En iyi web tarayıcıları – Chrome, Firefox, Edge, Opera, Vivaldi indir

En iyi web tarayıcıları

2019’un En iyi web tarayıcıları Chrome, Firefox, Edge, Opera, Vivaldi indir.

Web tarayıcıları arasından birini seçmek, bir işletim sistemi veya akıllı telefon ekosistemini seçmek gibi değildir.

Seçimlerinizin birbirinden bağımsız olduğu MacOS, Windows veya Android’i tercih etmekten farklı olarak. Tarayıcılar arasında geçiş yapmak pek de zor değildir. En iyi web tarayıcıları’nı seçmek nispeten kolaydır.

Aslında, bu paragrafı okuduktan sonra, bugün pazardaki her büyük tarayıcıyı indirebilirsiniz.

İndirebileceğiniz En iyi web tarayıcıları listesi:

  • Google Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Edge
  • Vivaldi

Hala kararsızsanız veya tarayıcı merakının ilk aşamalarındaysanız okumaya devam edin. Bugün piyasadaki en iyi web tarayıcıları hakkında. Tüm istatistikleri, kriterleri ve hız testlerini okuyabilirsiniz.

 

Google Chrome

Chrome her yerde ve iyi bir sebepten ötürü. Sağlam bir özellik kümesi, tam Google Hesabı entegrasyonu.

Chrome

Google Chrome

Gelişen bir uzantı ekosistemi ve güvenilir bir mobil uygulama paketiyle. Chrome’un En iyi web tarayıcıları için neden yeni altın standardı olduğunu görmek kolaydır. Chrome, kabul edilen endüstri standartlarına uymayan reklamları engellemeye bile başladı. Hızlı web tarayıcı Google Chrome indir.

Aynı zamanda mevcut en iyi mobil entegrasyonun bazılarına sahiptir. Her platformda kullanılabilen bir mobil uygulama ile verilerinizi senkronize halde tutmak kolaydır.

Bu sayede birden fazla cihaz arasında sorunsuzca gezinmek çok kolay. Tek bir cihazda Google hesabınızda oturum açın ve tüm Chrome yer işaretleriniz. Kayıtlı verileriniz ve tercihleriniz tam olarak gelir. Diğer platformlarda bulabileceğiniz standart bir özelliktir, ancak Chrome’un entegrasyonu yoktur.

Chrome hızlı, ücretsiz ve hafiftir. Gelişen bir uzantı ekosistemi ile tam özellikli veya olmasını istediğiniz şekilde ayrıştırılmış şekilde. Olması gereken her şey doğru, gizlilik ve güvenlik kontrolleri düz İngilizce olarak düzenlenir ve tarayıcı sadece yoldan çıkar.

 

Mozilla Firefox

Mozilla’nın tanıdık eski standby’sinin en son sürümü tarayıcının UI’sını sıfırdan yeniden yaratıyor.

web tarayıcı

Firefox

Web’de daha temiz, daha modern bir kullanım sunuyor. Değişiklikler olsa da, fazla derinlemesine değil. Sahnelerin arkasında etkileyici bir mühendislik var. Firefox Quantum indir.

Yeni Firefox Quantum’un, çok çekirdekli işlemcileri rakiplerinin yapamadığı biçimlerde kullanması için tasarlandığını görün. Günlük gezinme işleminizde büyük bir fark yaratmayacak. Ancak Mozilla Corporation, ileriye doğru bir avantaj sağlayacağını umuyor.

Artık geleceğin mühendisliği ile, Firefox Quantum, yıldan yıla çıktıkça daha hızlı işlemcilerden yararlanmak için daha iyi bir konumda.

Bu değişikliklerin altında, hala hepimizin bildiği ve sevdiği Firefox’lar aynı. Kapsamlı bir tarayıcı, geniş bir uzantı katalogu ve kullanıcı arayüzü özelleştirmeleriyle. Yeni Firefox Mobile uygulaması da Quantum tedavisini aldı, bu yüzden her zamankinden daha hızlı ve daha akıcı.

Mobil Firefox uygulamasını ele geçirin ve cihazlar arasında yer imlerini paylaşabilirsiniz. Ayrı bir Firefox hesabı için kaydolmanız ve platformlar arasında ayarların yönetilmesi Chrome’da olduğu kadar kusursuz değildir.

Son revizyonla bile, Firefox rahat ve tanıdık bir standby. Piyasada Chrome’dan daha uzun süredir olduğundan, üniversitenizde veya işyerinizde karşılaşabileceğiniz bazı eski web uygulamaları. Firefox’ta Chrome’da olduğundan daha iyi çalışır. Birincil tarayıcı olarak Firefox, Chrome’un sunduğu pek bir şey sunmuyor.

 

Opera

Saygın bir tarayıcı ve popüler bir alternatif olan Opera, Chrome’un DNA’sının çoğunu paylaşıyor.

Opera

Opera

Her iki tarayıcı da Google’ın Chromium motorunda oluşturulmuştur. Sonuç olarak çok benzer bir kullanıcı deneyimine sahiptir. Her ikisi de bir melez URL / arama çubuğuna sahiptir ve her ikisi de nispeten hafif ve hızlıdır.

Farklılıklar, Opera’nın yerleşik özelliklerine bakmaya başladığınızda görünür. Chrome’un, kullanıcıların istediği işlevsellik sağlamak için bir uzantı ekosistemine dayandığı durumlarda. Opera’nın tarayıcıya doğru bir kaç tane daha fazla özelliği vardır. Opera web tarayıcı indir.

Mesela, Opera, sayfaları daha sonra okumak üzere kaydetmek için yerleşik bir “Stash” özelliğine sahiptir. Daha sonra okumak için bir sayfa kaydetmek için bir hesaba kaydolmaya gerek yoktur.

Benzer şekilde, Opera, en sık ziyaret ettiğiniz tüm sayfaları tek bir yere yerleştiren bir hızlı arama menüsüne sahiptir. Chrome da bunu yapar, ancak yalnızca boş bir yeni sekmede.

Tarayıcıların, günlük olarak kullandığınız diğer tüm hizmetlerden veya uygulamalardan çok, kişisel tercihlerinize tamamen bağlı olduğunu hatırlamak önemlidir. Opera’nın eşsiz bir görünümü ve hissi var ve Firefox ve Chrome’un en iyi özelliklerinden bazılarını bir araya getiriyor.

 

Microsoft Edge

Edge, daha az simge ve Microsoft’un yeni Windows 10 UI estetiğini yansıtmak için tasarlanmış. Aerodinamik bir araç çubuğu olmasına rağmen, Internet Explorer 11’i andırıyor.

Edge

Microsoft Edge

Tek bir adres arama çubuğu ayrıca sayfanın genişliğini, biçimlendirme, okuma görünümü. Cortana tümleştirmesini içeren üçlü başlık özellikleriyle birlikte çalıştırır. Microsoft Edge web tarayıcı indir.

Nihayetinde yeni nesil Internet Explorer, varsayılan Windows en iyi web tarayıcıları listesindedir. Edge ile Microsoft, AI asistan Cortana için destek gibi yeni platforma özel özellikler sunmaya devam ediyor. Zaman zaman bir güvenlik düzeltme eki çıkarmak yerine Edge, Microsoft’tan çok sayıda TLC alıyor.

Edge nispeten ince bir uzantı desteğine sahiptir ve çok fazla kişiselleştirme için izin vermez.

Microsoft, iOS ve Android sürümlerini bile eklemiştir. Bu sayede, yer işaretlerinizi Cep telefonunuzla senkonize edebilirsiniz.

Chrome veya Firefox’tan biraz daha deneysel bir şey arıyorsanız, Edge’i kullanın ve neler yapabileceğini görün. Geçtiğimiz Sonbahar İçerik Oluşturucu Güncellemesi gibi. Her büyük Windows 10 güncellemesiyle Edge, göz atmaya değer yeni özellikler kazandı.

 

Vivaldi

İlk kez çalıştırdığınızda, tarayıcınızı sizin için anlamlı olacak şekilde düzenleyen bir kurulum süreci boyunca yönlendirilirsiniz. Vivaldi web tarayıcı indir.

Sekmelerinizin ve adres çubuğunuzun nereye gittiğini seçersiniz. Sayfanın üstünde veya ayrı bir yan panelde görüntülenen tarayıcı sekmeleri isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu, benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmak için sıfırdan oluşturulmuş bir tarayıcıdır ve çoğunlukla başarılı olur.

Bu tarayıcı, özelleştirme konusunda mükemmeldir. Yukarıda bahsedilen kullanıcı arayüzü seçeneklerinin yanı sıra. Modern bir bilgisayarda tarih veya tarih dışı hissetmeyen çeşitli zevkli temalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Olağan şüphelilerden sıkıldıysanız ve web taramasına farklı bir yaklaşım getiren bir tarayıcıyı denemek istiyorsanız, Vivaldi’yi deneyin.

Windows 10, MacOS ve Linux’taki destekle Vivaldi şu anda yalnızca masaüstü platformlarında. Windows’un tam sürümlerini çalıştıran tabletlerde kullanılabilir. Hiçbir mobil tarama, paylaşılan ayar yoktur ve bu da birçok kullanıcı için sorun teşkil eder.

 

Benchmark testleri

Internet Explorer yıllar içinde bazı ilerlemeler kaydetmiştir. Ancak artık Windows 10’daki varsayılan tarayıcı değildir ve bu, en düşük sınırın ötesine geçmez.

Internet Explorer yalnızca bugün var, çünkü bazı şirketler eski uygulamalar için buna ihtiyaç duyuyor. Bununla birlikte, hala tanıdık bir taban çizgisi sağlar ve çoğu kullanıcı kurmuştur.

Ayrıca Apple’ın Safari web tarayıcısını da kullanıma sundu. Hala pek çok Mac kullanıcısı tarafından kullanılıyor olsa da artık Windows’da artık güncellenmiyor. Bu yüzden onu listeden kaldırdık.

En iyi web tarayıcıları, web standartlarıyla uyumludur ve nispeten kolay bir şekilde performansa sahiptir.

Sıradan bir kullanıcı, günümüzün modern tarayıcıları arasındaki görüntüleme hızında bir fark görmeyecektir. Çünkü altı tarayıcı, birkaç yıl öncesine göre çok daha hızlı ve daha zayıftır.

Aşağıda, her bir kategori için en iyi olanı gösteren koyu metnin karşılaştırmalı sonuçları verilmiştir.

 

JetStream 1.1 Kraken JavaScript 1.1 Octane 2.0 HTML5 Compliance
Yüksek, daha iyi Düşük daha iyi Daha yüksek “555” mükemmel
Chrome 64 191.03 1064.5ms 40053 528
Mozilla Firefox 203.09 868.4ms 36454 486
Opera
199.04 1071.2ms 40319 528
Edge 230.80 1198.8ms 31693 471
Vivaldi 182.47 1276.2ms 38282 520

Google Chrome, HTML5 uyumluluk ölçütüne uzun zamandır sahipti. Ancak Opera, 51 numaralı sürümü onu yakaladı. Vivaldi ikinci sırada, Firefox ve Edge ise liderlerin gerisinde.

Modern web uygulamalarına odaklanan Jetstream benchmark, şaşırtıcı bir kazanana sahiptir: Edge Microsoft, yeni web tarayıcı optimize etmek için çok çalışmaya devam ediyor ve gösteriyor. Firefox güçlü bir ikinci sırayı aldı ve Opera üçüncüsü ele geçirdi. Chrome ve Vivaldi, son bir yer için savaşıyor.

İki Javascript karşılaştırması, Mozilla’nın Kraken karşılaştırması ve Google’ın Octane 2.0’ı bize daha ayrık sonuçlar veriyor. Firefox, Kraken’de Chrome ve Opera ile ikinci ve üçüncü sırada birbirine çok yakın bir yerde birinci sırayı alıyor.

 

Güvenlik ve gizlilik

Güvenli tarama için En iyi web tarayıcıları, özellikle her web tarayıcısının geçmişte güvenlik ihlalleriyle karşılaştığını düşündüğünüzde, kullanıcı takdirine bağlıdır.

Ayrıca, Internet Explorer ve Chrome’un kullanıcıların güvenlik ve gizlilik bilgilerini koruma konusundaki ünü de en iyi noktalardır.

Chrome, Safari, Vivaldi, Opera ve Firefox, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek siteleri tespit etmek için Google’ın Güvenli Tarama API’sine güvenmektedir.

Sürekli güncellemeler sayesinde Mozilla, Chrome ve Opera, sürekli güvenlik iyileştirmeleri yapıyor. Google’daki çalışmalarda şu anda şifreleme eklentileri de var.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *