En iyi Android dosya yöneticisi

En iyi Android dosya yöneticisi

Ücretsiz Android dosya yöneticisi uygulamaları Google’ın yerleşik muadilinden daha fazla kontrol sağlar.

Favori olan bazı Android dosya yöneticisi uygulamalarını bir araya getirdik. Özelliklerine, performanslarına ve kullanım kolaylığına göre sıraladık.

 

Astro Dosya Yöneticisi Uygulaması

Komplike olmayan bir arayüz ve üretkenliğe önem veren, Astro’nun Android dosya yöneticisi uygulaması.

Temel bilgiler ile doldurulmuş tanıdık bir Ana ekran bulacaksınız: dosya türleri, depolama yerleri, bulut hizmetleri, son dosyalar ve sık kullanılanlar. İhtiyacınız olan her şey, uygulamayı açtığınız andan itibaren erişilebilir.

astro

Şimdi indir:

Google Play

Kurulum gayet basittir. Ana ekranda Ekle düğmeleri LAN, FTP, SFTP ve SMB sunucu konum desteği sunan. OneDrive, Google Drive, Dropbox ve Facebook gibi en yaygın bulut ve sosyal hizmetlere de bağlanabilirsiniz. Tüm bu, hedefinize gitmek için gülünç derecede kolay hale getirir. Alternatif olarak, bir dosyanın nerede olduğunu bilmiyorsanız, arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

Özellikler, uygulama yedeklemesinin yanı sıra pil ömrünü korumak için uygulamaları zorlayabilecek bir görev sonlandırıcı ile birlikte gelir. Astro’nun temel gücü, ilk başta ve öncelikli olarak, uygulamalarınızı ve belgelerinizi, gereksiz ekstralar olmaksızın. Reklamları bile kopyalamak, taşımak ve paylaşmak için bir dosya yöneticisi olmaya odaklanmasıdır.

 

Total Commander

Total Commander bir masaüstü uygulaması olarak gösterir. Tasarımdan performansa, bu ciddi kullanıcılar için oluşturulmuş bir Android dosya yöneticisi uygulaması gibi görünüyor.

Kalın, siyah tema ve Total Commander’ın iş anlamına geldiği Windows benzeri simgelerden bir bakışta bahsedebilirsiniz. Mevcut renk şemasıyla yaşayabildiğiniz sürece, flaş renk şemaları veya diğer benzeri olmayan seçenekleri burada bulamazsınız.

Total Commander

Şimdi indir:

Google Play

Toplam Komutan, FTP, SFTP, WebDAV ve LAN bağlantılarını destekler. Ayrıca uygulamayı OneDrive, Google Drive ve Dropbox hesaplarınıza da bağlayabilirsiniz. Ancak, bunları çalıştırmak için uygulamaya eklentiler eklemeniz gerekir. Ayrıca kendi iç komutlarınızı ve izin düzenleyicinizi oluşturmak gibi kullanışlı ekstralar bulacaksınız.

 

File Manager

Asus tarafından ilk parti akıllı telefonlar için tasarlanan, Dosya Yöneticisi artık diğer Android cihazlarda mevcut. Onun yaratıcılığı olmayan adı ve platforma özel kökenlerine rağmen, uygulama şaşırtıcı derecede keyifli.

File manager

Şimdi indir:

Google Play

Tasarım açısından, Asus’un Astro’nun küçük başarısızlıklarını iyileştirmeye karar vermesi gibi. Uygulamanın çarpıcı simgeleri Android kullanıcıları için kullanımı son derece sezgisel hale getiriyor. Ortak görevlere manuel olarak gitmekten rahatsız olanlar için. File Manager ayrıca, Masaüstü ekran aktarımı ve depolama analizcisi gibi Ana eylemleri Ana ekranın altına yerleştirir.

Büyük sekmeleri ve görsel raporları akıllı telefonlar düşünülerek tasarlandı. Diğer yerlerde, PIN korumalı bir Gizli Kabin özel dosyaları meraklı gözlerden uzak tutar.

Bu, sadece mutlak temelleri kapsayan, hafif ve hızlı bir uygulama.

 

Solid Explorer

Solid Explorer, 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle başladı. Android estetiğiyle uyumlu bir şekilde, uygulamanın çoğunda gezinirken sorun yaşamayacaksınız.

Solid Explorer

Şimdi indir:

Google Play

Burada bireysel dosya şifreleme de dahil olmak üzere bazı güzel ikramiyeler vardır. Ancak dosyaların farklı depolama konumlarına taşınması akıllıca değildir. Bu da uygulamanın bir yönetici için birincil işlevi olduğundan, uygulamanın tavsiye edilmesini zorlaştırır.

 

X-plore Dosya Yöneticisi

Bir masaüstü dosya yöneticisine başvurmak, X-plore Total Commander’a benzer. Listemizdeki diğer uygulamalardan daha fazla bulut hizmetinin yanı sıra sunucu bağlantılarının standart toplanmasını destekler.

plore

Şimdi indir:

Google Play

Ancak, masaüstü tarzı estetik, Android için huzursuz bir uyum düzeni var. Ayrıca, iç içe geçmiş klasörleri açtığınızda ekrana aşırı miktarda gelir. İkili pencere bunu ele almanın bir yolunu buluyor. Ancak tüm sorunlarını çözmek için yeterli değil.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *