Gmail’de Silinen Mail Nasıl Geri Alınır?

Gmail’de Silinen Mail Nasıl Kurtarılır

Gmail’de yanlışlıkla Silinen mail nasıl geri alınır, silinen maili geri talep etmek.

Gmail varsayılan e-posta istemcisi olarak kullanıyorsanız. Bir yanlışlık sonucu silinen mail kurtarmanın birçok yolu vardır.

 

Çöp klasörü

Gmail’in silme sistemi iki katman üzerinde çalışır. İletileri gelen kutunuzdan veya klasörlerinizden silebilir veya bir sunucu düzeyinde kalıcı olarak silebilirsiniz.

trash

Bir e-postadaki silme düğmesine basarsanız veya bir mobil cihazda sola veya sağa kaydırdıysanız. Bunların çöp kutusu klasörünüzün içinde olması büyük olasılıkla muhtemeldir.

Neyse ki, gelen kutunuzdaki eski e-postaları keşfetmek için kullanılan Gmail’deki arama işlevi de Çöp klasörü ile çalışır.

ara

Tek yapmanız gereken, silinmiş iletilere erişmek için Çöp Kutusu klasörünü tıklamak. Ardından en üstteki arama çubuğunu tıklamak ve e-postanızın içerebileceğini düşündüğünüz anahtar kelimeleri yazmaktır. Gmail, arama terimlerinizi içeren tüm iletileri size sunarak. Aradığınız e-postayı bulma işlemini hızlandıracaktır.

İletiyi bulduğunuzda, arama çubuğunun hemen altında bulunan klasör simgesini tıklayarak. Gelen kutunuza veya istediğiniz klasöre geri taşıyabilirsiniz. Öte yandan, e-postanın konu satırının yanındaki Çöp kutusu etiketinin yanındaki “X” işaretini tıklayabilirsiniz.

Çöp Kutusu klasörü, silinen e-postaları kalıcı olarak silmeden önce 30 güne kadar saklar.

 

Mailler Çöp klasöründen boşaltıldı

E-postayı Çöp Kutusu klasöründe bulamıyorsanız, bunun nedeni, Çöp Kutusu klasörünü yanlışlıkla boşaltmanız. Veya Çöp Kutusu klasöründe bulunan bir iletide “Kalıcı olarak sil” düğmesine basmanız olabilir.

Bu gerçekleşirse, Gmail Destek Ekibine, Gmail hesabınızda bu silinmiş iletileri ve e-postaları kurtarmasını istemek için bir istek gönderebilirsiniz. Ancak, mesajların iyi ve gerçekten de etere kaybolacağı için çok iyi bir şans olduğu için umutlarınızı almamalısınız. Bu hizmet, ele geçirilen bir Gmail hesabının sonucu olarak kaybolan iletilere daha fazla yönlendirilmiştir.

iletim kayboldu

Bununla birlikte, bir soruşturma göndermek için Gmail’in iletilerim kayboldu web sayfasına gitmeniz. Daha sonra, e-postaların silinmiş olduğu e-posta adresi, şu anda oturum açmış olmanız gibi. Gerekli bilgileri içeren formu doldurmanız gerekir.

Hepsi doldurulduğunda, “Gönder” düğmesine tıklayın. Ancak e-postayı sizin için bulabilecekleri olası değildir. Daha uzun süre beklediğinizde, silinen mail’i geri kazanılma olasılığı o kadar az olur.

 

Çöp klasörünü bulamıyorum

Bazen Çöp kutusu klasörü görünümden gizlenir. Klasörü göremiyorsanız, iletilerin üstündeki dişli simgesiyle “Ayarlar” ı açın.

etiketler

Ardından Ayarlar sekmesi, Çöp kutusu etiketlerini aşağı kaydırıp durdurun ve göster düğmesine tıklayın. Artık Çöp Kutusu klasörünü görebilir ve orada bulunan e-postaları kurtarabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,