Sandboxie indir – Bilgisayar güvenlik uygulaması

Sandboxie indir

Sandboxie, bilgisayarınız için ek bir güvenlik uygulamasıdır ve programları çalıştırmak için güvenli bir ortam oluşturur.

Bu şekilde, bilgisayarınızı olası sanal tehditlere karşı korursunuz. Çünkü yapılan tüm değişiklikler sadece kum havuzunda yapılır ve sabit diskte istenmeyen değişikliklerden kaçınılır.

Programın antivirüs ve diğer güvenlik araçlarını değiştirmediğini hatırlamaya değer. Amaç, bilgisayarınızın sanal tehditlere karşı bağışık kalmasını sağlamak için ek bir önleme mekanizması getirmektir.

DownloadWindows

Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP

Uygulama, 32 bit ve 64 bit sistemlerini destekler.

 

Sandboxie Güvenli ortam

Çok sayıda koruma aracınız olsa ve çok dikkatli olsanız bile, asla kötü amaçlı yazılımlardan tamamen arınmış olursunuz. Bunun nedeni, her gün yeni tehditler ortaya çıkıyor ve bu kötü amaçlı uygulamaları programlayan herkes, onları başka programlara yerleştirerek. Bilgisayarınıza etkin bir şekilde sızmak için çok çalışıyor.

Dahası, bir antivirüs ne kadar verimli olursa olsun, son sanal bir zararlıyla başa çıkmak her zaman hazır değildir. Bu yüzden Sandboxie gibi bir program, bilgisayarın bağışıklığını artırmak isteyen herkes için harika bir müttefiktir. Sabit disk değişiklikleri korkusu olmadan uygulamaları çalıştırmak için güvenli bir ortam yaratır.

 

Sandbox içinde Chrome tarayıcı çalıştırmak

Sandbox içinde Chrome tarayıcı çalıştırmak

 

Genel olarak, çalışan programın etkinlikleri hakkındaki tüm verilerin saklandığı bir tür sanal alan oluşturur. Bu şekilde, uygulama sona erdiğinde, sistemde yapılan herhangi bir değişiklik ortadan kaldırılır. Çünkü bu yalnızca kum havuzunda gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, Sandboxie içindeki tarayıcıyı kullanarak, göz atma yolları otomatik olarak silinebilir ve gizliliğinizi artırabilir.

 

Sandbox içinde

Programı açtığınız anda, onu çalıştırmanın temel yolunu öğreten küçük bir öğreticiden geçersiniz. Göründüğü kadarıyla, sandbox içinde ilk kez bir program açarak. Her şeyin göründüğünden çok daha kolay olduğunu anlıyorsunuz. Görevi tamamlamak için iki seçeneğiniz vardır.

Biri, güvenli ortamda açmak istediğiniz programın içerik menüsünü açmak ve alternatif bir kutuda Döndür’ü seçmektir. Diğer yolu, Sistem Tepsisindeki Sandboxie simgesine erişmek, sağ tıklatıp DefaultBox alternatifini seçmektir.

 

Defaultbox Ekran Görüntüsü

Defaultbox Ekran Görüntüsü

 

Sonra sandbox’ta neyin döndürüleceğini tanımlamanız gerekir. Örneğin tarayıcı, e-posta okuyucusu veya herhangi bir program için seçenekler vardır. Seçilen yoldan bağımsız olarak, programı Sandboxie’de açtığınızda, uygulama arayüzünde listelenir.

Ek olarak, uygulama penceresinin kenarları, fareyi üzerlerine getirdiğinizde görüntülenen sarı bir taslak içerir. Varsayılan olarak, program uygulamaları kontrol etmek için tek bir ortam açar. Bununla birlikte, isterseniz (mesela yönetim nedeniyle), ayrı pencerelerde birkaç kutu oluşturabilirsiniz.

Bunu yapmak için Kutu menüsüne girip Yeni Sandbox Oluştur seçeneğini seçmeniz gerekir. Ardından, yalnızca ortamınız için bir isim seçin ve isterseniz, halihazırda var olan bir ortamın ayarlarını kopyalayın.

Sonuç: Bu program içinde istediğiniz uygulamayı çalıştırın. Bilgisayarınıza çalıştırdığınız programlardan özellikle internet tarayıcılardan gelen sanal saldırılar. Sandbox yani kum havuzunda toplanır ve kesinlikle sabit disk içine etki etmez. Sandbox bilgisayarınızda bir sanal disk olarak görev alır.

Bu Programı herkesin kullanmasında fayda var!

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *