Sosyal Medya Analizi Nasıl Yapılır? En iyi Analiz Uygulamaları

Sosyal Medya Analizi Nasıl Yapılır

Detaylı bir şekilde Sosyal Medya Analizi nasıl yapılır ve analiz için hangi uygulamalar kullanılır.

Herhangi bir büyüklükte bir işletme çalıştırıyorsanız. Sosyal medya varlığının başarı için hayati önem taşıdığını biliyorsunuz.

Fakat ne yaptığınızı başarılı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Sosyal medya analizi’nin kullanımının etkili sosyal medya kullanımı için planlama yapılması. Sosyal medya siteleriniz için çevrimiçi analizler, sosyal kanallardan ve diğer çevrimiçi içeriklerden bilgi toplar.

Bu veriler, hangi çalışmaların ve yayınlarınızda nelerin bulunmadığına dair. Bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Yerleşik Analiz Araçları

Öncelikle, kullandığınız sosyal medya kuruluşlarındaki yerleşik analizlere göz atın. Bunlar özellikle site için tasarlanmıştır ve hepsinden önemlisi, ücretsizdir.

Birkaç farklı analiz sayfasına uymak zaman alıcı olabilir.

İşletmenizi tanıtmak için birden fazla sosyal medya sitesi kullanıyorsanız. Daha fazla para harcamak istediğiniz bir şey olup olmadığına karar verene kadar. Kullanabileceğiniz ücretsiz planlar sunan aşağıdaki sitelerden birine bakmanız yararlı olacaktır.

 

Hootsuite

Hootsuite’in ücretsiz planı, üç sosyal medya profili için izleme olanağı sunar. Bu profiller için bir defada en fazla otuz gönderi planlayabilirsiniz. Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Instagram, Pinterest, WordPress ve YouTube profillerinden birini seçin.

Sunulan Sosyal medya analizi oldukça basittir ve bu sitenin bazı avantajları vardır. HootSuite iki RSS kaynağı sunar ve Mailchimp veya DropBox gibi kullandığınız bazı uygulamaları entegre eder.

Facebook gönderilerinizi artırmak istiyorsanız, HootSuite her 30 günde bir 100 dolarlık kredi verir. Ayrıca sosyal pazarlama stratejilerinizi geliştirmek için bazı ücretsiz kurslar sunuyor.

 

Zoho Social

Zoho Social, Facebook, Twitter, Linkedin, Google+ ve Instagram’dan bilgi toplar. Program aracılığıyla yayın yapmanıza izin verir.

zoho

Analizler, diğer sitelerin bazılarından biraz daha eksiksizdir. Bu, gönderilerinizi analiz siteniz aracılığıyla programlamakla ilgilenmiyorsanız, bu sizin kullanmanız için basit ve ücretsiz bir araç olabilir.

 

Cyfe

Cyfe seçtiğiniz analitiği widget olarak gösterir. Ücretsiz sürüm, istediğiniz gibi kullanmak için bu widget’lardan beş tanesine kadar verir.

cyfe

Birden fazla markanız varsa, bunlar için farklı gösterge tabloları oluşturabilir. Her birinde istediğiniz widget’ları kullanabilirsiniz.

 

Mediatoolkit

Mediatoolkit, sosyal medyada (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube). Web siteleri, bloglar ve forumlar gibi diğer çevrimiçi kaynaklarda markanızla etkileşimlerin izini sürmeye odaklanır.

mediatoolkit

Birden fazla marka oluşturabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, e-posta ile bildirimlerle birlikte temel Sosyal medya analizi veya yeni bilgiler olduğunda Slack’i kullanmanızı sağlar.

 

Buffer

Buffer üç farklı sosyal medya hesabını yönetmeniz için seçeneklere sahiptir.

Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Instagram ve Pinterest arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sitedeki analizleri istiyorsanız, ilk ücretli plana güncellemeniz gerekir.

Ücretsiz plan, takip edeceğiniz toplam üç farklı sosyal hesap verir. Sosyal hesaplarınızın her biri için yayınları bir seferde on gönderiye kadar zamanlayabilirsiniz. Günlük bir sınır yoktur, bu nedenle daha önce bir kere canlı yayına girdiğinde daha fazlasını eklemeye devam edebilirsiniz. Mobil uygulamaların yanı sıra canlı bir tarayıcı uzantısı da mevcut.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,