Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Sosyalleşemediğimiz Sosyal Medya

Sosyal Medya

internet

Sosyalleşemediğimiz Sosyal Medya

Sosyalleşemediğimiz Sosyal Medya

Sosyalleşemediğimiz Sosyal Medya

Sosyal Medya Günümüz dünyasında artık sosyal medya daha öncesinde hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmaya başladı. Dünyanın dört bir yanında internete erişimin olduğu her bir yerde artık genç yaşlı ya da kadın erkek demeden milyarlarca kişi birbirinden farklı sosyal medya platformlarına üye oluyorlar ve bu üyelikleri ile bir anda yalnızca içerisinde yer aldıkları bölgede değil dünyanın dört bir yanında insanlar ile tanışıyorlar.

Bunu yaparken ise aslında kendi hayatlarına verdikleri zararların farkına bile varamıyorlar. Zaten hali hazırda internetin insanların büyük bir kısmını daha öncesinde olduğundan çok daha asosyal hale getirdiği bilinen bir gerçek.

Sosyal Medya

Buna bir de sosyal medya kullanımı eklendiği zaman birçoğumuz ne yazık ki yanı başımızdaki insanlardan uzaklaşarak görmediğimiz insanların fikirlerini önemsiyor, onların beğenebileceklerini düşündükleri şeyleri yapmaya çalışıyoruz.

Halbuki sosyal dünya diye tabir edilen aile, yakın çevre ve arkadaşlar ile görüşmek; bizlere düşündüğümüzden çok daha ciddi faydalar vermiş olacak. Özellikle de küçüklerin artık kendilerini tamamen sosyal medyaya adapte etmeleri, onların ilerleyen dönemlerde birçok farklı konuda sorun yaşanmasına zemin hazırlamaktadır.

Şimdilerde bu konuda anne ve babaların bir kısmı her ne kadar dikkatli olmak isteseler de ortaya çıkan sonuçlar tahmin edilenden ürkütücü olabiliyor. Çünkü çocuklar büyüklerini örnek alıyor ve bizler kendimizi sosyal medyanın bağımlısı hale getirdiğimiz zaman. Hem kendimizi hem de çocukları ciddi şekilde etkilemeye devam ediyoruz.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

3 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,133.201.22%
ethereumEthereum
$ 1,645.482.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001827.72%
En üste