Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Saat modelleri, 60’lı yılların Ford Mustang modellerinden yapılan saatler

saat modelleri

teknoloji

Saat modelleri, 60’lı yılların Ford Mustang modellerinden yapılan saatler

Saat modelleri, 60’lı yılların Ford Mustang modellerinden yapılan saatler

Saat modelleri, 60’lı yılların Ford Mustangleri saat oldu

Saat Modelleri, Danimarka şirketi REC, eski 60’lı yıllara ait Mustang otomobillerin parçalarından yapılmış şık saatlerden oluşan bir seri yayınladı. Her saat benzersizdir ve orijinal aracın seri numarası ve arkasındaki plaka numarası saate işlenmiştir.

REC, “Tasarruf, Geri Dönüşüm, Geri Çekme” sloganı olan hevesli otomobil tutkunlarının yarattığı bir Danimarka saat şirketidir. Bu amaçla, şirket, orijinal aracın karakterini olabildiğince koruyan kurtarılmış ikonik arabalardan saatler yaptı.

Porsche ve Mini Cooper modelleri

Şirket, daha önce eski Porsche ve Mini Cooper’lara dayanan saat koleksiyonlarını yayınladı. Ancak P-51 koleksiyonu, ’68 Mustang GT’sinde San Francisco tepelerinde rüzgar film yıldızı yarışını izlemek için büyüyen herhangi bir gearhead’in motorunu revize ettiğinden emin.

“Birçok insan metal yığını, Mustang’ın hayaleti gibi görür” kurucularından Christian Mygh, Detroit Free Press‘e verdiği demeçte, “Bir otomobilin ruhunu ve anlatılması gereken bir hikayeyi tamamen farklı görüyoruz. Mustang’ları kesmiyorum. Onarılamayan Mustang’leri saat olarak hayata döndürüyorum” dedi.

Rodyum kaplamalı saatler

Saatçi, çelik çatı kapı panellerini ve 60’lı yıllara ait Mustang kaputları kullanarak ve bitirilmiş her kadranı rodyum kaplamalı olarak üretiyor. Tasarımcılar, her aracın geçmişini, mümkün olduğunca orijinal sahibine kadar geriye doğru izlemek için olağanüstü çalışmalar yaptı.

Tek bir arabadan yaklaşık 250 saat oluşturulabilir, ancak her biri bir NFC yongası ve bir QR kodu içeren bir anı Kartı ile birlikte gelir. Ve burada o aracın arka hikayesini ayrıntılı olarak anlatan kısa bir videoyu izleyebilirsiniz.

Bir Kickstarter kampanyasının sonucunda ortaya çıkan P-51 koleksiyonu her biri yaklaşık 1.500 dolara perakende olan üç farklı saatten oluşur. Şirketin yeni koleksiyonunu açıklayan bir basın açıklaması ile “P-51” adı Amerikan 2. Dünya Savaşı savaş uçağından geliyor: “Ford Kurşun Tasarımcısı John Najjar Ferzely, 60’ların başında ilk konsept aracına Mustang adını önerdi. Hırslı bir havacılık heveslisi olarak, yeni spor otomobilin küçültülmüş ancak şık profilini Kuzey Amerika P-51 Mustang savaş uçağı ile karşılaştırdı.”

Bir Miyota 9130 tarafından desteklenen her saat, safir kristal camlı bir paslanmaz çelikten imal edilmiş olup. Bir kas arabasında gösterge panelini andıran el işi metal bir kadran. Üstteki güç seviyesi, aşağıda bir hız göstergesi tarzı kadran ve altta bir tarih penceresi bulunan bir yakıt göstergesi ile temsil edilir. Buna ek olarak, her saat yüzünde, oluşturulduğu otomobilin araç tanım numarası (VIN) içeren küçük bir plaka bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir: Gelecek nesil telefonların gücünü tanıyın

Şirket yeni koleksiyonu “geri dönüşüm beygir gücü” olarak adlandırıyor. Ancak saat sitesi Monochrome, onu “Otomatik hareket ve serin bir hikaye anlatmak için serin bir otomobil esintili saat” olarak tanımlıyor.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

4 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,184.283.27%
ethereumEthereum
$ 1,715.683.78%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001213.92%
En üste