Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Toyota Elektrikli Otomobil

Otomotiv

Toyota Elektrikli Otomobil

Toyota Elektrikli Otomobil

Elektrikli Araçlarda yeni pil

 

Toyota elektrikli otomobil teknolojisinde bir atılım yapmaya yaklaşıyor. Şirket, Wall Street Journal’daki bir rapora göre, daha küçük, daha hafif bir pil üretmesine olanak sağlayacak katı bir elektrolit içeren bir pilin üretim mühendisliği aşamasındadır.

Yeni teknoloji, 2020 yılının başında elektrikli araçlarda bulunabilir ve dünyanın ikinci en büyük otomobil üreticisinin toplam şarj kapasitesini artıracak ve araç aralığını genişletme potansiyeline sahip daha küçük, daha hafif piller oluşturmasına izin verecekti.

Toyota

KATI DURUMDA BATARYA NEDİR?

Lityum İyon
Bunlar bugün elektrikli araçlarda kullanılan standart pillerdir. Bunların nispeten kısa bir ömrü vardır ve yanıcı, organik bir solventten üretilmiştir.
Katı Hal Piller
Ilika’ya göre, katı elektrodlar ve katı elektrolitler içeren katı hal piller, daha hızlı şarj, artan enerji yoğunluğu ve çevrim ömrü, düşük sızıntı akımları ve yanıcı değildir.
Ne anlama geliyor?
Toyota, daha uzun bir pil ömrüne sahip olan daha küçük bir pil alanı olarak otomobilin diğer bölümleri için hafif malzemeler üretmeye ve verimliliğini artırmaya odaklanabileceği için elektrikli araç tasarımının sınırlarını zorlayabilir.

Günümüzde elektrikli otomobiller genellikle lityum-iyon pillerle güçlendirilmektedir, ancak sözde katı hal pillerin katı elektrotlar ve katı elektrolitler olacaktır. Ayrıca, daha az pil ayak izi rağmen şarj kapasitesi daha yüksek olacağından elektrikli araç tasarımının sınırlarını zorlamak anlamına gelecektir.

Wall Street Journal, Japon otomobil üreticisinin katı hal pil kullanmasının genel ‘kullanışlı’ ömrünü artıracağını ve bu da evde veya ticari enerji depolamasında olduğu gibi araçta kullanıldıktan sonra ürün geri dönüşümünde daha büyük bir potansiyel olduğunu gösteriyor.

Toyota, yıllardır tüm elektrikli araçlara yönelik çalışıyor. 2011’de akademik araştırmacılarla, katı elektrolitlerden lityum iyonları kristal yapılar kusursuzlaştırmak için çalıştığını söyledi.

Elektrikli otomobil endüstrisi şu anda Tesla tarafından yönetilirken, Toyota bu sınırlamaları zorlayabiliyorsa, endüstri için büyük bir destek olacaktır.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste