Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Messenger Kids’le Çocuklar artık Facebook’ta

Messenger Kids

internet

Messenger Kids’le Çocuklar artık Facebook’ta

Messenger Kids’le Çocuklar artık Facebook’ta

Messenger Kids’le Çocuklar artık Facebook’ta

Messenger Kids, Facebook ve Snapchat gibi gençlere odaklanan rakipleri tehdit eden çocuk tehditlerini etkisiz hale getirmek için tasarlanmış gizlilik odaklı bir uygulama ile ilk kez 13 yaşın altındaki çocuklara açılıyor.

ABD’de iOS’ta bugün yayına giren Messenger Kids, ebeveynlerin çocuğunuzun telefonundaki veya tabletindeki uygulamayı indirmelerine izin veriyor. Ve bu kişiler için bir profil oluşturuyor ve ana Messenger uygulamasından mesaj ve görüntülü sohbet edebilecek arkadaş ve aileleri onaylıyor.

Çocuklara Özel

Çocuklar bir Facebook hesabına kaydolmazlar ve bir telefon numarasına ihtiyaç duymaz. Ancak diğer Messenger ve Messenger Kids kullanıcıları ebeveynleri ile onaylayabilirler. Messenger’ın başındaki yetkili David Marcus; “Diğer uygulamalarda istedikleri kişiyle temasa geçebilir veya başkaları ile temasa geçebilirsiniz”dedi.

Özel proaktif algılama güvenlik filtreleri çocukların çıplakları cinsel içerik veya şiddet paylaşmasını önlerken. Özel bir destek ekibi raporlanan veya işaretlenen içeriğe hızlı bir şekilde yanıt verir. Facebook, Gifi’yi, GIF paylaşım motorunun çocuklara uygun bir versiyonu oluşturmak için taradı. Ve çocuksu artmış gerçeklik maskeleri ve çıkartmalar ile büyükanne ile video görüşmeleri çok daha eğlenceli ve çok daha sessiz veya garip olabilir.

Facebook, doğrudan Messenger Kids’den 13 yaşına geldiğinde veya Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası (COPPA) yasasına uygun olacak şekilde veri toplayan gerçek hesaplara otomatik olarak para aktarmayla para kazanmayacaktır. Ancak uygulama, çocukları hayat boyu süren Facebook kullanıcıları haline getirebilir ve ailelerini reklamları göreceği platforma derinden kilitleyebilir.

Facebook’un Messenger başkanı David Marcus; “İnsanları Messenger’la daha fazla ilgilendirmek için yaptıkları şeyleri düşünürken, bu, ebeveynlerin gerçek ihtiyaçlarına cevap verecek bir şey” dedi. “Ancak yan etkisi Messenger’ı daha çok kullandıkları ve aile grupları oluşturacaklar” dedi.

Messenger’ın Çocuklar için Çalışması

13 yaşın altındaki çocukların bir Facebook hesabı için kaydolamayacağını anlamak önemlidir. Bunun yerine ebeveynler Messenger Kids uygulamasını çocuğun iPhone’una veya iPad’ine indirir (Android çok yakında). Aileler kendi hesaplarıyla kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra çocuklarının adını ve fotoğrafını içeren bir mini profil oluşturacak.

Messenger Kids

Ardından Facebook uygulamasındaki Messenger Kids bookmark’ı kullanarak ebeveynler, teyzeleri, amcaları gibi çocuğu için bir arkadaş olarak onlarla arkadaş olan herkesi onaylayabilir. Messenger Kids Messenger uygulaması ile birlikte çalışabilir. Böylece yetişkinler aslında Çocuk uygulamasını indirmek zorunda kalmazlar.

Çocukları hala gizliliklerini korumak için Facebook aramayla bulamıyorlar. Dolayısıyla, bir çocuk sınıf arkadaşlarından biriyle sohbet edebilmek istiyorsa. Ebeveynlerin önce o çocuğun ebeveyni ile tanışması ve ardından o yetişkin çocuğunu kendi çocuğu için iletişim kurup onaylama seçeneği görür. Messenger Kids’in en hantal kısmı bu ve Messenger Kids’in çocukların belki de oyun arkadaşı uygulamasındaki bir QR kodunu ebeveynlerinin bağlanmasını istemek üzere fotoğraf çekmesine izin verecek şekilde Facebook’un geliştirebileceği bir şey.Çocuklar Messenger Çocuk uygulamasını açtıklarında, mevcut paylaşımlarını, mevcut sohbet dizinlerini ve son iletileriyle son çevrimiçi oldukları zamanları onaylayan kişileri temsil eden, renk özelleştirilebilir bir ana ekran göreceksiniz. Oradan çocuklar anında bir video sohbeti veya metin dizinine rehberleriyle girebilir.

Özel Animasyonlar

Facebook, fidget spinner ve dinozor AR maskelerinden crayon stili çıkartmalara kadar çocuk dostu yaratıcı araçlar geliştirmek için özel bir ekip kiralandı. Konum paylaşımı ve ödemeler gibi Messenger özellikleri yok edilmişken, Giphy’nin Kids sürümü “seks” gibi şeyleri aramanıza izin vermeyecektir. Facebook, işleri elle manşet olarak etiketlemek için bir üçüncü parti yeni başlangıca güvenmek yerine. Çocukların kullanabileceği bir dizi GIF seçti. Hala çocuklar için özel olarak yazılmış bir raporlama arabirimi, 7/24 çalışan özel bir destek ekibine kabataslak bir şey işaretlemelerine izin verir.

Messenger Kids

Bazı insanları şaşırtabilecek bir şey, ebeveynlerin çocuklarının sohbetlerinde söylediklerini gizlice izlemelerinin imkânsız olmasıdır. İstisna, çocuklar rahatsız edici içeriğin bir bölümünü bildirirse, ebeveynlerine bildirim gönderilir, ancak içeriği kendi uygulamalarında göstermez.

Facebook, brifingde, uygulamanın 6 ila 12 yaş arası çocuklar için tasarlandığını söylediği halde daha genç çocuklar da açılabiliyor. 13 yaşındayken, Messenger Kids profilleri gerçek Facebook profillerine dönüştürülmeyecek ve Messenger Kids’den atılmayacak. Hazır olduklarında hala sıfırdan geleneksel bir Facebook hesabı oluşturmaları gerekecek.

Facebook, ebeveynler için daha fazla bilgi ile MessengerKids.com’da bütün bir portal oluşturdu. Çoğu uygulama, çocukların en az 13 yaşında olması gerektiğini. Ancak daha küçük yaştaki çocukların kaydolmasını engelleyecek hiçbir şey olmadığını söylüyor.

İlginizi çekebilir: Sanal Kediler Ethereum zincirinde 1 Milyon doları geçti

Lansman, Facebook’un büyüdüğünün bir işareti olabilir. Facebook’u neredeyse 14 yaşındayken, başlatılmadığında henüz doğmamış olan çocuklara ana uygulamasında izin veriliyor. CEO Mark Zuckerberg’in iki çocuğu oldu. Yanındaki Chris Cox CPO ve Andrew Bosworth donanım müdürü yaptı.

Ürünler kendi ailenize bağlanamıyorsa dünyayı birbirine bağlamayı düşünmek zordur.

Marcus; “Zuckerberg, çocukları için geride bırakmak istediği geleceği çok düşünüyor” diyor. Bugün onun şirketi yaşlanmayan bir sosyal ağın temelini atıyor.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

4 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste