Artık Instagram kişilerinizi Messenger’a alabilirsiniz

Instagram kişilerinizi Messenger’a senkonize edebilirsiniz

Instagram ve Facebook, Instagram rehberinizi Messenger’a daha kolay getirmenize izin veren bir özelliği test etmeye başladı. Uygulamanın kullanıcıları için tamamen katılma deneyimi, Instagram ve Facebook özellikleri arasındaki en son entegrasyon serisidir.

Ve daha önce Instagramdaki Hikayeleri’nin Facebook’a çapraz gönderilmesini ve ayrıca Facebook Instagramın uygulamasını doğrudan doğruya başlatma imkânını içermektedir.

Bu sefer iki uygulama, Instagramla Messenger hesaplarınızı birbirleriyle senkronize etmeyi kolaylaştırıyor.

instagram

Messenger’da, People sekmesini ziyaret edebilir ve Instagramdaki kişilerinizi Facebook’un anında mesajlaşma uygulamasıyla ulaşabileceğiniz arkadaşların listesine eklemek için yeni “Instagrama Bağlan” seçeneğine hafifçe dokunabilirsiniz. Yeni bir kullanıcı iseniz, Instagramdaki kişilerini Messenger kayıt akışından da ekleyebilirsiniz.

Instagramdaki yalnızca karşılıklı takip kişileriniz aktarılır. Böylece Instagram takipçilerinin siz onları tekrar takip etseniz bile Messenger’da spam yapabilecekleri konusunda hiçbir endişeniz yok.

instagram

Bu seçenek, Instagram Messaging’in günümüzde yoğun olarak kullanılan bir özellik olduğu göz önüne alındığında mantıklı. Örneğin, bu Nisan itibarıyla Instadirect Direct’te 375 milyon kullanıcı vardı. Muhtemelen bunlar Messenger’da da sohbet etmek isteyebileceğiniz Instagram arkadaşlarıdır.

Facebook Ekosistemi

Entegrasyon, Facebook’un kullanıcılarını kendi ekosisteminde tutmak ve sonuç olarak daha da büyük bir sosyal ağ oluşturmak için çoklu mobil özelliklerini akıllıca kullanmasının bir başka örneğidir. Sonuçta tüm Instagram kullanıcıları Messenger kullanıcıları veya Facebook kullanıcıları değil.

Artı, şirket bu tür sosyal grafikleri birleştirdiğinde, üst üste bindiğinde noktaları daha iyi bağlayabilir. (Potansiyel olarak, uzun vadede reklam verenler için daha fazla sosyal veri anlamına gelir).

Facebook ve Instagramın resmi olarak bu özelliğin lansmanını ilan etmiyor. Ancak şirketin son zamanlarda test etmeye başlamış bir şey olduğunu anlıyoruz.

Facebook, yan kuruluşu olan instagramı birbirine bağlayarak ortak veri akışını gerçekleştirmek istiyor. Ve Messenger kullanıcı sayısını daha da arttırmak istiyor. Buna bağlı olarak en iyi örnek bugün yayınladığımız, Messenger Kisdkonusu, Çocuklar için yapılmış artı bir uygulama. Anlaşılan o ki, Facebook 7 den 70’e herkesi bir şekilde kendine bağlamak istiyor.

İlginizi çekebilir: Instagramda hesaplar arası geçiş

Sosyal Medya kullanımı her geçen gün daha da artıyor ve artık Sosyal Medya devleriyle potansiyel olarak yarış edemeden eski sistemler birbir kapanıyor. Buna en iyi örnek bu 15 Aralık’ta kapanacak olan Vidmevideo paylaşım sitesi. Bakalım Facebook daha ne gibi kolaylık sağlıyacak bunu hep birlikte göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *