Opera indir – Alternatif Hızlı Web Tarayıcı

Opera Alternatif Web Tarayıcı

Opera nın yeni sürümü, daha hızlı gezinme, dizüstü bilgisayar pili için optimizasyon ve daha fazlasını sunar.

Opera, Google Chrome ve Mozilla Firefox’a güvenilir bir tarayıcı alternatifi isteyen herkes tarafından küresel olarak bilinen bir web tarayıcısıdır.

Piyasadaki diğer tarayıcılarla karşılaştırıldığında belirli benzerliklere sahip bir arayüz oluştururken, Opera birçok farklı yaklaşım ve araç sunar.

Bu yüzden sadece mevcut tarayıcıların çalışma şeklinden memnun olmayanları değil, aynı zamanda bir dizi benzersiz işlev de sunar.

DownloadOpera_51.0.2830.55_Setup_x64.exe

Platform: Windows 10 / 8 / 7 / 64-bit

Opera’da bunun net olduğu ilk unsurlardan biri, yer imi sisteminde. Bu, diğer tarayıcılarda “Sık Kullanılanlar” olarak bilinir, ancak içinde öğe çok daha gelişmiş çalışır.

Bunlar için belirli bir ekran var ve bu öğede solda bir yer imi klasörü organizasyonu ve sağdaki öğeleri görüntülemek için bir ekran bulabilirsiniz.

görünüş

Yer imlerini arayabilir, etraftaki her şeyi yeniden düzenleyebilir ve hatta yer işareti klasörlerini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir yer imleri klasörünü açmanız, paylaşılacak öğeleri seçmeniz ve ardından Paylaş’a dokunmanız yeterlidir.

Hemen, istediğiniz kişiye göndermek için size bir link verilecektir. Bunu alan kişiler, ona erişebilir ve tarayıcılarına aktarabilir veya ayrıntıları kontrol edebilir.

Tüm bu büyük farklılıklarda bile, yer işaretlerini kullanmak başka bir tarayıcının yer işaretlerini kullanmak kadar kolaydır: sadece yeni bir sekme açın ve kaydedilen öğelerden birine tıklayın.

 

Opera Turbo Gezinme

Mobil ağlarda veri planlarından tasarruf etmek ve normalden daha hızlı gezinmek isteyenler için çözüm. Tarayıcının ana menüsünde erişilebilen Turbo seçeneğini kullanmaktır.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, bir web sitesine her eriştiğinizde, önce Opera Software sunucularından geçer ve görüntülerinizi ve diğer grafiklerinizi sıkıştırır.

Bu sayede, bilgisayarınız web’den çok ağır içerik indirmeye gerek duymaz, bu da bağlantınızdan ve tarayıcınızdan tüm bunları işlemek için daha az çaba gerektirir.

Geliştiriciye göre, bu, Operanın önceki sıkıştırma mekanizmasına kıyasla% 15 daha hızlı tarama yapmaya izin veriyor. Bu hala % 70 daha az veri kullanımı anlamına gelir.

Opera Browser‘in bir diğer özelliği de, dünyadaki en son olayları bilmek isteyenlerin hayatı kolaylaştırmasıdır: en çeşitli haberleri getiren bir araçtır. Yer imleri kadar kolay erişilebilen bu özellik, en son haberleri otomatik olarak seçer ve hepsini size getirir.

Ama ya bazı bilgiler zevkinize uygun değilse? Bu kesinlikle sorun değil. Yeni başlayanlar için, Opera Browser dünyadaki tüm büyük haberleri bir kerede görüntüleyebilir veya kategorilere ayırabilir. Ayrıca tüm oturumları çekebilir veya program ayarlarında size sunulan dili değiştirebilir.

Birçok sekmede bile, önyükleme sırasında %86’ya varan iyileştirmeler

Çok sayıda sekmeniz açık olsa bile, Tarayıcı 41% 86’ya kadar önyüklemeyi optimize eder. Yapılan testler, önceki oturumlarda tarayıcıda 42 sekmenin vurgulanması durumunda hızın devam ettiğini göstermektedir.

VPN, yerel reklam engelleyici ve pil tasarrufu gibi özellikler, kullanıcıların kolayca erişebilmeleri ve bu ayarları daha rahat bir şekilde değiştirebilmeleri için pop-out olarak mevcuttur.

Pil tasarrufu, örneğin video konferans gibi durumlarda özellikle yararlıdır. Eğer bir dizüstü bilgisayardaysanız, Opera ile daha hızlı olacaktır. Tarayıcı,% 30 daha az CPU kaynağı tüketme kapasitesine sahiptir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,