Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

TOR browser nedir ve nasıl kullanılır TOR browser indir

TOR browser

internet

TOR browser nedir ve nasıl kullanılır TOR browser indir

TOR browser nedir ve nasıl kullanılır

TOR browser web siteleri arasında geçiş yaparken. İSS’nizin ziyaret ettiğiniz siteleri kaydetmesini engelleyen çok çeşitli gizlilik koruması sunar.

Çevrimiçi yaptığınız her hareketin kaydedildiğini hissetmek istiyorsanız. TOR browser kullanmak, hareketlerinizi web’de izlemeyi neredeyse imkansız hale getirecektir.

Gizliliğin, günümüzün modern dünyasında hem çevrimiçi hem de kapalı bir ortamda. Çok daha fazla bir sorun haline gelmesiyle, birçok insan web taramaları için The Onion Router’ı (TOR) kullanmaya başlıyor.

 

TOR nasıl kullanılır?

Güvenlik düzeyi ve arkasındaki teknoloji göz önünde bulundurulduğunda. TOR browser’in normal bir web tarayıcısı gibi işlev görmesi çok kolaydır.

TOR indirip yükleyerek başlayın. İlk açıldığında seçenek sunan bir sayfa açılır. “Yapılandır” a tıklayarak, bir köprü seçin ve bağlanın.

Bağlan

TOR browser, bağlantıyı birkaç dakika sürebilen ağa bağlar. Çünkü bağlantınız dünyadaki farklı düğümlerden yönlendirilir. Ve izlenmesi neredeyse imkansız hale gelir. Bu bağlantı yapıldıktan sonra, tarayıcı kullanıma hazır olacaktır.

Browser

Normal bir tarayıcıdan biraz daha az görünmekle birlikte, Chrome, Edge ve Firefox ile aynı işlevi görecektir (TOR, Firefox koduna dayanmaktadır).

TOR’un amacı, web’de gezinirken web güvenliğiniz ve verimliliğiniz arasında bir denge kurmaktır. En yüksek TOR güvenliği seviyesine sahip olabilirsiniz. Sayfaların yüklenmesi daha uzun sürer ve sayfadaki bazı öğeler hiç yüklenmez.

Bu güvenlik düzeyini ayarlamak için sol üstteki adres çubuğunun solundaki yeşil soğan üzerine tıklayın. Uyguladığınız daha fazla güvenlik, deneyiminizin daha yavaş ve daha az tamamlanmasını sağlayabilir. Bu, kişisel tercihlere uygun bir dengeleme eylemidir. En düşük güvenlik derecesi bile, normal bir tarayıcıya kıyasla çok daha güvenli olmanızı sağlar.

İnterneti kullanıyorsanız, kesinlikle Google veya Bing gibi bir arama motoru kullanıyorsunuz. Bu sitelerin sizi çevrimiçi olarak izlemesini engellemek için. Arama yaparken verilerinizin hasat edilmesini durduracak. DuckDuckGo veya Disconnect.me gibi bir arama motoru kullanmaya başlamak zorundasınız.

TOR ayrıca “.onion” adresli sitelere erişmenizi sağlar. Bu siteler arama motorları tarafından bulunmaz ve onlara doğrudan erişmeniz gerekir. İnternetteki bilgilere erişmek için en güvenli yollardan birini sunuyorlar. Ancak bu onların anonimlik ve güvenliklerinden dolayı yasa dışı içerik barındırabilecekleri anlamına da geliyor.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,031.170.74%
ethereumEthereum
$ 1,577.380.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001681.45%
En üste