Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Ford otomobilleri yakında Alibaba e-ticaret platformunda satılacak

Alibaba e-ticaret

Otomotiv

Ford otomobilleri yakında Alibaba e-ticaret platformunda satılacak

Ford otomobilleri yakında Alibaba e-ticaret platformunda satılacak

Ford otomobilleri yakında Alibaba e-ticaret’te

Alibaba e-ticaret, Çin sınırları dahilinde Amerikan teknoloji şirketlerine karşı fazla istekli olmayabilir. Otomobiller söz konusu olduğunda farklı bir şeyler söylüyor gibi görünüyor.

7 Aralık Perşembe günü, Çinli teknoloji devi Alibaba, bir Reuters raporuna göre, “bulut bilişim bağlantısı ve perakende gibi alanlarda işbirliğini keşfetmek” için Detroit’te bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma sonucunda Ford otomobilleri yakında Alibaba’nın e-ticaret platformu Tmall’da satılabiliyor.

Alibaba e-ticaret

Ford focus EV

Yeni anlaşma etrafındaki ayrıntılar halen az olmasına karşın, sözde stratejik işbirliği, Ford’a, Çinli müşterilere ulaşmanın daha doğrudan bir yolunu bulmaya çalışıyor gibi görünüyor. Sonuçta, Çin hızla otomobil endüstrisinde lider olarak ortaya çıkıyor ve elektrikli ve özerk araçlar gibi yeni nesil teknolojilere odaklanıyor. Aslında, yeni girişim 2025 yılına kadar Çin’de satılık 15 elektrikli veya hibrid modelle sonuçlanacak.

Alibaba yaptığı açıklamada, “Anlaşma, tüketicilerin araçlarını nasıl satın aldığını ve araçlarını nasıl yeniden tanımladığının yanı sıra yeni perakende satış fırsatlarını belirlemek için dijital kanallardan nasıl yararlanabileceğini yeniden tanımlamak, yeni yollar keşfetmeyi amaçlıyor” dedi. Şirket, ayrıca Ford’la yeni perakende satış olanakları için “pilot çalışma” arayışı içinde olacağını da belirtti.

Bu, satışları Asya pazarında olduğu gibi geç mücadele ettiği için, Amerikan araç üreticisi için oldukça faydalı olabilir. “Çin, müşterilerin çevrimiçi ve çevrimdışı deneyimlerinin hızla birleştiği yeniliklerle gelişen dünyanın en büyük ve dinamik dijital pazarlarından biridir.

Ford Başkanı ve CEO Jim Hackett, yaptığı açıklamada; “Önde gelen teknoloji oyuncularıyla işbirliği yaparak, akıllı dünyadaki akıllı araçlar konusundaki vizyonumuza dayanarak, tüketicilerin hareket kabiliyetlerini yeniden düşünüp yenileştirmeye odaklanıyor”dedi.

İlginizi çekebilir: E-ticaret devi Alibaba’dan satış rekoru

Ford, Çin’deki varlığını genişletmeye çalışan tek şirketten biri değil. Sadece birkaç ay önce Toyota, hibrid elektrikli araç girişimlerini Çin’de hızlandırma planlarını açıkladı. 2020 yılına gelindiğinde, otomobil üreticisi, Çin müşterilerine sunulan plug-in hibrid EV’yi sunmayı umuyor.

Ve son birkaç ayda General Motors Volkswagen ve Daimler gibi şirketler, Çin’deki elektrikli otomobil pazarıyla da uğraştı.

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 27,664.410.36%
ethereumEthereum
$ 1,892.692.2%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000880.43%
En üste