Facebook Hesabı Olmadan Messenger Nasıl Kullanılır

Eskiden Facebook Messenger bir Facebook hesabı olmadan kullanmak mümkün, ancak 2019’un sonundan beri Facebook, Messenger’ı kullanmak için bir Facebook hesabının olmasını zorunlu kıldı. Ancak, birçok kullanıcı bir Facebook hesabına sahip olmak istemez, ancak Messenger uygulamasında sohbet etmeye devam etmek ister. Bir çözüm var: Messengerde hesabınızı korurken Facebook hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma yeni özelliğiyle Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

facebook

 

Facebook Olmadan Messenger Nasıl Kullanılır

Facebook hesap silme ve Messenger uygulamasını kullanmaya devam edemeyeceğinizi unutmayın. (Bu kısıtlama, 2019’un sonundan önce indirilen Messenger uygulamasının eski bir sürümünü (Facebook hesabı olmadan) kullanan kullanıcılar için geçerli değildir. ).

Her şeyden önce, Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Cihazınızdaki uygulamada veya masaüstü sürümünde kullanıcı adını ve şifreyi girerek Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki gri ok simgesini tıklayın ve Ayarlar> Facebook Bilgilerin’e gidin. Listenin sonunda, Devre Dışı Bırakma ve Silme seçeneğini göreceksiniz, Göster’e tıklayın.

ayarlar

3. Hesabı devre dışı bırak’ı seçin ve Hesap Devre Dışı Bırakmaya Devam Et’i tıklayarak seçiminizi onaylayın.

Hesabı Dondur

Facebook hesabınızı devre dışı bırakma işlemini onaylamak için hesabınızda oturum açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz gerekir. Parolayı girdikten sonra, hesabınızı devre dışı bırakma nedenini belirtmeniz istenir. Adını verin ve sayfanın altında göreceğiniz Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın.

Bundan sonra, hesabınız devre dışı bırakılır ve diğer kullanıcılar hesabınızı göremez. Paylaştığınız içeriğin yanı sıra tek yönetici olduğunuz sayfalar ve gruplar gizlenecektir. Facebook hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Devre dışı bırakılmış bir hesapla Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebileceksiniz: Profil resminiz Messenger sohbetlerinde görünecek ve kişiler sizi adlarına göre arayabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *