Driver Güncelleme Programı – En iyi 8 program

Bu yazımda size Windows 10, 8 ve 7 için en iyi 8 driver güncelleme programı listesini sunacağım. Windows, geniş olanakları ve özel özellikleri nedeniyle bilgisayar meraklıları arasında en çok kullanılan işletim sistemi olmuştur. Klavye, fare, grafik kartı vb. Gibi çeşitli aygıtlar birlikte çalışır ve Windows’a popüler olduğu mükemmelliği sağlar. Windows için çalışan tüm harici aygıtlar, uygun sürücüler tarafından desteklenir. Bu nedenle, aygıt sürücüleri önemli bir yardımcı programdır. Tüm aygıt sürücülerinin düzenli olarak güncellenmesi ve her zaman düzgün çalışması önemlidir. Bunu sağlamak için, Driver Güncelleme Programı kullanılır.

 

Driver Nedir?

Bilgisayarınıza yeni bir donanım (herhangi bir fiziksel cihaz: grafik kartı, yazıcı, klavye vb.) Bağladığınızda, donanım yazılımı bilgisayarınızın ekosisteminde buna göre çalışmasına yardımcı olmak için sürücü yazılımı yükler. Örneğin, her yeni USB sürücüsünü taktığınızda, bilgisayarınızın sürücüyü yüklediğine dair kısa bir uyarı görürsünüz. Sürücü yüklendikten sonra, sürücüdeki bilgilere erişebilir ve dosyalara kaydedebilirsiniz. Bu driver olmadan, bilgisayarınız USB driver göremez ve onunla ne yapacağını bilemez.

 

En İyi Driver Güncelleme Programı Listesi

2020’de Windows 10 için kullanılabilen en iyi sürücü güncelleyici yazılımının bir listesi:

1. Tweakbit Sürücü Güncelleyici

Tweakbit Driver updater, Auslogics Labs tarafından Windows PC sürücülerinizi güncellemek için bir numaralı araçtır. Bu güncelleyici, Windows’un her sürümünü desteklemektedir ve tüm PC aygıtlarınızın sürücülerini güncellemenize yardımcı olabilir.

Tweakbit

Aşağıdakilere Sürücüler sağlar;

 • Dizüstü
 • Netbook’lar
 • Tabletler
 • Yazıcılar
 • Tarayıcılar
 • MFP Aygıtları
 • Sabit Sürücüler
 • Optik Disk Sürücüleri
 • Kablosuz Ağ Kartları
 • Bluetooth
 • Monitörler
 • Video Kartları
 • Ses kartları

Tek yapmanız gereken, uygulamayı yüklemek, sisteminizin tam taramasını yapmak için bir düğmeye tıklamak. Uygulamanın tespit ettiği eski sürücüler listesine bakmak ve hepsini bir kerede mi yoksa bir kerede mi güncellemek istediğinizi seçmek.

Buradan indirebilirsiniz.

 

2. Driver Booster

Driver Booster

Driver Booster en iyi ücretsiz driver güncelleme programı dır. Windows’un tüm sürümleriyle uyumludur ve sürücüleri güncellemeyi gerçekten kolaylaştırır. Driver Booster, eski sürücüleri otomatik olarak bulması için programlanabilir. En iyi bölüm, yeni güncellemelerin bulunması durumunda, kolayca Sürücü Booster programının içinden indirmeye başlayabilirsiniz, böylece bunları almak için bir internet tarayıcısına gitmenize gerek kalmaz.

Bir sürücü kurmadan önce, yeni sürücü sürümünün yüklü olan sürücüyle nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz, bu yardımcı olur. Kurulumda bir sorun olması durumunda Driver Booster bir sürücüyü kurmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturmasını seviyorum. Bu başka bir benzersiz özellik.

Kurulum sihirbazlarını ve diğer açılır pencereleri gizleyen arka planda sürücüleri yüklemek için bir seçenek var. Bu kullanışlıdır, bu nedenle yeni sürücüler yüklerken birçok pencereyi tıklamanız gerekmez. Tüm bunlar Driver Booster’ın en iyi sürücü güncelleme programları listesinde en üst sıralarda yer alması için yeterliydi.

Buradan indirebilirsiniz.

 

3. Advanced Driver Updater

Advanced Driver Updater

Advanced Driver Updater sisteminizdeki sürücüleri güncellemek çok şık bir yazılımdır. Yazılımı kurduktan sonra sisteminizi taramanız yeterlidir. Güncel olmayan sürücüleri bulur ve daha sonra güncellemek için izninizi ister. Buna ek olarak, Advanced Driver Updater sisteminizdeki sürücüleri yedeklemenizi sağlar ve gelecekte istediğiniz zaman geri yüklenebilir. Bir başka harika şey de, yazılımın Fransızca, İspanyolca, İtalyanca vb. Gibi birçok dilde mevcut olması ve ayrıca Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 ile de uyumlu olmasıdır.

Buradan indirebilirsiniz.

 

4. Driver Talent

Driver Talent

Driver Talent daha önce DriveTheLife olarak adlandırıldı. Aygıt sürücülerini bir program aracılığıyla indirmenize izin veren çok basit ve kullanımı kolay bir sürücü güncelleme yazılımıdır, böylece resmi indirme bağlantıları için internette arama yapmanız gerekmez. Bu program sadece eski ve eksik sürücüleri güncellemekle kalmaz, aynı zamanda bozuk olanları düzeltir ve tüm yüklü sürücülerinizi sizin için yedekler. Bir sürücünün boyutu, çıkış tarihi ve sürüm numarası indirilmeden önce sizin için görüntülenir. Böylece neyin peşinde olduğunuzu öğrendiğinizden emin olabilirsiniz.

Ağ sürücülerini içeren ve çevrimdışı çalışan, sürücü kurmanız gerekiyor. Ancak uygun ağ sürücüsü kurulmamışsa mükemmel olan alternatif bir sürümü de mevcuttur.

 

5. Driver Easy

Driver Easy

Driver Easy da sistemi tarar ve eski ve eksik sürücüleri bulur. Bir tıklama ile onları güncelleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Driver Easy ile sürücüleri yedekleyebilir ve geri yükleyebilir ve kaldırılan donanım sürücüsünü kaldırabilirsiniz. Yazılım, Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10’da ücretsiz deneme için kullanılabilir. Yazılımı deneme sürümünde kullandıktan ve orijinalliğini test ettikten sonra pro sürümünü kullanabilirsiniz.

 

6. Free Driver Scout

Free Driver Scout

Free Driver Scout inanılmaz bir sürücü güncelleyicisidir. Çünkü gerekli güncellemeleri otomatik olarak tarar, güncellemeleri otomatik olarak indirir ve sizden herhangi bir giriş yapmadan, bu listedeki diğer programlardan ayıran otomatik olarak kurar. Aygıt sürücüleri, Free Driver Scout ile taramanın dışında tutulabilir, böylece gelecekte her zaman bir güncellemeye ihtiyaç duymazlar. Free Driver Scout’taki bir başka harika özellik de sürücüleri yedekleme ve geri yükleme yeteneğidir. Program, sürücülerinizin bir kısmını veya tamamını yedeklemenizi ve daha sonra gerekirse tekrar kolayca geri yüklemenizi sağlar.

 

7. Driver Reviver

Driver Reviver

Driver Reviver ReviverSoft tarafından geliştirilmiştir. Sisteminizde eski sürücüleri bulmanıza yardımcı olur ve bir tıklamayla güncellemenizi sağlar. Yazılım, hatalı veya virüslü sürücü indirme riskini ortadan kaldırır. Bu nedenle, sisteminizde yanlış herhangi bir şey almanızı önleme. Buna ek olarak, bu yazılım, sürücü yedekleme ve geri yükleme gibi özelliklerle donatılmış, kullanımı kolaydır.

 

8. Driver Checker

Driver Checker

Driver Checker gelişmiş özellikleri sayesinde sisteminizin tüm temel sürücülerle donatılmış olmasını sağlar. Temel olarak, PC’nizdeki sürücü sorunlarını tarar, algılar ve düzeltir. Bununla birlikte, Driver Checker’i kullanarak sisteminizdeki sürücüleri yedekleyebilir, geri yükleyebilir, kaldırabilir ve dışa aktarabilirsiniz. Araç ayrıca, içinde açıkça belirtilmiş olan eski sürücülerle taramasının ayrıntılı bir raporunu sunar. Ek olarak, bu yazılımın web sayfasını kullanarak sisteminizin sürücülerini arayabilirsiniz. Sürücü Denetleyicisi en iyi 8 sürücü güncelleme programı listesinde en son sırada olabilir, ancak kesinlikle denemeye değer.

 

Driver Güncelleme Programı Nasıl Çalışır

Driver güncelleme programı genel olarak sisteminizde yer alan bütün fiziki aygıtları denetler ve aygıtlara ait dosyaları tarar. Bu işlemde sürücü tarihi eski bir dosya bulursa hemen onu yeni sürüm ile değiltirir. Eğer kurulu bir aygıt yok ise aygıtın bilgilerini kendi veri tabanında arar ve bulur. Yukarıdaki liste en iyi program listesine göre değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *