Fotoğraf düzenleme için en iyi ücretsiz yazılımlar

Fotoğraf düzenleme için ücretsiz Photoshop alternatifleri

Fotoğraf düzenleme yazılımları arasında Adobe Photoshop pazardaki en iyi yerini sürdürüyor.

Fakat resmi bir eğitim görmedikçe, Photoshop’a hakim olmak için zor bir programdır.

İşte bu yüzden piyasadaki en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme yazılımına göz atıyoruz.

Bunların her biri, Photoshop’la aynı işlevselliği sağlamakta ancak Photoshop gibi ücretli değil.

Aşağıdaki programların her biri temel ve yarı-gelişmiş görevleri gerçekleştirebilir. Böylelikle kırpma işlemini yeniden boyutlandırabilir ve doğru renklendirmeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca, bir arka plan resmini kaldırma konusunda bir kapsamlı kılavuz oluşturduk ve bir fotoğrafı Windows veya MacOS’la kırpmak için ipuçları verdik. Bazı görüntüleri birleştirmek isteyenler için en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımına genel bir bakış getirdik.

 

Masaüstü Seçenekleri

 

GIMP

GIMP

GIMP

Şimdi indirin:

GIMPWindows  GIMPMacOS X

GIMPLinux

Genellikle Photoshop GIMP’e (GNU Görüntü İşleme Programı) en iyi ücretsiz alternatif olarak gösterilen. Ürünü korumak ve geliştiren bir gönüllü geliştirici topluluğuna dayanan açık kaynaklı bir uygulamadır.

Mac ve PC için mevcuttur. Adobe’ye yüzlerce dolar harcayamayacağınız ya da yapamayacağınız tasarımcılar için mükemmel profesyonel düzeyde düzenleme ve düzeltme araçları elde edebilirsiniz.

Programı başlattıktan sonra araç kutusunu ve katmanları düzenlemek için görüntüyü ve ayrı pencereleri gösteren özel bir pencere bulacaksınız. Büyük bir ekran veya iki ekran kullanırken, resimlerinizle oynamak için hoş bir büyük çalışma alanına sahip olursunuz.

Araç kutusu içindeki simgeler kırpma, boyama ve fırça araçları gibi işlemleri temsil eder ve fotoğraflarınıza çeşitli efektler uygulayabilirsiniz. Photoshop gibi görünebilir ancak GIMP’in kendi görünümü ve hissi vardır.

 

PhotoScape

PhotoScape

PhotoScape

Şimdi indirin:

PhotoScapeWindows  PhotoScapeMac OS

Temel resim düzenleme dışında PhotoScape ayrıca slayt gösterileri oluşturmanıza ve animasyonlu GIF’lerin ekran görüntüleri yakalama ve birleştirip bölme görüntüleri oluşturmanıza izin verir.

En çok kullandığınız özellikleri organize edebilmeniz için araç çubuğunuzu özelleştirebilir. Ve daha sonra yazılımın özelliklerini derinlemesine incelemek isterseniz varsayılan araç çubuğuna geri dönebilirsiniz.

PhotoScape yazılımı indirmek ücretsizdir. Ancak Open Candy ağının bir parçasıdır ve diğer “önerilen” yazılımlar için reklamlar çalıştırır. Bu, PhotoScape’e yalıtılmış ve adware ile bilgisayarınızın geri kalanına sızmayacak ancak dikkat çekici bir şey değil.

 

Nik Collection

Nik Collection

Nik Collection

Şimdi indirin:

Nik CollectionWindows  Nik CollectionMac OS

Nik Collection, şimdi tamamen ücretsiz olan Google’ın izniyle gelen bir görüntü düzenleme paketidir. Bu, mevcut en güçlü online araçlardan biridir ve ücretsiz sağlanan Google, 2016’da piyasaya çıktığında oldukça büyük bir haberdi. Koleksiyon, her biri farklı bir odak alan yedi eklentiyi içermektedir.

Analog Efex Pro, klasik bir estetik üreten efektler üzerine odaklanır veya dijital fotoğraflar daha doğal görünmesini sağlarken. Color Efex Pro bir ton filtre sağlar. Silver Efex Pro diğer taraftan siyah beyaz görüntülere göre uyarlanırken. Viveza filtreler kullanmadan bir fotoğraftaki belirli renkleri değiştirmenize olanak tanır.

Son iki eklenti olan Sharpener Pro ve Dfine, netliği artırmanıza ve diğer şeylerin yanında gürültüyü azaltmanıza izin verir. En iyisi, tek tek araçları veya tüm paketi bir kerede indirebilirsiniz. Aletlerin öğrenilmesi biraz zaman alabilir ancak farklı işlevleri ayırarak. Yazılım, insanların herhangi bir anda ihtiyaç duydukları şeyi seçmesine ve seçmesine daha kolay hale getirir.

2017 yılının başında Google’ın bu araçlara yönelik düzeltmeler veya güncelleme sunmaması konusunda bazı üzücü haberler olsa da. Ekim ayında DxO’nun satın aldığını duyurduklarında hepsi değişti. NiK Collection’ın yeni bir sürümü, 2018’in ortalarında yeni sahiplerinin tam desteği ile piyasaya sunulacak.

 

Paint.NET

Paint.NET

Paint.NET

Şimdi indirin:

Windows

Paint.NET, Microsoft’un danışmanlık ettiği bir kolej lisans üst düzey tasarım projesi olarak yaratılmıştır ve programın mezunları tarafından sürdürülmeye devam etmektedir. Başlangıçta Windows’un bir parçası olarak gelen Microsoft Paint için ücretsiz bir yedek olarak geliştirildi. Paint.NET, Microsoft Paint’i işlevselliği aştı ve bazı gelişmiş özellikler içeriyor.

Paint.NET, katmanları destekleyen sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile ne kadar kötü olursa olsun. Çeşitli özel efektleri ve diğer araçları herhangi bir hatadan kurtarmak için “sınırsız geri alma” özelliğine sahiptir. Microsoft Paint’in resimleri yeniden boyutlandırmaktan biraz daha fazlasını yapabileceği yerlerde. Paint.NET, Photoshop’a ve diğer ücretli programlarla sınırlı olmasını beklediğiniz daha gelişmiş fotoğraf düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

 

 

Web Seçenekleri

Bilgisayarınıza yazılım indirip yüklemek istemiyor musunuz? Güvenilir bir bağlantınız varsa, yarı iletken sürücünüzün (SSD) içeriğini asla görmeyecek birkaç Web tabanlı programlar vardır.

 

Pixlr.com

Pixlr

Pixlr

Siteye gidin:

Pixlr

Pixlr.com’da tamamen ücretsiz olan katmanlı bir öneri var. Site, fotoğraf düzenleme işlemini Pixlr Editor (gelişmiş) ve Pixlr Express (verimli) olarak ayırıyor. Site ayrıca bir cep telefonu paketi de sunuyor. Bu sayede iOS ve Android sürümlerinin yanı sıra akıllı bir telefonda veya tablette fotoğrafları düzenleyebilirsiniz.

Pixlr Editör daha çok Photoshop’a benziyor. Bu, boyut kırpıp görüntüyü ince ayar yapmanıza olanak tanıyan basit bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Flaş patladığında çıkan şeytan gözlerini ortadan kaldıran kırmızı göz aleti var. Express, öte yandan resimlerinize yaratıcı kaplamalar yerleştirmenizi sağlar. Bu gerçekten fotoğraflarınızla oynamanız içindir. Bir fotoğrafta bir kahve lekesi gibi görünmesini sağlamak için bir resme leke koyabilirsiniz.

Pixlr, Web tabanlı ve masaüstü görüntü düzenleyicileri arasındaki hattın üzerine yerleştiğini unutmayın. Yazılımın indirebileceği mobil ve masaüstü sürümleri vardır. Bununla birlikte, genellikle bir tarayıcı sekmesini açıp çevrimiçi sürümü yüklemek daha kolay.

Not: Karşıdan yükleme sitesi Adobe Flash’ın çalışması için gerekli. Bu nedenle, karşıdan yüklemeden önce bunu etkinleştirmeniz gerekecek.

 

Sumopaint

Sumopaint

Sumopaint

Siteye gidin:

Sumopaint

Sumopaint, son yıllarda ortaya çıkmış olan bu “Photoshop lite” görüntü editörlerinden biridir. Ancak yaptığı işte gerçekten iyi olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bu web tabanlı yazılımda bir indirme seçeneği var, ayrıca Adobe kullanıcıları için yeterince kolay bir araç seti.

Bu seçenek, herhangi bir düzenleme seçeneklerinden vazgeçmek istemeyen ve düzenleme yazılımları için ödeme yapmak istemeyen daha ciddi fotoğrafçılar için daha uygundur.

 

iPiccy

iPiccy

iPiccy

Siteye gidin:

iPiccy

Photoshop yerine Microsoft Paint kullanıyorsanız, iPiccy sizin için olabilir. Site, fotoğrafları otomatik bir süreçle düzenlemenizi sağlar. Çoğu durumda, fotoğrafları aktif olarak düzenlemek için çubukları ve araçları kullanmak yerine efektler tüm fotoğrafta uygulanır.

Resimleri düzeltmek için bir düğmeyi tıklayın yeniden boyutlandırın, kırpın, çevirin, pozlama ve diğer ayarları değiştirin. IPiccy basitleştirilmiş bir uygulama gibi gelebilir iken, geniş düzenleme seçenekleri sunma karmaşıklığı vardır. Çoğu ayar, parlaklık kontrastını ve diğer işlevleri ayarlamanıza izin veren bir slayt kuralına sahiptir. Tek şikayet, geri alma düğmesi bulunmaması olabilir.

Görmek istediğimiz şey, slayt kuralında sıfıra sıfırlama düğmesi olduğu için, başlangıç noktasına dönmek isteyip istemediğinizi kararlaştırırsanız. Çubuğu başlangıç noktasına geri getirmek zor. Bir leke ve kırışıklık giderici de dahil olmak üzere çeşitli araçlar, fotoğrafları temizlemeye yardımcı olur.

 

PicMonkey

PicMonkey

PicMonkey

Siteye gidin:

PicMonkey

PicMonkey, görüntülerini hızlı bir şekilde düzenlemek ve bunları mini şaheserler haline getirmek isteyen amatör fotoğrafçılar için en sevilen düzenleme aracıdır. PicMonkey araçlarında dört temel araç bulunmaktadır. Düzenleme, Dokunmatik Tasarım ve Kolaj. Düzenleme muhtemelen efektler uygulamanıza izin veren en işlevselliği sağlar gelişmiş filtreler nokta düzeltme ve benzeri işlevler var.

Ancak Touch Up, selfies profil fotoğrafları, etkinlik fotoğrafları ve benzerleri için de popüler bir seçimdir. Gördüğünüz gibi bu paketi ortalama kişi veya sosyal medya veya paylaşım için mümkün olan en iyi görüntüyü isteyenler için daha fazla tasarlanmış ve daha gelişmiş araçlar ile üzerinde çalışmaktan korkmuyorlar.

PicMonkey şimdi, yedi günlük bir denemeden sonra ayda en az 4 dolara yükselen “tam sürüm deneme sürümü” ile çalışıyor. Ancak yine de “Düzenle” yi seçerek web sitesinde ücretsiz fotoğraf düzenleme seçeneklerini deneyebilirsiniz.”

 

Easel.ly

Easel

Easel

Siteye gidin:

EASEL

Easel.ly, ücretsiz kayıt olanağı ve seçim için şablonlar içeren bir bilgi-grafik odaklı web uygulaması.

Fotoğrafınızı bir grafik haline getirmek veya bir rapora eklemek istiyorsanız. Bulabileceğiniz en iyi ücretsiz seçeneklerden birini seçin.

Boş şablon, bir yazı ile ilgilenmiyorsanız, ancak yine de fotoğrafınızı serperek çevrimiçi yayınlamadan önce onunla eğlenmek istiyorsanız birkaç nesne ve efekt eklemenizi sağlar.

 

Canva

canva

Siteye gidin:

CANVA

Canva diğer editörlere oranla kullanımı daha kolay Online görsel oluşturma ve düzenleme editörüdür.

Canva’nın ürün yelpazesi çok geniştir. Sosyal medya paylaşımları için ücretsiz görseller hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Hazır şablonları düzenleyerek, Afiş ve kitap kapağı tasarımı bile yapabilirsiniz.

Canva’nın en dikkat çekici özelliklerinden biri; Sosyal medya görüntü şablonlarının gerçek oranlarda hazırlanması. Bu, paylaşım yaptığınız görselin mobil ve pc versiyonlarında orjinal boyutlarda görünmesini sağlar. Canva, fotoğraf düzenleme konusunda kullanabileceğiniz en iyi editörlerden biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express, Link 6686 bet, Link 6686 me, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link rakhoi, Link caheo, Link mitom, Link saoke, Link vaoroi, Link cakhiatv, Link 90phut, Link socolive, Link xoivotv, Link cakhia, Link vebo, Link xoilac, Link xoilactv, Link xoilac tv, Link xôi lạc tv, Link xoi lac tv, Link xem bóng đá, Link trực tiếp bóng đá, Link xem bong da, Link truc tiep bong da hom nay, Link truc tiep bong da, Link xem bóng đá trực tiếp, trang cá độ bóng đá, trang cá cược bóng đá, trang ca do bong da, trực tiếp bóng đá, xoilac tv, rakhoi tv, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, mitom tv, truc tiep bong da, xem trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá hôm nay, 90phut trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, vaoroitv, xôi lạc, saoke tv, top 10 nhà cái uy tín, nhà cái uy tín, nha cai uy tin, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, truc tiep bong da, xem bong da, caheo, socolive, xem bong da, xem bóng đá trực tuyến,