıştırmak istiyorsanız. Mutlaka Bilgisayarda olması gereken programlar listesi içinde bir sıkıştırma programı olması gerekir.

WinRAR– WinRAR, bilgisayarınızda ZIP ve RAR dahil olmak üzere bir dizi arşiv formatını çıkarmanıza yardımcı olur. Yazılım, dosyaları arşivlemeden önce bir arşiv içindeki dosyaları görmenizi de sağlar. Kesinlikle bilgisayarınızda olması gereken popüler bir yazılımdır.

7-Zip – Hızlı, açık kaynaklıdır ve dosyaları rakiplerinden daha iyi sıkıştırmak için daha iyi bir iş yapar.

IZArc – IZArc, dosyaları sıkıştırmanıza ve açmanıza yardımcı olur ve ayrıca dosyalarınızı şifrelemenize yardımcı olur, böylece yetkisiz kişiler bunlara erişemez. Çıkarma için 7-ZIP, RAR, TAR ve diğer birçok formatı destekler.

PeaZip – PeaZip, Windows ve Linux makineleri için geliştirilmiş açık kaynaklı bir arşiv çıkarma aracıdır. Yardımcı program RAR, TAR ve ZIP dosyalarını ayıklamanıza yardımcı olur ve daha iyi güvenlik için bunları şifrelemenize yardımcı olur.

 

Mesajlaşma uygulamaları

Telegram – Telegram, WhatsApp’a gerçekten harika bir alternatiftir ve Windows dahil olmak üzere birçok popüler platform için yerel uygulamalara sahiptir. Uygulama, kişilerinizden mesaj gönderip almanıza ve ayrıca botlarla etkileşime girmenize yardımcı olur.

Viber – Ücretsiz ve kaliteli ses ve görüntülü aramalar arıyorsanız, Viber sizin için mükemmel bir seçimdir, çünkü tüm bu özelliklerin yanı sıra arkadaşlarınıza mesaj atma özelliği de vardır. Windows işletim sistemi için yerel bir uygulama mevcuttur.

Slack – Buradaki odak, işyerinde iletişim için bir platform olabilir. GIF’lerin yanı sıra grup sohbet yönetimi konusundaki daha ciddi meselenin yanı sıra. Çalışanların ne zaman ve nerede oturum açtıklarını izlemek için birçok seçenek var.

WhatsApp Web (64bit)  (32bit) – Bunu bir QR koduyla telefonunuzla senkronize etmeden kullanamazsınız, ancak ne fark eder? WhatsApp’ın rahatlığını uygun bir klavyenin rahatlığıyla birleştiriyorsunuz. Özellikle bir dokunmatik ekrana yazmayı sınırlayan bir arkadaşınızla bir argüman kazanmayı düşünüyorsanız, bu özellik kullanışlı.

 

E-posta Programları

Mevcut Windows posta uygulamasına alternatif diğer e-posta yazılımları. Her Bilgisayarda olması gereken programlar listesi arasında olması gereken programlardan dır.

Mailbird – Mailbird, tüm e-posta hesaplarınızı tek bir yere taşımanıza ve hepsini yönetmenize olanak tanır. Böylece birden çok e-posta hesabınızı yönetmek için birden fazla yere gitmenize gerek kalmaz.

Inky – Inky, özellikle şifrelenmiş ve dijital olarak imzalanmış e-postalar için tasarlanmıştır. Böylece İnternet üzerinden iletilirken güvenli kalırlar. Çoğu e-posta türüyle çalışır ve günlük kullanımınız için iyi bir e-posta istemcisidir.

Thunderbird – Mozilla’nın sunduğu teklifler, masaüstü e-posta istemcileri söz konusu olduğunda hala gizlidir. Son zamanlardaki güncellemelerle, arayüzü daha da modern hale getirmiştir.

Opera Mail – Opera Mail, Windows Bilgisayar için hafif ve özelleştirilebilir bir e-posta istemcisidir. Yazılım, e-postalarınızı okumanızı, istediğiniz gibi etiketlemenizi ve gerçekten okumak istediğiniz e-postalara ulaşmak için filtreleme yapmanızı gerçekten kolaylaştırır.

 

Torrent Yöneticileri

BitTorrent – BitTorrent, torrent bağlantılarının yanı sıra mıknatıs bağlantıları için en popüler torrent istemcilerden biridir. Ayrıca, Windows kullanıcıları için özel bir özellik olan torrent dosyalarını doğrudan oynatmayı da destekler.

qBittorrent – qBittorrent, geliştiriciler tarafından boş zamanlarında inşa edilen ve bir torrent istemcisinden beklediğiniz tüm standart özelliklere sahip olan uTorrent’e ücretsiz bir alternatiftir.

Deluge – Popüler işletim sistemleri için zengin özelliklere sahip bir BitTorrent istemcisidir. Kullanıcıları için GTK +, Web ve konsol arayüzlerine sahiptir.

BitLord – BitLord, torrentleri indirmenin en kolay yoludur. Torrentlerinizi düzenli tutmanız için ve çalma listesi için yorumları okumanıza ve yazmanıza olanak veren çalma listesi özelliğine sahiptir.

 

Anti-Malware ve Antivirüs

Bilgisayarınızın güvenliği için olmazsa olmaz Antivirüs yazılımları.

Malwarebytes – Malwarebytes, Bilgisayarınızı zararlı tehditlere karşı korur. Bilgisayarınızı her zaman güvenli bir ortama sahip olmanızı sağlar.

AdwCleaner – AdwCleaner, bilgisayarınızdaki diğer yazılımlar tarafından yüklenen. Adware ve Araç Çubuklarını temizlemenize yardımcı olur. Bilgisayarınızda çok sayıda araç çubuğu ve reklam yazılımı varsa. Bunlardan kurtulmak istiyorsanız mutlaka sahip olunması gereken bir araçtır.

Kaspersky TDSSKiller – Kaspersky TDSSKiller, rootkit’leri bilgisayarınızdan kaldırmanıza izin veren bir anti-rootkit aracıdır. Root kitleri, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınızda gizlenmesine yardımcı olan yardımcı programlardır.

USB Disk Security – İyi bilinen bir USB sürücüler için antivirüs programıdır. USB Disk Security, bilgisayarınızın bir USB sürücüsüne takılan, flash disk, telefon, kamera vs. Diskler için detaylı virüs koruma yazılımıdır.

Avira – Avira, iyi bir antivirüs olduğu için ödüller kazandı. Bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılım ve casus yazılımlardan korunmanıza yardımcı olur.

Panda – Panda, bilgisayarınızı çeşitli casus yazılım ve virüslerden korumanıza yardımcı olan bir virüsten korumadır.

 

FTP Programları

Cyberduck – Cyberduck, FTP sunucunuza bağlanmanıza ve sunucuya dosya yüklemeyi ve kaldırmanızı sağlayan popüler bir FTP istemcisidir.

WinSCP – WinSCP, bir FTP sunucusundan dosya yüklemek ve indirmek için hem normal FTP hem de güvenli FTP bağlantılarını destekleyen bir FTP istemcisidir. Değiştirilen dosyaların güvenliğine odaklanır.

CoreFTP – CoreFTP, FTP, SFTP, SSL, TLS, Siteden Siteye transfer vs. Gibi birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca dosyalarınızı sürükleyip bırakmanızı ve dosyalarınızla etkileşimde bulunabilmeniz için dosya görünümünü ve düzenlemeyi destekler.

FileZilla – Genel olarak Herkesin kullandığı güçlü bir FTP programı olan FileZilla, aktarım hızı denetimi, mükemmel dosya yönetimi ve dosyaların senkronize edildiğini gösteren renk kodlaması gibi burada da beğenilecek başka pek çok şey vardır.

 

Şifre Yöneticileri

LastPass – LastPass, Windows (ve diğer işletim sistemleri) için harika bir şifre yöneticisidir. Sadece sizin için şifreler kaydetmekle kalmaz. Aynı zamanda web sitelerinde formları otomatik olarak doldurmanıza ve rasgele şifreler oluşturmanıza yardımcı olur.

KeePass – KeePass, şifrelerinizi bir ana parola kullanarak açılabilen, son derece güvenli ve şifrelenmiş bir veritabanında depolamanıza yardımcı olan açık kaynaklı bir parola yöneticisidir.

Enpass – Enpass, şifrelerinizi sizin için kaydeder. Gizli şifreleri, herkes tarafından okunabilen basit metin dosyalarına kaydetmenize gerek kalmaz. Hareket halindeyken otomatik olarak doldurarak. Şifrenizi kaydettiğiniz bir web sitesini ziyaret ettiğinizde şifrelerinizi girmeniz gerekmez. Parolaları korumanıza yardımcı olmanın yanı sıra. Banka hesaplarını, kredi kartlarını gizli ve güvenli bir ortamda kaydetmenize de yardımcı olur.

Encryptr – Encryptr, Bilgisayarınız için şifreleri kaydetmenize, güvenli parola oluşturmanıza, kayıtlı parolaları aramanıza ve sıfır bilgi bulutuna sahip olmanıza izin veren ücretsiz ve özel bir parola yöneticisidir, böylece yalnızca siz ve sunucu şifrelerinizi bilir.

 

ISO Yönetim Yazılımı

DAEMON Tools Lite – DAEMON Tools Lite, CD/DVD/Blu-ray disklerinizi. İstediğiniz yerde saklayabileceğiniz disk görüntülerine yedeklemenizi sağlar. Ayrıca, içinde ne olduğunu görmek için disk görüntülerinin çıkarılmasına yardımcı olur.

WinCDEmu – WinCDEmu, ISO, CUE, BIN, RAW ve IMG gibi en büyük disk görüntü formatlarını destekleyen. Açık kaynak bir CD ve DVD emülatördür. Bu disk görüntülerini bilgisayarınıza disk sürücüleri olarak takmanıza yardımcı olur.

 

İndirme yöneticisi

Internet Download Manager – Uzun yıllar geçmesine rağmen. Internet Download Manager, Windows için en iyi indirme yöneticilerinden biri olmaya devam ediyor. Dosyaları indirmenize ve bir listede yönetmenize yardımcı olur ve başka özellikleri de vardır.

Free Download Manager – Adından da anlaşılacağı gibi, Free Download Manager ücretsizdir ve PC’niz için indirmeleri yönetir ve dosyaları Web’den indirmenizi ve bilgisayarınıza kaydetmenizi sağlar. Dosyalarınızın hızlı bir şekilde indirilebilmesi için indirmeleri hızlandırır.

FlashGet – FlashGet, indirme işlemlerinizi hızlandırmak için. İndirmelerinizi bölümlere ayırır ve bunları ayrı ayrı indirir. Ayrıca, bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyaları taramak için virüsten koruma programınızı tetiklemenize de yardımcı olur.

Microsoft Download Manager – Windows Bilgisayarınız’daki dosyaların daha iyi indirilmesi için. Çeşitli işlevleriyle dosyaları basit ve güvenilir bir şekilde indirmenizi sağlar.

 

Ekran Görüntüsü Alma Araçları

Snipping Tool – Windows’un yerleşik snipping aracı, JPG, PNG ve hatta GIF formatlarında kaydederek tüm ekranları veya ekran bölümlerini yakalamanın hoş ve hızlı bir yoludur.

Greenshot – Greenshot, Bilgisayarınızın ekranını yakalamanıza ve bilgisayarınızdaki bir görüntü dosyası olarak kaydetmenize yardımcı olan. Açık kaynaklı ve ücretsiz bir ekran görüntüsü aracıdır. Tam ekran görüntüsü almak veya sadece seçilen bölgeyi görüntülemek gibi. Bir ekran görüntüsü aldığınızda seçim yapabileceğiniz bir dizi seçeneğiniz vardır.

Lightshot – Lightshot, Bilgisayarınızda özelleştirilebilir ekran görüntüleri almanızı sağlar. Tam ekran veya seçilen bölge ekran görüntülerini almanıza yardımcı olur. Daha sonra bilgisayarınızda bulunan ekran görüntüsünü hızlıca düzenlemek için yerleşik düzenleyiciyi kullanabilirsiniz.

ShareX – ShareX, ekranınızın tam ekranını veya seçili bölgelerini yakalamanıza. Bilgisayarınızda veya panonuzdaki bir dosya olarak kaydedebilmenizi sağlayan. Windows için açık kaynaklı bir ekran görüntüsü aracıdır. Ayrıca, tüm ekran yakalama görevleriniz için bir ekran kaydedici ve diğer birçok özellik vardır.

7capture – 7capture, ekran görüntülerinizi saydam modda yakalamanıza olanak tanır. Bu da yuvarlak köşe uygulama pencerelerinin ekran görüntülerini almanızı sağlar. Ayrıca, arka plan resmini şeffaf çubuklardan kaldırmanızı sağlar. Böylece istediğiniz mükemmel kalitede ekran görüntüsünü elde edersiniz.

 

Kod Düzenleyicileri

Notepad++ – Notepad ++ yıllardır piyasada ve hala orada en iyi kod editörlerinden biri. Uygulama, sözdizimi vurgulamak için bir dizi programlama dilini destekler ve ücretsizdir.

jEdit – jEdit, Java’da yazılan ve Windows dahil bir dizi platformda çalışan bir kod editörüdür. 200’den fazla dili destekliyor ve şirketin dediği gibi olgun bir programcının kod düzenleyicisidir.

Araneae – Araneae basit bir araçtır, ancak özelliklerini görünümleriyle değerlendirmez. Bir Windows Bilgisayar’da en basit şekilde web komut dosyaları oluşturmak için geliştirilmiştir.

EditPad Lite – EditPad Lite, Bilgisayardaki Not Defteri uygulaması için bir yedek olabilir. Bilgisayarınızdaki kodları yazıp düzenlemek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri içeren basit bir araçtır.

 

Fotoğraf Editörleri

Pixlr – Pixlr, Windows Bilgisayar’da bir web tarayıcısı kullanarak erişebileceğiniz. Web tabanlı bir fotoğraf editörüdür. Fotoğraflarınızı düzenlemenize ve bunlara çeşitli efektler uygulamanıza olanak tanır.

PhotoScape – PhotoScape, kullanımı kolay özellikleri ve hoş bir arayüzü ile fotoğraflarınızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.

GIMP – Adobe Photoshop’a karşı uzun süredir devam eden ve alternatif olan. Ücretsiz açık kaynak fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

Paint.net – Klasik fotoğraf düzenleme aracı. MS Paint ve Photoshop arasında bir uygulama. Fotoğraf düzenlemeye yeni başlayanlar için güzel bir başlangıç.

 

E-kitap Okuyucular ve Araçlar

NOOK – NOOK, Okuma deneyimi için bilgisayarınızda birçok e-kitap okumanızı sağlar.

Ice Cream eBook Reader – Windows Bilgisayar için çoklu formatta bulunan e-kitapları okuyabilmenizi sağlayan. Kitaplığınızı yönetmenize ve kitaplarınıza notlar ve yer imleri eklemenize yardımcı olan. Ücretsiz bir MOBI ve EPUB e-kitap okuyucusudur.

Cover – Cover, en sevdiğiniz çizgi romanları gerçekten harika görünümlü arayüzünde okumanızı sağlayan bir araçtır.

Calibre – Calibre, e-Kitaplarınızı mümkün olduğunca kolay yönetmek. İşi düzgün ve temiz özellikleriyle mükemmel bir şekilde yapmak için tasarlandı.

FBReader – Çoklu platform destekli bir eKitap okuyucusu olan Favori Kitap Okuyucu’yu temsil eder. Aynı zamanda bir dizi e-kitap formatı desteği de var.

 

Oyun Emülatörleri

RetroArch – Teknik olarak kendi başına bir emülatör değil. Hayal edebileceğiniz her emülatörün özel uyarlanmış versiyonlarını indirip çalıştırabileceğiniz bir platform.

ePSXe – ePSXe, Windows bilgisayarınızda eski PlayStation oyunlarını oynamanıza izin veren. PlayStation emülatörüdür, kolayca yapılandırılabilir ve saniyeler içinde başlayabilirsiniz.

PCSX2 – PCSX2, Windows Bilgisayarınızda neredeyse tüm PlayStation 2 uyumlu oyunları oynamanıza izin veren PlayStation 2 emülatörüdür. % 80’lik bir destek oranına sahiptir. Bu da PS2 oyunlarının PC’nizde bu emülatör kullanılarak oynanabileceği anlamına gelir.

SNES9x – SNES oyunları için en önemli emülatör olan SNES emülatörü geniş çapta kabul görmüştür.

Dolphin – Bu GameCube ve Wii emülatörü, harikulade oyunların çoğunu oynamanıza izin veren emülatördür.

Project64 – Project64, bilgisayarınızda Nintendo oyunlarını oynamanıza yardımcı olan bir Nintendo 64 emulatörüdür.

 

Yedekleme Yazılımı

Windows 10 sıfırlama işlemi veya herhangi bir yedekleme yapacağınız zaman. Profesyonel bir yedekleme programına ihtiyacınız vardır. Aşağıdaki programları kullanarak bilgisayar yedekleme işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

EaseUS Todo Backup – EaseUS Todo Backup, sisteminiz iyi performans göstermediğinde yedekleri hızlı bir şekilde oluşturmanızı. Yedeklemeleri geri yüklemenizi sağlayan kapsamlı yedekleme özellikleri sunar. Geri yüklerken, seçici olabilirsiniz ve sadece geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.

Comodo Backup – Comodo Backup, verilerinizi harici sürücüler, ağ sürücüleri, FTP, CD / DVD ve çevrimiçi depolama hizmetleri gibi çeşitli yerlere yedeklemenizi sağlar.

Personal Backup – Kişisel Yedekleme, verilerinizi yedeklemenize yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda verilerinizi kötü amaçlı yazılımlardan korur. Böylece verileriniz bozulmadan kalır ve bilgisayarınıza herhangi bir kötü amaçlı uygulama bulaşmamış olur.

Genie Timeline – Genie Timeline, verilerinizi yalnızca iki adımda yedeklemenize yardımcı olan hızlı ve hafif bir uygulamadır. Otomatik olarak Bilgisayarınız’daki bellek alanından tasarruf sağlar. Bu, bir kez ayarladığınız uygulama türüdür ve sonra her şeyi otomatik olarak yapar.

Redo Backup – Redo Backup, diğer uygulamaların yapamayacağı en iyi yedeklemeyi yapar. Verileriniz en zorlu zamanlarda bile yedeklenir ve geri yüklenebilir.

 

Sistem Optimizasyonu

Masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarınız zamanla yavaşlama başlar. Çeşitli program indirme ve kaldırma işlemlerinde sistem içinde parçalanmış bitler bırakır. Bunların temizlenmesi için programlara ihtiyacınız vardır.

CCleaner – Yıllar geçtikten sonra bile, CCleaner hala Windows Bilgisayar’lar için en iyi sistem optimize edicilerden biri olmaya devam ediyor. Araç, sisteminizi hızlandıracak şekilde temizler ve programlarınızı optimize edilmiş bir ortamda çalıştırmanıza yardımcı olur.

Iolo System Mechanic – Iolo’nun güçlü Bilgisayar temizleme paketinin hafif versiyonu çoğu insan için yeterli olacaktır. Bilgisayarınız’daki önemsiz dosyalar için gözden geçirmenin yanı sıra. Başlangıç programlarını denetlemek için güçlü bir yardımcı programa ve kayıt defteri temizleyicisine sahiptir.

PC Decrapifier – PC Decrapifier sorunsuz ve hatasız çalışabilmesi için sistem sorunlarından kurtulmanızı sağlar. Bilgisayarınızın yavaş hızlarına katkıda bulunan tüm çöpleri çıkarmanıza yardımcı olur.

JetClean – JetClean, bilgisayarınızı tek bir tıklamayla optimize etmenize yardımcı olur. Sisteminizi ayarlar ve Bilgisayarınızı yavaşlatabilecek herhangi bir hatayı düzeltir.

Space Sniffer – Space Sniffer, bazı öğelerin bilgisayarınızın belleğinin büyük bir bölümünü kapladığını görmenizi sağlar. Daha sonra daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve tüm bu dosyaların ne olduğunu görebilir ve daha sonra bunların yararsız dosyalar olduğunu fark ederseniz bunları kaldırabilirsiniz.

Hazırlanan Bilgisayarda olması gereken programlar listesi yeni eklemelerle devam edecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,