Gmail hesap silme – Gmail hesabı nasıl kapatılır

Gmail hesap silme

Gmail hesap silme Gmail hesabı nasıl kapatılır.

Belki de asla kullanmadığınız, farklı bir e-posta sağlayıcısına geçmek isteyen alternatif bir hesabınız veya sadece 10 yıl önce oluşturduğunuz bu gereksiz e-posta adresinden bıkmış durumdasınız.

Sebebi ne olursa olsun, Gmail hesabınızı silmek istiyorsanız. Size, ondan kurtulmanın en kolay, en kapsamlı yolunu gösterebiliriz.

Bir Gmail hesabının silinmesinin, onu kurtarabileceğiniz kısa bir pencereden sonra e-posta istemcisinden tamamen kaldırdığı kalıcı bir işlem olduğunu unutmamak önemlidir.

Düşüncenizi değiştiremezsiniz ve aynı e-posta adresiyle yeni bir hesap açamazsınız – ve kimse bunu kullanamaz. Hesabınızı silmek, hesabınızdaki her e-postayı sonsuza kadar silmek istediğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, değerli ve benzersiz bilgilere sahip önemli e-postalarınız varsa, onları avlamak ve başka yerlerde yedeklemek önemlidir.

Buna göre, Gmail hesabınızı silmek Google hesabınızı silmez. Google hesabınız, Google+ ve YouTube da dahil olmak üzere tüm Google hizmetlerini kapsayan bir profildir. Gmail hesabınızı silmek, yalnızca Google verilerinizden veya Google kimliğiniz veya sizinle birlikte yapmış olduğunuz diğer şeylerden kurtulacaktır.

 

Hesap tercihleri’ne gidin

Hesap tercihleri, kapsayan Google hesabınızın çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlayan bir merkezdir. Google hizmetlerinin gösterildiği dili değiştirmek istiyorsanız veya ekran okuma gibi yardımcı özelliklerini hesabınıza eklemeniz gerekiyorsa yararlı bir araçtır. Erişmek için myaccount.google.com adresine gidin, ardından Hesap Tercihleri bağlantısını tıklayın.

Bu sayfanın en altındaki, sol tarafta bulunan, Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme başlıklı bir bölüm. Bu, gmail hesabınızı silmek istediğiniz kişidir.

 

Ürünleri sil

ürünleri sil

Ürünleri sil’i seçin. Google Hesap silme için başka seçeneği seçmek istemiyorsunuz, çünkü Google ile ilgili herşeyden kurtulacak ve yalnızca e-postayla ilgileniyorsunuz (elbette e-postanızdan çok daha fazlasını kaldırmak istemiyorsanız).

Bu noktada, Google hesabı şifrenizi girmeniz ve hazırlamanız gerekir. Hangisinin kullanılacağından emin değilseniz, Gmail şifrenizle aynı olması gerekiyor.

 

Gmail hesabınızı seçin

hesap seç

Sonraki ekran, hangi Google hizmetlerine katıldığınızı ve etkinliğinizle ilgili bazı temel istatistikleri gösterir. Muhtemelen Google+, YouTube ve indirdiğiniz veya kullandığınız ek Google tarafından desteklenen ek hizmetler hakkında bir şeyler göreceksiniz. Listeden Gmail’i seçin. Zaten Gmail’e giriş yapmadıysanız, bu noktada adresinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

 

Alternatif bir e-posta adresi girin

Google, varsayılan Gmail adresiniz kaybolduğunda diğer Google hizmetlerine giriş yapabilmeniz için alternatif bir e-posta adresi gerektirir. Başka bir Gmail hesabını siliyorsanız veya farklı bir e-posta hizmetine ayarlanmış Google giriş bilgileriniz varsa bu adım gerekli olmayabilir.

 

Gmail’i Kaldırın

Google, Gmail hesap silme nin sonuçları konusunda sizi uyarır ve Size, Gmail’i Silme seçeneği sunar. Hazır olduğunuzda bu seçeneği seçin.

 

Tarayıcınızı temizleyin

Henüz bitmedi! Gmail’deki e-postaları çevrimdışı olarak kaydederseniz veya çevrimdışı olarak Gmail’i herhangi bir şekilde kullanırsanız. Tarayıcınız büyük olasılıkla Gmail’e kaydedilen ve şimdi sorun teşkil eden bazı bilgilere sahiptir. Bu sorunlardan kaçınmak için, sıklıkla kullanılan tarayıcılarına gidin ve önbellek ve çerezlerinizi silerek, Gmail’den depolanan tüm verilerin gitmiş olduğundan emin olun.

 

Bir e-posta adresinin silinmesine ilişkin bir not

Bu e-postayı uzun süre kullandıysanız. Hizmet için kaydolmanız ve fatura ödemesi özelliklerinden artık kullanmadığınız tek etkili uyandırıcı uygulamalara kadar. Her şeyi imzalamanız için kullanmış olduğunuzu unutmayın. Gmail hesap silme işlemini yaptığınızda, artık bu hesaplardan herhangi birinden güncelleme veya hatırlatma almayacaksınız.

Yanıt veren bir e-posta adresini bulamazlarsa, hesapların bir kısmı artık çalışmayabilir; bu, hesap bilgilerinizi değiştirmeniz veya yeni bir hesap oluşturmanız gerekebileceği anlamına gelir. Başka bir deyişle, eski e-postanızın bitmesinin ardından bazı temizlik çalışmalarına hazır olun.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *