Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Gmail imza Logo Ekleme Nasıl Yapılır – PC ve Android

Gmail imza Logo Ekleme

internet

Gmail imza Logo Ekleme Nasıl Yapılır – PC ve Android

Gmail imza logo ekleme nasıl yapılır

Gmail imza Logo ekleme nasıl yapılır resimli anlatım.

Gmail’i kullanarak e-posta oluşturduğunuzda, Mail’in alt kısmına özel bir imza ekleme seçeneğiniz vardır.

İmza özelliği, genellikle e-postalarını aynı metinle sonlandıranlar için çok kullanışlıdır. İmzanızdaki metin ve logo hem masaüstü hem de mobil cihazlarda görünür durumdadır.

Gmail imza örneği, şirketinizin logosunun eşlik ettiği adınızı, iş ünvanınızı ve iletişim bilgilerinizi içeren bir örnektir.

 

Gmail E-postalarına İmza Ekleme

Gmail hesap arayüzünüzün sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini ve ardından Ayarlar‘ı tıklayın.

Sayfanın sonuna doğru İmza seçeneğini bulacaksınız. Varsayılan olarak devre dışıdır. Bunu etkinleştirmek için, İmza yok seçeneğinin altındaki alanı doldurmanız yeterlidir:

imza yok

Gmail imzanızı hazırlarken HTML, bağlantılar ve farklı yazı tipleri kullanabilirsiniz.

Bir resim eklerken, şunları kullanmak arasında seçim yapabilirsiniz:

 • Google Drive’ınızda bir görüntünün doğrudan yüklenmesi,
 • Sabit sürücünüzdeki bir resmin yüklenmesi,
 • Bir web sitesinde bulunan görüntünün URL’si.

resim ekle

Bir sitede bulunan görseli eklemek için, küçük Resim ekle simgesini tıklayıp logonuzun veya resminizin URL’sini yapıştırmanız yeterlidir.

İmzanız için ek ilham almanız gerekiyorsa, Gmail imza şablonları sunan MySignature gibi çeşitli web sitelerinden faydalana bilirsiniz.

Sayfanın en altındaki Değişiklikleri Kaydet seçeneğini tıklayarak Gmail imza Logo ekleme işlemini sonlandırın.

 

Android’de bir e-posta imzası oluştur

Android’de bir Gmail imza Logo ekleme işlemi, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda bir oluşturma işleminden biraz farklıdır.

Gmail uygulamasında oluşturduğunuz imza, uygulamadaki tüm iletiler için kullanılacaktır. Benzer şekilde, web sürümünde bir e-posta imzası oluşturduysanız. E-posta imzanız web sürümünden gönderilen tüm e-postalar için aynı kalır.

Bu iki imza aynı anda var olacaktır. Bu yüzden ikisinin de uygulama içi bir tane oluşturmadan önce iki farklı imzaya sahip olmasını istediğinizden emin olun. Veya her ikisinde de aynı imzayı kullandığınızdan emin olun.

Android’de bir e-posta imzası oluşturmak için Gmail uygulamasını açın. Sol üst köşede, Menü düğmesine dokunun.

Sayfanın altına inin ve ardından Ayarlar‘a dokunun. E-posta imzası eklemek istediğiniz hesabı seçin, ardından İmza‘ya dokunun. İmzanız için metni girin ve ardından Tamam‘a dokunun.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

9 Yorumlar

9 Comments

 1. Betül

  11 Şubat 2019 de 19:10

  merhaba, birçok yere yazdım, fakat cvp gelmedi umarım siz yardımcı olursunuz… G-mailimde imza olmasını istiyorum ve logolu yani resim yüklemek istiyorum benden sadece url istiyor. Bunu anlarım, fakat 3 tane gmail’im var.. bunlardan ikisinin imza kısmına pc den resim yükleyemiyorum çünkü sadece URL var, fakat bir tanesine yükleyebiliyorum, çünkü onda ekstradan resim yükle var.. İnternetten araştırdım, yeni e-posta yazacak gibi sayfa açıyorum oradaki düz metin yazısını kapatıyorum.. defalarca denedim.. tüm butonlar çıkıyor fakat resim yüklemeye gelince yine sadece URL oluyor.. Hangi ayar kapalı? neden olmuyor? Ya da diğer mailime neden oluyor? Acele cevap yazın olur mu? Lütfen acil yardım

  • Admin

   11 Şubat 2019 de 21:14

   Merhaba

   Sanıyorum ki, 3 Gmail hesabını aynı anda ve aynı tarayıcıda açıyorsunuz. Bu işlemde Gmail sadece 1 e-posta için imza ekleme logo eklemeye izin veriyor. Ancak, Gmail hesaplarınızı tek tek açarak logo eklerseniz, daha sonra tekrar 3 Gmail hesabınızı açıp kullanabilirsiniz.

   Diğer yöntem, her Gmail hesabınızı ayrı ayrı tarayıcılarda açarak 3 mail hesabınıza birden imza logo ekleyebilirsiniz. Diğer web tarayıcılarına buradan ulaşabilirsiniz.

 2. Taliha

  20 Kasım 2019 de 11:40

  Merhaba
  Gmail’de ayarlardan girerek eklenen “resim ekleme” kısmında sadece “web adresi (URL)” ve “resim URL”si var. PC’den logoları ekleyemiyorum. Yukarıda yazdığınız gibi gmail hesaplarını tek tek açarak da yaptım ancak olmadı. Benim adreslerden birinde oluyor, diğerinde olmuyor. Başka bir yol var mı acaba düzeltebilmek için?
  Teşekkür ederim

  • Admin

   20 Kasım 2019 de 12:06

   Merhaba,

   Bir mailde logo ekleme işlemi yaptıysanız, diğer mail için farklı bir “tarayıcı” kullanmanız gerekir. Çünkü Gmail servisi aynı tarayıcıda 2 farklı mail için tam özellikle çalışmaz.

   Sonuç olarak diğer mail için imza logo ekleme işlemini değişik bir tarayıcı ile yapınız. Örnek: Firefox

   • Taliha

    21 Kasım 2019 de 11:18

    Farklı tarayıcılar kullanıyorum. Yandex ve Chrome, yine de olmadı.

    • Admin

     21 Kasım 2019 de 11:32

     Farklı tarayıcı kullanırken, diğer gmail hesabınızın kapalı olmasına dikkat edin.

 3. Taliha

  22 Kasım 2019 de 10:45

  O şekilde de olmadı. Farklı bir yol denedim. Daha doğrusu bu şekilde yapanlardan öğrendim, uyguladım. Belki sorun yaşayanların işine yarayabilir diye burada anlatayım: Gmail hesabı açıkken Drive açıyoruz ve Drive’m – Google Dokümanlar – Boş Doküman seçiyoruz. Boş Doküman word belgesi gibi açılıyor. Oradan “Bilgisayardan resim çağırma” sekmesinden logoları açıyoruz. Daha sonra Logo’yu kopyalıyoruz ve Gmail – Ayarlar kısmında açtığımız imza (resim ekleme) kısmına yapıştırıyoruz. Bu kopyala-yapıştır işlemi için logoyu başka herhangi bir programda (word, PDF vs.) açtığımda olmadı. Ama burada oldu.

  • Admin

   22 Kasım 2019 de 10:56

   2. bir yöntem için farklı bir yol ancak biraz dolambaçlı. Normal şartlarda farklı bir tarayıcı ile istediğiniz kadar Gmail oturumu açarak imza logo eklene biliyor.

   2. bir yöntemi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 4. Taliha

  22 Kasım 2019 de 11:14

  Rica ederim, önemli değil. Ben teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste