Lightshot indir – Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma Programı

Lightshot indir

Lightshot, bilgisayarda ekran görüntüsü almak için bir programdır.

Ücretsiz ekran görüntüsü alma programı olan Lightshot, birçok farklı özellikler sunuyor.

logo

Şimdi indir:

Download Windows  Download Mac OS

Sosyal ağlara özel vurgu yaparak, çevrimiçi hizmetlerle alınan ekran görüntülerini düzenlemek ve paylaşmak için araçlar sunuyor.

sosyal ağlarda paylaş

  • Facebook,
  • Twitter,
  • Pinterest ve daha fazlası.

Ayrıca, Lightshot otomatik olarak kaydettiğiniz benzer resimler için. Google arama yapmak için bir mekanizması var.

 

Sadece görüntüleri yakalamaktan çok daha fazlası

Lightshotu yükledikten sonra, bir ekran görüntüsünü yakalamak için yapmanız gereken tek şey. Print Screen tuşuna basmak ya da işletim sistemi saatinin yanında. Bildirim Alanındaki program tarafından eklenen simgeye tıklamaktır.

Bu iki eylemden birini yaptıktan sonra, fare imleci, kaydetmek istediğiniz ekranın alanını işaretlemeniz gereken bir seçim özelliği haline gelir. Ekran görüntüsü almak için seçtiğiniz bölgeyi belirlemeyi bitirdiğinizde. Seçimin sağ ve alt kenarlarında bir araç çubuğu görünür.

Bu menüde, metin kutuları, floresan işaretleyiciler, serbest çizgiler, oklar veya geometrik şekiller ekleme seçeneklerini bulacaksınız. Yine de bu çubukta, görüntü paylaşımı, internette benzer şekilde arama veya basitçe kaydetme (PNG olarak). İşlevlerini etkinleştirmek mümkündür.

Göreceli olarak basit olmasına rağmen, Lightshot bilgisayar ekranının tüm veya belirli bölgelerinden görüntü yakalamak isteyen veya ihtiyaç duyanlar için. Çok verimli ve pratik bir araç olduğunu kanıtlamıştır.

Arayüzü çok kullanıcı dostu olup, araç çubuğunu kolay erişilebilen yerlerde kullanılabilir ve sezgisel simgeleri kullanır. Bununla etkileşimleriniz karmaşık ve hoş bir şekilde gerçekleşir. Daha önce hiç böyle bir yazılımla çalışmamış olsanız bile, Lightshot ile kendinizi tanımakta zorlanmamalısınız.

İşlevselliğinin bir başka olumlu yönü de, alan seçme özelliğinin tek bir fare tıklamasıyla. Veya geleneksel ekran yakalama tuşuna basılarak etkinleştirilmesidir. Ancak, Lightshotun büyük farklılığı sunduğu tamamlayıcı özelliklerdir.

Mevcut özellikler arasında, yükleme hizmeti en göze çarpan özelliktir. Çünkü birkaç sürecin zamanından tasarruf sağlar: Resmi saklayın, başka bir servise erişin ve yükleyin.

Geriye kalan tek şey, farklı görüntü formatları için destek. Yani amacınıza bağlı olarak, yakalamaları dönüştürmek için ikinci bir uygulama kullanmanız gerekebilir. Buna rağmen, elbette, en azından Lightshotun sunabileceği şeyleri deneyimlemeye değer.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *