Windows 10’da Microsoft Edge Kaldırma

Windows 10 işletim sisteminde Microsoft Edge Kaldırma Nasıl Yapılır? Microsoft Edge, Microsoft’un varsayılan tarayıcısı’dır ve bu nedenle, Windows 10 üzerinde çalışan bir bilgisayarı ilk satın aldığınızda sisteminize otomatik olarak yüklenir. Bu, bir köprüyü veya belirli dosya uzantılarını tıklattığınızda Microsoft Edge’deki bir sayfaya yönlendirildiğiniz anlamına gelir. sayfa. Microsoft Edge Programını kaldırmak veya devre dışı bırakmak istiyorsanız, nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

edge

 

Windows 10’da Microsoft Edge Kaldırma

Microsoft şu anda, özellikle belirli yerel uygulamaları desteklediği için Microsoft Edge kaldırma için izin veren somut çözümler önermemektedir.

Yönetici modunda yazılımın silinmesini zorlayabilirsiniz. Ancak, bu tavsiye edilmez, çünkü bu sisteminizi bozabilir.

Bunun yerine, yazılımı devre dışı bırakmanızı öneririz.

 

Windows 10’da Microsoft Edge’i devre dışı bırakma

Windows 10’da Microsoft Edge’i devre dışı bırakmanın birçok yolu vardır. İşte bunu yapmanın en basit yollarından biri.

Windows 10’da Microsoft Edge’i devre dışı bırakmak için C:WindowsSystemApps klasörüne gidin. Oraya vardığınızda, Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe klasörünü vurgulayın.

Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe klasörünü sağ tıklatın ve açılan listede Yeniden Adlandır’ı tıklatın. Klasörün sahip olmasını istediğiniz yeni adı seçin. Değişikliklerinizi uygulamak için Devam’ı tıklayın.

Tarayıcı şimdi devre dışı bırakılmalıdır. Yeniden etkinleştirmek isterseniz, klasör adını orijinal adına (Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe) geri değiştirmeniz yeterlidir. Diğer tarayıcılar için Windows 10, 8, 7 için En Hızlı Web Tarayıcı makalemizi görmek isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,