Ters dönen bilgisayar ekranı nasıl düzeltilir

Ters Dönen Bilgisayar Ekranı Çözümü

Ters dönen bilgisayar ekranı nasıl düzeltilir? Bilgisayar ekranı ters döndü ne yapmalıyım?

Bu sorunlardan biriyle karşılaşıyorsanız, kısayol tuşlarıyla düzeltilebilir. Yan veya baş aşağı Ters dönen bilgisayar ekranı nasıl düzeltileceği aşağıda açıklanmaktadır. Bu sorunlardan herhangi biriyle henüz karşılaşmadıysanız. Bu eğitim sizin için de yararlı olabilir.

Sorunun nasıl giderileceğini öğrenmenin yanı sıra. Arkadaşlarından bazılarını şaka yapmak için de hileyi kullanabilirsiniz.

Bir ekranı yan veya ters döndürmek herhangi bir amaca sahip görünmeyebilir, ancak yararlı olabilir. Çoğu kullanıcı için bu durum açık olmayabilir. Çünkü ekran genellikle bir bilgisayarın veya dizüstü bilgisayarın bir parçası olarak görülür.

Bir monitör veya ekranın birincil işlevi, verileri görüntülemektir. Her ne kadar geniş ekran formatlı bir ekran için modern içerikler ve ekranlarla aynı orana sahip olsa da. Bazı veriler en iyi şekilde dikey formatta gösterilmektedir.

 

Dikey bir ekran genellikle aşağıdaki amaçlar için kullanılır

  • E-Kitap gibi kitap formatlı dosyaları okuma: Dikey bir ekran, daha fazla verinin görülmesini sağlar ve yatay ekranlardan birini kullanırken. Uzun cümle yığınlarını okumayı kolaylaştırır.
  • Satır başında çok az ayrıntı içeren bir liste biçimindeki verileri görüntülemek için: Bazı işletmeler iletmek istedikleri iletileri görüntülemek için dikey monitörler kullanır. Bazı havaalanları dikey bir ekran kullanarak uçuş programlarını gösterir.
  • Dikey görünüm, yatay görünümden daha fazla karakter gösterir: Bu talebi telefonunuzu kullanarak test edebilirsiniz.
  • Verimlilik güçlendirici: Daha fazla veri görüntülendiğinde. Bir belgenin veya bir sayfanın altına ulaşmak için sadece kaydırma yapmak zorunda kalmazsınız.

Verimlilik ve veri görüntüleme maksimizasyonu için, dikey yönde bir ekran daha iyidir. Multimedya, oyunlar ve diğer bilgisayar ihtiyaçları için yatay ekran hala daha iyi bir seçimdir.

 

Ters dönen ekran nasıl düzeltilir

Artık bir yan ekranın kullanımlarını bildiğinize göre. Ters dönen bilgisayar ekranı düzeltmeye devam edelim.

Aşağıdaki adımları takip edin:

  • Yana doğru veya ters bir ekranı düzeltmek için, aynı anda ALT + CTRL + Yukarı Ok Tuşu’na basın.

ALT + CTRL + Yukarı Ok

  • Ekranı Sağ tarafa çevirmek için, aynı anda ALT + CTRL + Sağ Ok Tuşuna basın.

sağa

  • Ekranı Sol tarafa çevirmek için aynı anda ALT + CTRL + Sol Ok Tuşlarına basın.
ALT + CTRL + Sol Ok

ALT + CTRL + Sol Ok

  • Baş aşağı ekrana geçmek için, aynı anda ALT + CTRL + Aşağı Ok Tuşu’na basın.
ALT + CTRL + Aşağı Ok

ALT + CTRL + Aşağı Ok

Bilgisayarınızın ekran yönünün nasıl değiştirileceğini. Yan veya baş aşağı bir ekranın nasıl düzeltileceğini öğrendiniz. Yukarıdaki adımlardan herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa, yorum yazabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,