En iyi Windows Mağaza Uygulamaları

En iyi Windows Mağaza Uygulamaları

Kullanışlı en iyi Windows mağaza uygulamaları listesi.

Windows 10 için En iyi Windows Mağaza Uygulamaları fazla kullanıcı kitlesine ulaşmamış olsa da. Zaman geçtikçe, Microsoft mağaza’daki yararlı uygulamaların sayısı. Geliştiricilerin win32 uygulamalarını tasvir etmeleri sayesinde artmıştır.

Microsoft Mağazası’ndan indirebileceğiniz En iyi Windows Mağaza Uygulamaları arasından. Bazılarını burada listeliyoruz.

 • QuickLook
 • EarTrumpet
 • ShareX
 • IrfanView (64-bit)
 • Microsoft To-Do
 • Ditto Clipboard
 • MusicBee
 • Accent Applicator
 • F.lux
 • OneNote
 • CrystalDiskMark

Listelenen uygulamaları direk indirebilirsiniz.

 

QuickLook

Bazen bir dosyayı gerçek programla açmadan önce önizleme yapmak istersiniz. Mesela, Photoshop kullanıyorsanız, Dosya Gezgini’nde .psd dosyasının bir önizlemesini görebilirsiniz.

quicklook

Quicklook ile sadece Spacebar’a basmanız yeterlidir. Size hedef dosyanın hızlı bir önizlemesini gösterecektir. QuickLook, çok çeşitli dosya formatlarını ve türlerini destekler.

 

EarTrumpet

EarTrumpet en iyi windows mağaza uygulamarı favorilerinden biridir. Belirli bir uygulamanın sesini doğrudan görev çubuğundan hızla ayarlamanızı veya değiştirmenizi sağlar.

eartrumpet

Gerekirse, ses çıkışı cihazını herhangi bir uygulama için sadece iki tıklama ile değiştirebilirsiniz. Windowsda tüm bunlar için yerleşik seçenekler olsa da, sezgisel veya kullanımı kolay bir seçeneği yok.

 

ShareX

Açık bir kaynak, son derece özelleştirilebilir, ekran görüntüsü alma ve ekran kayıt aracı arıyorsanız. O zaman ShareX tam size göre.

sharex

ShareX ile ilgili en iyi şey, bir dosya yolunu veya URL’yi kopyalamak. Bir editörde görüntü açmak, bir toplu iş dosyasına kaydedilmiş talimatları uygulamak, vs. Gibi çeşitli sonradan yakalama veya yükleme sonrası işlemleri gerçekleştirmek için yapılandırabilmenizdir.

 

IrfanView (64-bit)

IrfanView, Windows için açık kaynaklı, hafif bir görüntü izleme uygulamasıdır. IrfanView hemen hemen tüm görüntü formatlarını destekler.

irfanview

Resimlerinizi düzenlemek ve özelleştirmek için güçlü görüntü düzenleme araçlarına sahip. 32 bit Windows kullanıyorsanız, buradan IrfanView 32 bit sürümünü indirin.

 

Microsoft To-Do

Bir başka en iyi windows mağaza uygulamaları arasında yer alan Microsoft To-Do.

to-do

Microsoft To-Do, Microsoft’tan oldukça hafif ve minimum ve kullanımı kolay olan resmi yapılacaklar uygulamasıdır. Görevleriniz için yapılacaklar listeleri oluşturmayı seviyorsanız, Microsoft To-Do’yu denemelisiniz.

Ayrıca bir Android ve iOS uygulaması olduğundan, cihazlar arasında yapılacaklar listelerini senkronize edebilirsiniz.

 

Ditto Clipboard

Ditto, tüm pano öğelerinizi kaydeden, daha sonra bunlara erişebilmeniz için. Son derece özelleştirilebilir bir Windows pano uzantısıdır.

Ditto, görüntüler, medya, metin, html, vs. Gibi hemen hemen tüm pano öğelerini kaydedebilir. Ayrıca kaydedilmiş pano öğelerini aramanızı sağlayan bir arama özelliği de vardır.

 

MusicBee

MusicBee, Windows için en iyi müzik çalar programlarından biridir. Çok çeşitli özelliklere sahiptir, neredeyse tüm ses formatlarını destekler, eklenti desteğine sahiptir ve son derece özelleştirilebilir.

musicbee

MusicBee özelliklerle dolu olsa da, Groove müzik çalardan daha hızlı ve daha hafiftir. Daha hafif bir şey arıyorsanız ve gelişmiş özelliklerin eksikliğini düşünmüyorsanız, foobar2000‘i deneyin.

 

Accent Applicator

Accent Applicator, geçerli vurgulama renginize göre. Windows 10 uygulamalarında seçilen metnin ve diğer UI öğelerinin rengini değiştiren küçük bir uygulamadır.

accent applicator

Vurgu rengini uygulama ayarları penceresinden daha da özelleştirebilirsiniz.

 

F.lux

F.lux, herkesin kullanması gereken en iyi windows mağaza uygulamaları arasındadır. F.lux gece ekranınızdan mavi ışık yayan azaltmak için tasarlanmış basit bir uygulamadır.

Geceleri ekranınızdan yayılan mavi ışık, gözünüze baskı yapabilir ve uykunuzu karıştırır. Windows 10, Night Light olarak adlandırılan benzer bir yerleşik özelliğe sahip olsa da. F.lux, sistem kaynakları üzerinde hala açıkken çok daha özelleştirilebilir.

 

OneNote

OneNote, not alma, kırpma ve düzenleme konusunda en iyilerinden biri olduğu için çok fazla giriş yapmaya gerek duymaz. OneNote’un mağaza sürümü, normal win32 uygulamasından çok farklı görünüyor.

onenote

Farklı bir özellik kümesine sahip ancak oldukça iyi, hızlı ve hafif. OneNote, Windows 10’a önceden yüklenmiş olarak gelir.

 

CrystalDiskMark

cyristaldiskmark

CrystalDiskMark, sabit disk sürücünüzün veya SSD‘nin gerçekten ne kadar hızlı olduğunu gösteren. Basit bir disk kıyaslama yardımcı programıdır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *