7-Zip İndir – Dosya Sıkıştırma Programı

7-Zip Dosya Sıkıştırma Programı

7-Zip, çoklu formatlarda sıkıştırılmış dosyaları çıkarmak veya oluşturmak için yüksek sıkıştırma oranına sahip bir dosya arşividir.

GNU LGPL lisansı altında olan 7-Zip, açık kaynak kodlu, tamamen ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır.

Ücretsiz dosya sıkıştırma Programı olan 7-Zip, LZMA sıkıştırma ile 7z formatında yüksek bir sıkıştırma oranına sahiptir.

Paketleme ve 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ve WIM paketlerinin açılmasını destekler.

Ve aynı zamanda ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR ve Z paketini de açabilir.

 

Download7z1803-x64.exe

64 bit Windows için 7-Zip 18.03 beta (son sürüm)

 

7-Zip indir

7-Zip

Bu arayüz kolay ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Ana araç çubuğu en çok kullanılan özelliklerini içerir ve çeşitli menüler içinde daha derine inmenize izin verir.

Mesela, ayıklama düğmesi, dosyanızın varsayılan hedef dizinine hızlıca göz atmanıza veya bunları kabul etmenize izin verirken. Görünüm menüsünde bir Klasör Geçmişi bulunur ve Sık Kullanılanlar menüsü on klasöre kadar kaydetmenize izin verir.

Ayrıca Windows Gezgini menüleriyle bütünleşir, arşiv dosyaları klasör olarak görüntülenir ve sürükle ve bırak işlevli bir araç çubuğu sağlanır. Tek veya çift bölmeli görünüm arasında da geçiş yapabilirsiniz.

7-Zip, 7z ve ZIP formatlarında AES-256 şifrelemesine, 7z formatı için kendi kendine ayıklama yeteneğine, Windows Shell ile entegrasyona, bir Dosya Yöneticisi, bir komut satırı sürümüne ve hatta eklentilere sahiptir.

Büyük dosyayı Zip yazılımını kullanarak daha küçük dosyalara ayırabilirsiniz. Böylece, bu küçük dosyaları mail mesajlarına ekleyebilir veya USB sürücünüze istediğiniz gibi kopyalayabilirsiniz. Orijinal dosyayı geri almak için, bu küçük dosyaları herhangi bir Zip yazılımı kullanarak açarak orijinal dosyayı alırsınız.

Tabi ki WinZip, WinRar gibi diğer Zip yazılımları da bunu yapabilir.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bir 32 bit sürüm bulunmaktadır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *