Porsche Panamera hybrid için pil üreticileri mücadele ediyor

Porsche Panamera hybrid

Porsche Panamera hybrid, Porsche Reuters’a pil tedarikçileri, şirketin Panamera hybrid sedan için artan talebi karşılamak için mücadele ettiğini söyledi.

Panamera hybrid, geleneksel bir motoru elektrikli tahrik ile birleştirir ve hızlı bir büyüme görmüştür. Şirketin Panamera hybridleri’nin üretimi son 12 ayda iki katına çıktı. Sonuç olarak, Porsche bu yıl yaklaşık 8000 hybrid sedan üretmeyi umuyor.

Gerd Rupp, Panameras’ın üretildiği Almanya’nın Leipzig kentindeki Porsche tesisinin başında ve şirketin gelecekte arz sorunları ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi. Porsche tüketici talebini karşılamaktadır, ancak pil üreticilerinin yeterli pil üretememesinden dolayı sınırlamalar bulunmaktadır. Rupp artan talebin Porsche’yi de elinde tuttuğunu kabul etti.

Rupp Reuters’e “Bir alıcı olarak başlangıçta farklı hacimlerde (pil sistemlerinin gerekli olması) öngörülmüştük” dedi. Panamera hybrid modelleri için şu anki 3-4 aylık teslimat sürelerinin etkileri görülebilir. ”

Porche’nin ana şirketi olan Volkswagen, 2015’ten bu yana kendi kendine sürüş arabaları ve elektrikli araçlar da dahil olmak üzere yeni otomotiv teknolojilerine büyük yatırımlar yapıyor. AB, emisyon standartlarını iyileştirmeyen otomobil üreticilerine para cezası uygulamaya koyulduğundan özellikle hybrid ve elektrikli araçların geliştirilmesi özellikle önem kazanmıştır. Örneğin, Audi, geçtiğimiz günlerde, AB’nin emisyon standartlarını karşılamada başarısız olursa, bir milyar Euro’luk cezaya çarptırılabileceğini duyurdu.

Volkswagen’in en kârlı markalarından Porche, ilk saf elektrikli otomobili olan Mission-E’nin de dahil olduğu elektrikli araçlara yaklaşık 1 milyar avro yatırım yapıyor. Şirket ayrıca popüler Macan SUV pil sadece sürümü de düşünüyor.

Bu artan yatırıma rağmen, bir şey Misyon-E’nin üretimini erteleyebilir ve diğer elektrikli otomobiller, bunları inşa etmek için gereken nitelikli mühendislerin eksikliği içindir. Hem geleneksel otomobil üreticileri hem de Google gibi teknoloji devleri, kendi kendine çalışan otomobiller üretmek için çalışıyor.

Rupp, vasıflı işçiliğin eksikliğini gidermek için Porsche’nin otomobil endüstrisinin değişen taleplerini karşılamak için mevcut personelin eğitimini Leipzig’de başlatacak yeni bir eğitim merkezi açtığını söyledi.

Rupp, “Doğru uzmanları bulmak giderek daha da zorlaşıyor. Açık iş pazarına tamamen güvenemiyoruz.” dedi.

 

İlginizi çekebilir:

Ford otomobilleri yakında Alibaba e-ticaret platformunda satılacak

60’lı yılların Ford Mustang modellerinden yapılan saatler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *