Gmail Masaüstü Uygulaması nasıl oluşturulur – Gmail Masaüstü kısayol

Gmail Masaüstü kısayol

Gmail masaüstü uygulaması nasıl oluşturulur.

Gmail Masaüstü kısayol oluşturup bir tıkla Gmail Masaüstü Uygulaması kullanabilirsiniz.

Gmail, dünyadaki en popüler e-posta sağlayıcılarından biridir. Çeşitli bulut hizmetleriyle düzgün bir şekilde senkronize edilen ilk hizmetlerdendir.

Muhtemelen bilgisayar kullanımında merkezi bir rol oynar. Bu yüzden bir masaüstü gmail kısayol uygulaması olarak erişilebilir olması süper kullanışlı olacaktır.

Bu şekilde ayrı bir Gmail masaüstü uygulaması olmasa da. Chrome arayüzünü kullanmadan Gmail’in bir örneğini kendi penceresi olarak açmanıza olanak verir. Gmail çevrimdışı modu ile birleştiğinde, bu kendi Gmail uygulamanızı oluşturmanıza olanak tanır.

 

Çevrimdışı Gmail’i Etkinleştirin

Öncelikle, buradan Gmail’in yeni yerel çevrimdışı modunu etkinleştirmelisiniz.

Bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak Gmail’in İnternet olmadan kullanabileceğiniz. Çevrimiçi hesabınızla senkronize edebileceğiniz bir masaüstü uygulaması olarak çalışmasını istiyorsanız, bunu tavsiye ederiz.

 

Gmail Masaüstü Uygulaması Oluşturun

Gmail gelen kutunuz artık çevrimdışı senkronize ediliyor. Yine de erişmek için Chrome tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Bir sonraki adım, Gmail’i normal bir masaüstü uygulamasına dönüştürmektir.

Bunu yapmak için, Gmail’i Chrome’da açmanız ve ardından sağ üstteki 3nokta menü simgesini => Diğer araçlar => Kısayol oluştur seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

oluştur

Gmail kısayolunu arayın ve “Pencere olarak aç” kutusunun işaretlendiğinden emin olun. Bu, Gmail’in kendisini çevreleyen Chrome arayüzü olmaksızın kendi uygulaması gibi çok fazla açılmasını sağlayacaktır.

Pencere olarak aç

“Oluştur” u tıklayın ve masaüstünüzde Gmail kısayolu görünecek.

Buradan kısayolu kopyalayabilir ve istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Başlat menüsüne veya görev çubuğuna kısayolu sabitlemek için sırasıyla sağ tıklayın ve “Başlangıç’a sabitle” veya “Görev çubuğuna sabitle” yi tıklayın. Veya kopyalayıp istediğiniz herhangi bir klasöre koyun.

sağ tık

Yukarıda yaptığımız şey, yeni arayüzü ile tamamlanan bir masaüstü uygulaması olarak Gmail’i açıyor.

Ancak, Gmail kullanıcı arayüzüyle kullanmak istemezseniz. Aynı efekti elde etmek için Gmail’i Thunderbird, Mailbird ve hatta Windows’un kendi Mail uygulaması gibi. Diğer masaüstü mail uygulamalarıyla senkronize edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *