Numarasız WhatsApp kullanma – Sim kart olmadan

Numarasız WhatsApp Kullanma

Sim kart olmadan Numarasız WhatsApp kullanma imkanınız var.

Bugünün dünyasında mesajlaşma WhatsApp olarak bilinen uygulama tarafından devrim olmuştur.

WhatsApp bugün tüm sosyal ihtiyaçlarımız için kullanılıyor. Mesajlar, videolar, sesler, metin dosyaları gönderiyor vs.

Hesabınızı WhatsApp’da ayarlamak için yalnızca kayıtlı olmayan bir telefon numarasına ihtiyaç duyuyor. Ancak bir telefon numaranız yoksa Numarasız WhatsApp kullanma için ne gerekiyor?

WhatsApp’ın doğrulama yapılmadan nasıl kullanılacağı konusunda denenmiş ve test edilmiş iki ana vardır. Windows Phone / Android / iPhone gibi her türlü elektronik platform için çalışır. Her iki yöntemden de geçebilir ve sonra ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Telefon Numarası / Sim Kart Olmadan Whatsapp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ı telefon numarası veya sim kartı olmadan kullanmak için önce bazı önkoşullar vardır.

Cep telefonunuzda, tabletinizde veya Bilgisayar’ınızda mevcut değilse. WhatsApp uygulamasını internetten indirmelisiniz. Ekstra serin özellikler için gbwhatsapp apk indirebilirsiniz.

Cihazınıza WhatsApp uygulamasını yüklediyseniz ve uygulamayı telefon numaranızı kullanarak doğruladıysanız. WhatsApp uygulamasını silin veya kaldırın ve tekrar kurun.

Telefon numarasını doğrulamadıysanız, aşağıdaki adımlarla devam edebilirsiniz. Hesabınızı oluşturabilmeniz için WhatsApp’da başka hiç kimsenin kullanmadığı benzersiz bir telefon numarasına ihtiyacınız var.

 

TextNow Uygulamasını Kullanın

İlk yöntem, bir telefon numarası olmadan WhatsApp doğrulama ve kullanmak için TextNow adlı bir yazılım kullanmaktır. TextNow bir mesajlaşma uygulamasıdır. Textnow’u tarayıcıdan indirin veya cihazınızdaki mağazayı, örneğin telefona, tablete veya Bilgisayar’a indirin.

Bu uygulama telefon numarasız WhatsApp kullanma ve WhatsApp hesabınızı doğrulamak için. WhatsApp telefon numarası doğrulama işlemi sırasında girmek için kullanabileceğiniz benzersiz bir 10 haneli telefon numarası sağlar.

Öncelikle TextNow messenger‘ı indirin.

Tüm uygulama sağlayıcı mağazalarında kullanılabilir. Herhangi bir nedenle, Bilgisayar’da WhatsApp’ı kullanmaya çalışıyorsanız. Bluestacks gibi bir Android emülatörü kullanın.

Uygulamayı indirdikten sonra, bir sonraki adım benzersiz bir telefon numarası oluşturmak için TextNow uygulamasını kurmaktır. Uygulamayı kullandığınız herhangi bir cihazda açın ve yükleme işlemini tamamlayın.

Uygulamayı cihazınıza yükledikten ve kurduktan sonra, benzersiz bir 10 haneli telefon numarası oluşturur. Lütfen not edin ya da kaydedin.

 

Telefon numarasını bulun

Oluşturulan telefon numarasını bulmak ve kopyalamak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Android için: Android telefonunuzda TextNow uygulamasını açtığınızda, sol üst köşede üç satırlık bir simge olur. Aynı simgeye tıklayın ve TextNow telefon numaranızı göreceksiniz.
  • IPhone için: iPhone, iPad veya iPod’unuzda TextNow uygulamasını açtıktan sonra, sol üst köşede 3 satır simgesi görüntülenir. Telefon numaranızı göstermek için üzerine tıklayın.
  • Windows için: Uygulamayı açtıktan sonra Windows cihazınızda açın. Kişiler Sekmesine gidin ve orada telefon numaranızı bulacaksınız.

TextNow uygulamanız anında bir telefon numarası göstermiyorsa, bu adımları takip edebilirsiniz.

Telefon numarasını not ettikten sonra, (telefon, tablet veya bilgisayar) cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp ile ilgili şartları ve koşulları kabul ettiğinizde, doğrulama için ülke kodunuzu ve telefon numaranızı girmeniz istenir.

Ülke kodunuzu ve TextNow uygulaması tarafından sağlanan telefon numarasını girin. SMS ile numaranıza bir OTP gönderirler, SMS doğrulamasının başarısız olması için 5 dakika bekleyin.

Başarısız olduktan sonra, doğrulama için numaranızla ilgili bir çağrı alma seçeneğini alacaksınız. WhatsApp tarafından numaranıza otomatik bir çağrı gönderir beni ara düğmesine tıklayın.

TextNow uygulamasını açın ve doğrulama kodunuzla WhatsApp’tan bir çağrı alacaksınız. Aramayı cevaplayın ve doğrulama kodunuzla birlikte otomatik bir mesaj duyacaksınız.

Bu notları, birçok kez tekrarlayabilirsiniz. OTP kodunu aldıktan sonra, WhatsApp uygulamasını açın ve doğrulama kodunu girerek kurulum işlemini tamamlayın. WhatsApp hesabınız artık TextNow telefon numarası ile hazır.

 

Sabit telefon kullanın

İlk yöntem sizin için işe yaramazsa, telefon numarası doğrulaması olmadan WhatsApp kullanmak için bu alternatif yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, WhatsApp hesabını doğrulamak için mevcut ev telefonu numaranızı veya sabit telefon numaranızı kullanır.

Ön koşul, bir sabit hat telefonuna erişiminizin olması gerektiğidir. WhatsApp hesabınızı doğrulamak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

1. Adım: Telefonunuzda, tabletinizde veya PC’nizde WhatsApp uygulamasını açın. Şartlar ve koşulları kabul ettikten sonra, WhatsApp hesabı için ülke kodunuzu ve telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Sabit hat numaranızı ve ülke kodunuzu girin ve gönder’i tıklayın.

2. Adım: WhatsApp cihazınıza SMS ile doğrulama kodunu gönderir, SMS doğrulamasının başarısız olması için 5 dakika bekleyin. Başarısız olduktan sonra, WhatsApp’dan onay numaranızla bir çağrı alma seçeneğini alacaksınız.

3. Adım: Beni ara düğmesine tıkladığınızda, doğrulama kodunuz olan mesajla otomatik bir çağrı alacaksınız. Bu, not almanızın birden çok kez tekrarlanacağı anlamına gelir.

4. Adım: Doğrulama kodunu not edin ve WhatsApp’a girin. Bundan sonra kurulum işleminin bitmesini bekleyin, yeni WhatsApp hesabınız bir telefon numarası olmadan canlı yayına hazırdır.

Yukarıdaki numarasız WhatsApp kullanma yöntemleri her durumda çalışır. En iyi seçenek birinci yöntemdir. Konuyla ilgili bir sorun yaşarsanız, aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *