Firefox indir – Mozilla Firefox Quantum

Mozilla Firefox Quantum

Firefox web’deki en popüler tarayıcılardan biri ve Mozilla’nın sponsoru olan ana ürünüdür.

Dünyanın en önemli tarayıcılarından biri olmanın yanı sıra. Uygulama genellikle en başarılı ücretsiz yazılım projesi olarak adlandırılır.

Mozilla Firefox’un ana özelliklerinden biri, kişiselleştirme konusunda kullanıcıya sunduğu özgürlüktür.

Tarayıcı menülerinin ve düğmelerinin sırasını ve yerini bile seçebilir, deneyiminizi yazılımla ayrıntılı olarak özelleştirebilirsiniz. Bunları ücretsiz olarak indirmek mümkün olan çok sayıda tema da mevcuttur.

firefox logo

Download

 

Buna ek olarak, bu tarayıcı uzantıları destekler ve yalnızca görüntüyü değil tarayıcının kullanımını da özelleştirmek için bu özelliklerle dolu bir mağazaya sahiptir.

Taranan kullanım veya Firefox’ta kayıtlı geçmiş ve girişlere sahip olmak istemiyorsanız, programı anonim modda da açabilirsiniz.

Mozilla

Ekran görüntüsü

Firefox, 48 sürümünde e10 olarak bilinen çok işlemli bir sistem için destek aldı. Yenilik, web içeriği süreçlerini tarayıcı arayüzü tarafından kullanılanlardan ayırarak tarama deneyimini geliştirmeyi vaat ediyor.

Bu şekilde, açık bir sayfa CPU’nuzu çok fazla tüketiyor olsa bile, tarayıcı sekmelerde, düğmelerde ve menülerde boşluklara ve çökmelere maruz kalmaz.

 

Yeni Firefox

Diğer güncellemeler, kullanıcıların keşfini kolaylaştırmak için Firefox tasarımında yapılan değişiklikleri içerir. Bu değişikliklerden ilki, adres çubuğuna bir şey yazdığınızda daha fazla öneri ekliyor.

Hepsi daha geniş yatay görünümle geliyor ve bu da yönergelerin daha kolay okunmasını sağlıyor. Ayrıca, bu hunches, favorilerinizin bir parçası olan veya zaten açık olan bir sayfaya işaret ettiğinde simgeleri içerecektir.

“about:addons” komutu kullanılarak erişilebilen çığır açan panel. Kullanıcıların göz atma deneyimlerini daha da özelleştirmelerine izin vererek, Mozilla tarafından yeniden tasarlandı.

Görüntüleri ve doğrudan metinleri kullanan bu alandaki yeni görünüm sayesinde, artık tek bir tıklamayla vurgulama uzantılarını yükleyebilirsiniz.

Firefox’un 48. sürümünde, tarayıcıdan yapılan indirmelerin korunmasını sağlayan güvenlik önlemleri de bulunmaktadır. Google’ın Güvenli Tarama hizmetlerinden yararlanarak. Mozilla iki ek tehdit türüne karşı uyarılar ekledi. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar ve olağandışı yüklemeler.

Bu yeni kategorilerden birincisi, kullanıcıları bilgisayarında beklenmedik değişiklikler yapabilecek yazılımlara karşı korumak için tasarlanmıştır. Kişisel bilgileri rızası olmadan toplayabilir ve hatta kaldırmayı zorlaştıran teknikleri bile kullanabilir.

İkinci bölüm, sırayla, kötü amaçlı veya istenmeyen olmayan, ancak genellikle indirdiklerinden farklı olan programları ifade eder ve bu nedenle gerçekten aradıkları şey olmayabilir.

Firefox arabiriminde yapılan son değişiklikler, kullanıcıların bu uyarıları daha iyi tanımasını sağlamak için gereken adımları içerir. Bu eylemler arasında, indirme düğmesindeki renkli semboller. Potansiyel olarak istenmeyen veya sıra dışı programlarda sarı ünlemler ve kötü amaçlı yazılımlarda kırmızı ile tanımlama bulunur.

Bu durumlarda, kullanıcı eylemlerinin uyarıları tıkladığınızda otomatik olarak açılacak olan iletişim kutuları aracılığıyla onaylanması gerekir. Bununla birlikte, bu tüm sistem, ancak atlanabilir.

Mozilla Firefox Quantum yazılımını yüklemeden önce, bir Windows geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Böylece programı beğenmezseniz veya düzgün çalışmıyorsa. Programı kurmadan önce sistemi bir noktaya geri yükleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,