Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Çevrimdışı Gmail nasıl kullanılır?

Çevrimdışı Gmail

internet

Çevrimdışı Gmail nasıl kullanılır?

Çevrimdışı Gmail nasıl kullanılır

Google, Gmail’i güncelledi, böylece artık çevrimdışı gmail e-posta okuyabilir ve oluşturabilirsiniz.

Yeni özellik yavaş yavaş dünyanın her yerinden Gmail hesaplarına aktarılıyor. Çevrimdışı Gmail mod’u nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Not: Çevrimdışı, yalnızca Chrome web tarayıcısında (sürüm 61 veya üstü) çalışır. Google başka tarayıcılara veya telefon uygulamalarına yönelik yeteneği genişletirse, bu makaleyi güncelleriz.

 

Yeni Gmail moduna geç

Çevrimdışı Gmail modunu etkinleştirebilmeniz için öncelikle Gmail’in yeni sürümünü kullanmanız gerekir. Zaten geçiş yapmış olabilirsiniz. Olmasa da, bunun için bir takım iyi nedenler vardır. Sadece internet bağlantısı olmadan e-posta kullanma olanağı sunmuyor. Aynı zamanda pek çok güzel eklenti ve biraz yeniden tasarlanmış bir görünüme de sahip.

Tüm ekleri gösteren ve e-postanın kendisini açmadan bunları indirebilmenizi sağlayan yeni bir çevrimiçi önizleme bölümü vardır. Gelen kutunuzda oturmuş olan iletileri yanıtlamanızı hatırlatan bir Nudge özelliği ve size izin veren bir gizli mod. Alıcıların iletilerini iletmesi, kopyalaması, indirmesi veya yazdırması için seçeneği kaldırmak.

Klasik Gmail’inizi yeni sürüme geçirmek için Chrome’u açın ve normal olarak Gmail hesabınıza gidin. Sağ üst köşede, Ayarları temsil eden dişli simgesini görürsünüz. Bunu tıklayın ve açılan açılır menüde Yeni Gmail’i deneyin seçeneğini görmeniz gerekir. Hesabınızı değiştirmek için bunu tıklayın.

Yeni Gmail ürününü dene

Kısa bir yeniden yüklemeden sonra yeni, modern düzeni görmelisiniz. Artık Çevrimdışı modunu kurmaya hazırsınız.

 

Çevrimdışı Gmail modunu etkinleştirme

Dişli çark simgesini bir kez daha tıklayın, ardından açılır menüden Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar

Ekranın ana bölümünde kapsamlı bir seçenekler listesi sunulur. Ayarlar ilk girdiğinizde Genel bölüm görüntülenecektir. En üstteki satırın en sağına bakarsanız, şimdi Çevrimdışı seçeneğinin olduğunu görürsünüz. Bu üzerine tıklayın.

Gmail Ayarlar

Menü, yalnızca bu bölümdeki Çevrimdışı posta seçeneğini etkinleştir seçeneğiyle. Bu bölümdeki seyrek kısımda biraz daha fazladır. Bunu tıklayın ve birkaç seçenek daha görünür.

Offline etkinleştir

Bir seçenek Gmail’in ekleri indirmesine izin veriyor. Gerçekten onları çevrimdışı kullanmak istiyorsanız çok kullanışlıdır. Diğeri ise Bilgisayarınız’da herhangi bir çevrimdışı veriyi saklamak isteyip istemediğinizi. Veya Gmail’den çıktığınızda silinmesini isteyip istemediğinizi belirlemenize izin verir.

Bilgisayarınızı başkalarıyla ortak kullanıyorsanız. Veya cihazınızda e-postaların olmasının güvenlik sonuçları konusunda endişeleniyorsanız. “Bilgisayarımdaki çevrimdışı posta verilerini sil” i tıklayın. Aksi takdirde “Çevrimdışı posta verilerini bilgisayarımda tut” seçeneğini işaretleyin.

Tam kullanım için, sayfanın altındaki “Değişiklikleri Kaydet” düğmesini tıklayın. Çevrimdışı modu kullanıma sunulacak.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,996.500.33%
ethereumEthereum
$ 1,915.700.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000870.89%
En üste