Google’a Alternatif Diğer 17 Arama Motoru

Alternatif Diğer 17 Arama Motoru

Arama Motoru Google, tüm SEO tartışmaları arasında dev bir goril olma eğiliminde.

Bunun arkasındaki nedeni netmarketshare‘ye göre hakim pazar payını oluşturması Google mobil ve tabletlerin %90’dan fazlasını ve masaüstü global arama motoru pazar payının yaklaşık %80’ini elinde tutuyor.

Ancak tek seçenek bu değil. Web üzerinde tam anlamıyla bir sürü arama motoru var. Bazıları, teknoloji haberleri ya da araştırma kaynaklarına odaklanırken bazıları milyonlarca sayfa listelemek yerine tek bir satırda cevaplar sunar.

Size Google’ın yapamayacağını bulmanıza yardımcı olacak en gelişmiş seçeneklerden bazılarını sunmak istiyoruz. Google’dan daha iyi olduklarını söylemiyoruz ama bazıları belirli aramaları gerçekleştirmekte başarılı.

Amacımız, farkında olmayabileceğiniz şeyleri ortaya çıkarmak olduğundan. Bing Baidu ve Yahoo arama motoru gibi bazı büyük oyuncuları dahil etmedik.

 

Filovi

Filovi Türkiye’nin en güvenilir yeni Arama motoru olarak 2019’un sonlarına doğru yayına başladı. Tamamen yapay zeka ile çalışan filovi arama motoru diğer arama motorlarına göre yüksek oranda gizliliğinizi koruyor. Üstelik karanlık mod kullanımı diğerlerine göre daha güzel.

filovi arama motoru

Filovi arama motoru, yaptığınız tüm arama terimlerini tıkladığınız sitelere kesinlikle göndermez. Bunun faydası, kişisel bilgileriniz (ip adresi, cihaz ve tarayıcı bilgisi, konum vs) gizli kalır. Çünkü filovi arama motoru, yapılan her arama terimini şifreliyor. Tüm bunlarla birlikte, Filovi arama motorunda hızlı cevaplar kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Mesela ip yazarak, kullandığınız bilgisayar veya mobil cihazınızın ip adresini hemen öğrene bilirsiniz. Hızlı cevapların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yippy

Yippy

Yippy

2009’da kurulan Yippy, bir dizi küme sunan bir meta arama motorudur. Arama teknolojisi, IBM Watson Explorer’da (bir bilişsel keşif ve içerik analizi platformu) kullanılır.

Yippy ile, haber, resim, bloglar, hükümet verileri vb. Dahil olmak üzere farklı içerik türlerini arayabilir ve sonuç kategorisini bilgece filtreleyebilir veya uygunsuz içeriği işaretleyebilirsiniz. Google gibi, ön belleğe alınmış web sayfalarını görüntülemenize ve sonuçlara kaynak veya etiket bulutlarına göre filtrelemenizi sağlar. Ayrıca, her sayfada, içeriğin nasıl göründüğünü gösteren aynı sayfada bir önizleme bağlantısı vardır.

 

FindSounds

FindSounds

FindSounds

FindSounds, kişisel veya ticari kullanım için ses efektleri bulmak için mükemmel bir arama motorudur. Başlamadan önce, uygun onay kutularını kullanarak sonuçları filtreleyebilirsiniz. Hayvadan araç ses efektlerine kadar kategori bazında herhangi bir şey arayabilirsiniz ve arama motoru, dosya biçimi, uzunluk ve bit hızı bilgisi ile birlikte size ayrıntılı sonuçlar verecektir.

Genel olarak, google’ı kullanarak ses efektleri aramak her zaman bir seçenektir, ancak FindSounds, aramanızı hızlandırmak ve aradığınız özel öğeyi elde etmek için mükemmel bir ses motorudur.

 

SearchCode

SearchCode

SearchCode

SearchCode, açık kaynaklı depolardan kod parçalarını bulan ücretsiz bir kaynak kodu ve belge arama motorudur. Google kodu, Github, Sourceforge, GitLab, Bitbucket, Codeplex ve benzeri projelerden 20 milyondan fazla kod satırı dizine ekledi.

Çoğu web tarayıcısı, kodda kullanılan özel karakterleri ararken zorlanır. SearchCode bu sorunun üstesinden gelir ve yöntem adına, değişken adına, işlemlere, kullanıma, güvenlik kusurlarına ve diğer kod arama motorlarından çok daha hızlı özel karakterlere göre kod aramanıza olanak tanır.

 

GigaBlast

GigaBlast

GigaBlast

GigaBlast, C ve C ++ programlama dili ile yazılmış bir açık kaynak arama motorudur. 2015 yılı itibariyle, 12 milyondan fazla web sayfasını indekslemiş ve aylık milyarlarca sorguya ulaşmışlardır. Zuula, Blingo, Clusty ve Snap gibi diğer şirketlere arama sonuçları sağlar.
GigaBlast, belirli kelime öbeği, terimler, filetypes, diller ve daha fazlasıyla arama gibi belirli özelleştirmeler ve isteğe bağlı parametrelerle arama yapmanızı sağlar.

KidRex and Kiddle

KidRex and Kiddle

KidRex and Kiddle

KidRex ve Kiddle, yaş açısından uygun olmayan içeriği çocuklara yönelik tüketimine uygun olmayan çocuklara yönelik arama motorudur. Google Özel Arama (Google Güvenli Arama’yı kullanır) tarafından desteklense de, uygun olmayan anahtar kelimeler ve web sitelerinin kendi veritabanlarını korurlar.

KidRex’in arayüzü, elle çizilmiş mum boya ve renkli işaretleyici tasarımına sahipken, Kiddle karakteristik renkli Google Stili ile yazılmış olup, sorgularınıza cevap bulmak için bekleyen kırmızı bir droid uzaylı ile.

Ayrıca, arama sonuçları biraz değiştirildiğini göreceksiniz. Örneğin, Narendra Modi’de arama yaparsanız, arama motoru Wikipedia’nın ve haber web sitelerinin yerine famousbirthdays, britannica gibi sitelerdeki web sayfalarını döndürür.

Amaç, Wikipedia’nın ve haber web sitelerinin yerine çaba harcamadan çocukların anlayabileceği basit ve okunması kolay içerik sunmaktır. Amaç, çocukların çok fazla gayret sarfetmeden anlayabilecekleri basit ve okunması kolay içerik sunmaktır.

 

MetaGer

MetaGer

MetaGer

MetaGer, 24 küçük ölçekli web tarayıcısı üzerinde geliştirilen, Alman merkezli metasearch motorudur. Kullanıcı gizliliğine odaklanır ve geride ayak izi bırakarak aramaları izlenemez yapar. Ayrıca, kullanıcıların, IP adreslerini hedef sunucudan gizledikleri halde, anonim olarak arama sonuçlarından açabilecekleri bir proxy sunucusu da entegre eder. Bu, reklamverenlerin sizi reklamlar için hedefleme şansını ortadan kaldırır.
Sonuçlar 50 farklı arama motorundan elde edilmiştir. Sorgunun nihai sonuçlarını sunmadan önce bunlar filtrelenir, sıralanır derlenir.

 

Libraries

Libraries

Libraries

Bu, yeni çerçeveler, kütüphaneler ve araçlar da dahil olmak üzere yazılım geliştirme projesini bulmak için açık kaynak kodlu bir arama motorudur. 34 farklı paket yöneticisinde 2,5 milyondan fazla açık kaynak kütüphanesini izliyor.

Kütüphane bilgilerini toplamak için web sitesi, desteklenen her programlama dilinde baskın paket yöneticisi kullanır. Ardından onları paket yöneticisi, programlama dili, lisans (MIT veya GPL) ve anahtar kelime ile organize eder.

 

Creative Commons Search

Creative Commons Search

Creative Commons Search

Creative, bir blog postasında veya ticari uygulamalarda tekrar kullanılabilecek içeriğe ihtiyaç duyan blog yazarları ve yazarlar için son derece yararlıdır. Kullanıcıların, reklam metni lisansıyla serbest bırakılan resim ve içerikleri aramasına izin verir.

Web sitesi, kullanıcıların listeleri oluşturup paylaşmalarının yanı sıra ortak kullanımdaki nesnelere etiket ekleyip aramalarını kaydetmelerini sağlayan sosyal özellikler sunar. Ayrıca, ticari amaçla kullanılabilecek görüntüleri veya değiştirilebilir ve tekrar kullanılabilir görselleri bulmak veya etiketler, başlık ve yaratıcılar arasında arama yapmak gibi bazı kullanışlı filtreler de sunmaktadır.

 

IxQuick

IxQuick

IxQuick

IxQuick, farklı arama motorlarından en iyi 10 sonucunu sağlayan meta arama motorudur. Sonuçları sıralamak için, bir arama motorundan döndürülen her sonuca bir yıldız ödül veren bir “yıldız sistemi” kullanır. Bu nedenle, en çok arama motorundan gelen sonuçlar en üstte olacaktı.

IxQuick özel bilgilerinizi geçmişi saklamaz, hiçbir sorgu toplanmaz. Bununla birlikte, 90 gün boyunca IxQuick ziyaretini kullanmazsan, otomatik olarak silinen gelecek arama için arama tercihlerini hatırlamak için ‘tercih’ olarak bilinen yalnızca bir çerez kullanır. Dahası, günde yaklaşık 5.7 milyon aramayla ağ çok hızlı bir şekilde büyüyor ve şu anda 17 dili destekliyor.

 

Dogpile

Dogpile

Dogpile

Birden çok arama motorundan (Google, Bing ve Yahoo da dahil olmak üzere) alınan sonuçları ve dizinleri alan başka bir meta arama motoru da bunları kullanıcıya sunar. Aramaları tam cümle, tarih, dil ve yetişkinlere uygun içeriğe göre daraltmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir arama seçeneği vardır. Ayrıca, kendi tercihinizi ayarlayabilir ve varsayılan arama ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak, Dogpile, orijinal arama terimine dayanan ilgili içeriği önermekte, en son 15 aramayı takip etmektedir ve diğer kullanıcılardan gelen son popüler aramaları göstermektedir.

 

Internet Archive

Internet Archive

Internet Archive

Tüm bilgilere evrensel erişim sağlamayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir dijital kitaplıktır. İnternet Arşivi, web siteleri, müzik, görüntüler, videolar, yazılım uygulamaları ve oyunları ile kamuya açık alan yaklaşık 3 milyon kitaptan oluşur.

2016 yılı itibarıyla, İnternet arşivinde 15 petabayt veri vardı ve özgür ve açık bir İnternet için savundu. Wayback Machine olarak bilinen web arşivi, geçmişteki web sitelerinin yinelemelerini aramak için kullanıcılara olanak tanır. 308 milyardan fazla web görüntüsünü içeriyor ve bu sayede dünyanın en büyük sayısallaştırma projelerinden biri haline geliyor.

 

Yandex

Yandex

Yandex

Yandex, Rusya’nın yaklaşık% 65’lik pazar payı ile en büyük arama motorudur. Comscore’a göre, 2012 yılı itibariyle günde 150 milyondan fazla arama yapan dünyanın dördüncü en büyük arama motorudur.

Yandex, bloglar, haberler, resim ve video web sayfaları ve e-ticaret siteleri de dahil olmak üzere ana web dizininden elde edilen sonuçların yanı sıra özel bilgi kaynaklarını gösteren paralel bir aramaya sahiptir.

Buna ek olarak, arama motoru ek bilgiler (spor sonuçları gibi) sağlar ve yazım denetleyicileri, otomatik tamamlama işlevleri ve web sayfalarında kötü amaçlı içerik tespit eden virüsten koruma yazılımı içerir.

 

WolframAlpha

WolframAlpha

WolframAlpha

WolframAlpha, harici kaynaklı küratörlü verilerin gerçek sorularını cevaplayan, hesaplamalı bir bilgi motorudur. Aradığınız cevabı içerebilecek web sayfalarının veya belgelerin bir listesini sağlamaz. Bunun yerine, tek sözcüklü veya tek satırlı ve noktadan yanıt alın.

Wolfram programlama dilinde yazılmıştır (15 milyondan fazla kod satırı içerir) ve 10.000’den fazla CPU üzerinde çalışır. Wolfram Mathematica olarak bilinen ve sayısal hesaplama, bilgisayar cebri, istatistik ve görselleştirme yeteneklerini kapsayan bir hesaplama platformuna dayanır.

 

Ask

Ask

Ask

1996 yılında başlatılan Ask.com, cevap odaklı bir web arama motorudur. Çağına rağmen, Ask hala çok aktif. Arama sistemini, milyarlarca çevrimiçi içerik içeren sağlam bir soru ve cevap sistemi ile birleştirdiler.

2014’ten itibaren, web sitesi ayda 180 milyon küresel kullanıcıya sahipti (ABD’de daha geniş bir kullanıcı tabanı var) ve bugüne kadar mobil uygulaması 40 milyon kez indirildi. İnsanlara anonimlik seçeneği ile soru sorabilecekleri bir Sosyal ağ sitesi Ask.fm kazandılar. ASKfm her dakika yaklaşık 20.000 soru işlemektedir.

 

Ecosia

Ecosia

Ecosia

Ecosia, kârının% 80’ini ağaç dikmek için bağışta bulunur ve mali şeffaflığı tam olarak desteklemektedir. Ekim 2017 itibarıyla, web sitesi 15 milyon ağaç dikildi kilometre taşına ulaştı. 2015 yılında şirket, Topluluğun Geliştirilmesinde Amaçlanan En İyi Avrupa Başlangıç Grubu kategorisinde European Tech Startups Ödülleri için kısa listeye alındı.

Ecosia’nın arama sonucu (leri), Bing ve Ecosia’nın kendi arama algoritmaları tarafından desteklenmektedir. Şirket, tek ağacın dikilmesini finanse etmek için 45 arama aldığını ve algoritmaların sahte tıklamaları kolayca algılayabileceğini ve geçersiz kılmasını sağladığını iddia ediyor. Şu anda, Vivaldi, Waterfox ve Polarity web tarayıcının varsayılan arama motorudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express, Link 6686 bet, Link 6686 me, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link rakhoi, Link caheo, Link mitom, Link saoke, Link vaoroi, Link cakhiatv, Link 90phut, Link socolive, Link xoivotv, Link cakhia, Link vebo, Link xoilac, Link xoilactv, Link xoilac tv, Link xôi lạc tv, Link xoi lac tv, Link xem bóng đá, Link trực tiếp bóng đá, Link xem bong da, Link truc tiep bong da hom nay, Link truc tiep bong da, Link xem bóng đá trực tiếp, trang cá độ bóng đá, trang cá cược bóng đá, trang ca do bong da, trực tiếp bóng đá, xoilac tv, rakhoi tv, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, mitom tv, truc tiep bong da, xem trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá hôm nay, 90phut trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, vaoroitv, xôi lạc, saoke tv, top 10 nhà cái uy tín, nhà cái uy tín, nha cai uy tin, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, truc tiep bong da, xem bong da, caheo, socolive, xem bong da, xem bóng đá trực tuyến,