Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

En iyi HTML Editörü indir – Ücretsiz HTML & CSS Editörü

html editörü

internet

En iyi HTML Editörü indir – Ücretsiz HTML & CSS Editörü

En iyi HTML Editörü

HTML ve CSS kodlama için kullanabileceğiniz en iyi HTML editörü listesi.

HTML kodlama öğrenimi sırasında size yol gösterecek çok sayıda yararlı araçlar vardır. Kullanmanız gereken HTML editörü, kodlayıcılar için harika bir araçtır.

HTML Web sitesi oluşturma için en önemli dillerden biridir. Kodlama öğrenmek isteyen herkes için çok fazla seçenek vardır.

HTML düzenleyicisi, kodunuzu yönetmek için gereken birçok araç sunar. Çoğu durumda editör, Düzenlemeden derlemeye, yorumlamaya ve hata ayıklamaya kadar, kodunuz için harikalar yaratabilir.

Bazıları Windows metin belgesi varken neden bir html editörü kullanalım diyebilir. Ancak, Yazdığınız kodun kalitesini önemsiyorsanız, o zaman özel bir editör kullanmak kesinlikle önemlidir.

Sözdizimi düzeltme özelliği sayesinde kodunuzun doğru yazıldığından emin olabilirsiniz. Diğer bir yararlı özellik, kodunuzun çeşitli bölümlerini daha görsel olarak. Hoş ve daha sezgisel bir şekilde çalışması için daha iyi bir yön veren sözdizimi izlemesidir.

HTML editörleri son derecede faydalı araçlardır. Ana kodlayıcılar bile zaman zaman basit hatalar yapabilirler. Sadece küçük bir hata bulmak için sayısız kod satırını taramak yerine, bir HTML editörü kullanmak en iyi çözüm yoludur.

Herhangi bir HTML ve CSS kodlama işi için doğru araç seçmeniz gerekir. Bir öneri olarak sizin için seçtiğimiz en iyi  Ücretsiz Kodlama editörleri aşağıda yer alıyor.

 

NotePad++

Bir Windows kullanıcısıysanız, ücretsiz bir HTML düzenleyicisi için NotePad ++ kesinlikle en iyi seçenekleriniz arasında olmalıdır.

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, bu araç Windows’da bulunan varsayılan Not Defteri programının geliştirilmiş görüntüsü gibidir. Bu son derece özelleştirilebilir bir arayüze sahip ücretsiz bir kaynak kod editörüdür.

Notepad

Şimdi indir:

Download

Sözdizimini nasıl vurgulamak ve uyarlamak istediğinize kolayca karar verebilirsiniz. Klasik Not Defteri uygulamasının renk kodlaması ve ipuçları gibi pek çok kullanışlı küçük aracı vardır. Genel olarak, bilgisayarınız Windows’ta çalışıyorsa, NotePad++ ideal bir HTML düzenleyicisidir. Bazı katı işlevlerle birlikte kullanımı kolay ve basittir.

 

Komodo Edit

Herhangi bir HTML geliştiricisi, açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan Komodo Edit aracının sağlam yeteneklerini takdir edecektir.

Ayrıca ücretli bir lisans da vardır, ancak ücretsiz sürüm, zamanınıza değer hale getirmek için yeterli işlevsellik sunar. Bazı örnekler, harika hata ayıklama özellikleri ve otomatik tamamlamadır.

komodo

Şimdi indir:

Download

Özellikle sevdiğimiz bir şey, editörün diğer dil uzantılarını eklemesine izin vermesidir. Ayrıca, bazı durumlarda yararlı olabilecek diğer ekstra özellikleri de entegre edebilirsiniz. Mesela, özel karakterler ekleyebilirsiniz. Sonuç olarak, Komodo Edit, XML kodlayıcılar için şiddetle tavsiye edilen rekabetçi bir HTML düzenleyicisidir.

 

Bluefish

Bluefish ücretsiz bir HTML editörü için başka bir seçenektir.

HTTP, FTP, HTTPS için mükemmel protokol desteği sağlar ve Windows, Mac OS X ve Linux’ta sorunsuz çalışır. Aynı zamanda yüzlerce belgeyi kolayca işleyebildiği için büyük projeler üzerinde çalışanlar için iyi bir seçim.

Bluefish

Şimdi indir:

Download

Ayrıca, sistem çökmesi durumunda belgelerinizde yapılan değişikliklerinizi korumak için tasarlanmıştır. Herhangi bir sorunda verileri otomatik olarak kurtarır. Muhtemelen Bluefish’in bazı katı güncellemeler aldığını ve birçok eski hatanın giderildiğini bilmenizde fayda var.

Özellikle web editörü olmasa da, bu araç, çok yönlülüğü ve içine entegre edilen özelliklerin güçlü seçimini dikkate alarak, büyük bir potansiyele sahiptir. Bazı önemli özellikleri, hassas yazım denetimi, otomatik tamamlama ve proje yönetimidir. Tek dezavantajı, daha fazla web odaklı bir araca ihtiyacınız varsa en iyi seçenek olmayabilir.

 

CoffeeCup

CoffeCup, iki ayrı versiyona sahip bir HTML editörüdür.

Araç, HTML dosyaları oluşturmak veya mevcut dosyaları düzenlemek için kullanılabilir. CSS dosyaları için de iyi çalışır ve başka bir avantajıda içeriği güvenilir, Components Library yardımıyla güncel tutmasıdır. WYSIWYG desteği var ancak ücretsiz sürüm için mevcut değil.

Coffeecup

Şimdi indir:

Download

Web tasarımcıları bu editörden çok fazla faydalanırken web geliştiricileri bunu ilk tercih olarak görmemelidir. Ücretsiz sürümün bazı kısıtlamaları vardır. Buna rağmen, bir acemi veya küçük bir işletme sahibi için sağlam özellikler topladığını göz önünde bulundurarak. En iyi ücretsiz HTML editörleri listesinde bir yer hak ediyor.

 

Eclipse

Bu IDE’nin araç setinde yer alan bir HTML editörü ve CSS ve JavaScript gibi birçok eklenti var.

Kullanmak için çok yetenekli bir araçtır, ancak yeni başlayan biriyseniz, belki de ideal seçim olmaz. Daha az deneyimli kullanıcılar, yalnızca HTML kodunu düzenlemeyi planlıyorlarsa arayüzü kafa karıştırıcı bulabilir.

eclipse

Şimdi indir:

Download

Eclipse’nin esnekliği, çok daha gelişmiş kullanıcıları çekebilecek güçlü bir noktadır. Web ve mobil uygulamalar için gereken tüm araçları gerçekten size sağlayabilir. Doğru eklenti ve doğru ellerde, bu geliştirme ortamı mükemmel bir seçim olabilir.

 

BlueGriffon

Ücretsiz web sayfası HTML düzenleyicisi arıyorsanız. Göz önünde bulundurmanız gereken en iyi araçlardan biri BlueGriffon’dur. Linux dahil olmak üzere tüm işletim sistemlerinde çalışır ve çok çeşitli diller için destek sunar.

BlueGriffon

Şimdi indir:

Download

BlueGriffon, gerçek bir WYSIWYG editörü olarak düşünülebilir. Bu, acemi kullanıcılar veya web sayfalarını tasarlamak için daha görsel bir arayüzden yararlananlar için güçlü bir çözüm olduğu anlamına gelir.

Ücretsiz sürüm, kaynak kodunun yetenekli bir görünümünü sağlayan düzenleme özellikleri açısından yeterince iyi. Bu düzenleyicinin yardımıyla CSS ve SVG düzenleme görevlerinide üstlenebilecek bir site daha güzel görünebilir.

 

Aptana Studio 3

Tam olarak HTML düzenlemeye odaklanmasa da. Bu araç PHP, Python uygulamaları ve daha fazlasını oluşturmak için kapsamlı yeteneklere sahip güçlü bir açık kaynak IDE’dir.

aptana

Şimdi indir:

Download

Bir HTML düzenleyicisi olarak oldukça uygundur ve daha karmaşık web uygulamaları tasarlamak için. JavaScript ve CSS kodlarını da işleyebilir.

Aptana Studio’nun sağladığı araçlar oldukça güçlüdür. Yazılım iyi çalışıyor, ancak bir süredir güncellenmemiş gibi görünüyor.

 

NetBeans

Ücretsiz bir HTML düzenleyicisini denemeye karar verdiyseniz bakmanın son seçeneği NetBeans’tir.

Bu aslında bir Java IDE’sidir, ancak HTML, C ++, PHP ve diğer birçok dilde serbestçe geliştirebilirsiniz. Burada bulunan en çekici araçlardan bazıları kod şablonlarıdır.

netbeans

Şimdi indir:

Download

Ekip olarak çalışanlar da kapsamlı proje yönetim araçlarını takdir edeceklerdir.

Eklentiler açısından oldukça geniş bir seçim var. NetBeans’in olumsuz yönü basit web editörleri kadar sezgisel değildir.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 26,423.081.92%
ethereumEthereum
$ 1,839.702.15%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000944.52%
En üste