Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

IrfanView indir – Grafik Görüntüleyici ve Dönüştürücü

IrfanView

Araçlar

IrfanView indir – Grafik Görüntüleyici ve Dönüştürücü

IrfanView indir

IrfanView, çok çeşitli kullanıcılar için uygun, başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar, ücretsiz bir grafik dosyası görüntüleyicisidir.

IrfanView‘ın son güncellemesinde program düzinelerce değişiklik aldı. Ancak, bunların en önemlisi ekran görüntülerini yakalama seçeneğidir.

blank

Download DownloadWindows 64-bit Download DownloadWindows 32-bit

DownloadTürkçe yama

Buna ek olarak, TIF görüntü yükleyicisi iyileştirildi, yuvarlama sorunlarından kaçınmak için dahili seçim kodu geliştirildi, baskı menüsünde bir seçenek görüntülerini oranlarına göre döndürür ve birkaç görüntü PDF belgesine dönüştürülebilir.

Artık kaydetme sırasında istediğiniz uzantıyı manuel olarak seçmek artık gerekli değil, sadece dosya adının yanında yazınız. Ayrıca, BLP formatı desteklenir, PSD dosya yükleme hatası çözüldü ve Lossless JPG görüntü ayarları kutusuna Perfect seçeneği eklendi.

Son olarak, programın birkaç eklentisinin değişimi ve güncellemesinin yanı sıra, yeni kısayollar yapıldı.

  • Ctrl + A, tüm bir resmi seçer ve seçimlerini kaldırır.
  • Ctrl + Shift + W, görüntüyü tüm monitörlerde uzatır.
  • Ctrl + sağ fare düğmesini sürükleyin, ekrana sığmayan görüntüleri taşıyın.
  • Shift + fare tekerleği görüntüleri yatay olarak taşır.

 

Eğer uygulama İngilizce olduğu için Irfanview kullanmaktan korkuyorsanız şimdi Türkçe yama ile kullanabilirsiniz. Yukarıdaki Türkçe yama Download butonuna tıklayın, indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Programı tekrar açtığınızda Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

 

IrfanView Nasıl kullanılır

IrfanView kullanımı çok basittir ve bu tür uygulamalara daha az aşina olan kullanıcılar için bile komplikasyonlara neden olmaz. Kullanılan dosya seçeneklerine erişmek için Dosya sekmesine tıklayın. İçinde açık görüntü ile çalışır ve onu kopyalayabilir, silebilir ve başka değişiklikler yapabilirsiniz.

menü

Resimlerinizin slayt gösterilerini oluşturmak için “Dosya” sekmesindeki “Slayt Gösterisi” seçeneğini kullanın. İçinde, görüntüleri değiştirmek için ne kadar süreceğini. Rasgele gösterilip gösterilmeyeceğini ve sunumlarda metin ve müzik ekleme seçeneklerinin hangisini seçersiniz.

Sırasıyla “Ekle” ve “Tümünü ekle” düğmelerine tıklayarak görüntüleri veya klasörleri ekleyin. Sadece favorilerinizin yerini seçin ve sunumunuzu oluşturmaya başlayın. Bittiğinde, Slayt gösterisini EXE / SCR olarak kaydet seçeneğini tıklatarak, bir yürütülebilir dosya olarak kaydedin ve bir CD / DVD’ye kaydetmek istiyorsanız, Slayt gösterisini yazdır düğmesine tıklayın.

 

Resimlerinizi dönüştürün

Aynı Dosya sekmesinde, dosyalarınızı dönüştürmek için yeni pencereyi girerek Toplu Dönüştürme / Yeniden Adlandır a gidin. İçinde, Çıkış formatı seçeneği JPEG, PGN, ICO, BMP ve diğerleri gibi kaydedilmiş dosyaların çıkış formatını seçmenizi sağlar.

Dosyaları yeniden adlandırmanın yanı sıra geçici olarak kaydedilecekleri klasörü seçme seçenekleri de vardır. Tercihlerinizi seçtikten sonra, dönüşümü başlatmak için Toplu İşi Başlat düğmesini tıklayın.

Etkileri

Yukarıda belirtilen özelliklere ek olarak, yazılımın sadece resimlerinize uygulanacak birçok etkisi vardır. Tek bir tıklamayla renkleri değiştirebilir ve dosyalara yeni dokular ekleyebilir, çok sezgisel bir şekilde yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için ana program penceresinin üst kısmında bulunan çubukta Görüntü seçeneğini açın. Aşağıda, resminizi değiştirmek için çeşitli seçeneklerin yanı sıra fotoğraflardan kırmızı göz giderme gibi önemli araçları görebilirsiniz.

Diğer fonksiyonlar

IrfanView, GIF formatında görüntülerin her bir karesini ayırmak. Bazı görselleştirilmiş görüntüleri doğrudan masaüstü duvar kağıdına yerleştirmek. Herhangi bir fotoğrafın veya görüntünün özelliklerini değiştirmek gibi birçok ilginç fonksiyona sahiptir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Araçlar

En üste