WinRAR İndir – Dosya Sıkıştırma Programı

WinRAR indir

WinRAR, bilgisayarınızdaki formatları sıkıştırmak veya açmak için, çeşitli formatlarda destek sağlayan bir uygulamadır.

Bununla birlikte, bir dosyanın boyutunu küçültebilir veya kolay gönderme veya paylaşma için birkaç parçaya bölebilirsiniz.

Buna ek olarak, program RAR, ZIP, 7-ZIP, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZIP, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, XZ ve Z gibi çeşitli biçimleri destekler. Uygulama ZIP, RAR ve RAR 5 tipleri ile çalışabiliyor.

DownloadWindows

Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP

 

WinRAR Arayüz

Bir belgeyi sıkıştırmak veya paketini açmak için zor bir zaman geçirdiyseniz. Görev için güvenilir bir aracın olması ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Ayrıca, mevcut olan çok çeşitli formatlarla, seçilen programın esnek olması ve çeşitli dosya türlerini ele alabilmesi de gereklidir.

WinRAR, bu görevleri yerine getirmek için piyasadaki en popüler araçlardan biri olan sunumlardan neredeyse yoksundur. Arayüzü de iyi bilinir, menülere ayrılmış fonksiyonlar içerir. Ancak ana araçları ile kolay görüntüleme için ekranın üst kısmında düğme formunda görüntülenir.

Programın kurulumu sırasında, hangi uygulama ile ilişkilendirmek istediğiniz formatların hangileri olduğunu belirtebilir ve uygun bulduğunuz seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

 

Sıkıştırma dosyaları

Bir klasörü veya dosyayı sıkıştırmanın iki yolu vardır. WinRAR’ı açabilir ve sıkıştırma hedefini bulmak için ekranda bulunan alanı kullanabilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra, sadece “Ekle” düğmesine tıklayın. Alternatif bir şekilde, öğeyi sağ tıklayıp “Arşive Ekle” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Nasıl seçerseniz seçin, yeni bir ekran açılır, böylece görev için istenen parametreleri ayarlayabilirsiniz. Öncelikle, çıktı dosyasının adını, sizin için mevcut olan alana tercihinizi yazarak değiştirebilirsiniz. Daha sonra mevcut olanlardan en uygun olduğunu düşündüğünüz alternatifi seçerek sıkıştırma formatını seçebilirsiniz.

Ayrıca, görev için kullanılacak yöntemi (yavaş, normal, hızlı vb.) Nasıl tanımlanır ve çok hacimli bir dosyayı ayırarak sıkıştırma gerçekleştirilir. Bunu yapmak için, her biri için istenen boyutu belirtmeniz yeterlidir.

Ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü

Ek olarak, dosyayı korumak için bir şifre seçebilirsiniz (“Parola Seç”).

Bu temel ayarlarla, sıkıştırmayı normal şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, isterseniz, sıkıştırma sektöründeki diğer sekmelerdeki diğer tercihleri de değiştirebilirsiniz.

Her şey istediğiniz gibi olduğunda, “Tamam” ı tıklayın. Bu yapıldıktan sonra, işlem otomatik olarak başlatılır ve süreç program arayüzü tarafından gerçek zamanlı olarak izlenebilir.

 

Dosyaları Çıkar

Bir klasörü veya dosyayı açmak için, dosyayı sağ tıklayın ve Dosyaları Çıkar seçeneğini seçin. Alternatif olarak, sıkıştırılmış belgeyi çift tıklatabilir ve açık arabirimde Dizine Çıkar işlevini kullanabilirsiniz.

Daha sonra dosyaları güncelleme ve değiştirme ve içeriği paketten çıkarmak istediğiniz dizini seçmek için yöntemler tanımlayabilirsiniz. İşlem sadece birkaç dakika sürüyor ve programın ilerleyişini program ekranından gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *