Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

En iyi Şifre Yönetim Programları

Şifre yönetim programları

Bilgisayar

En iyi Şifre Yönetim Programları

Güvenlik için Şifre yönetim programları

Şifre yönetim programları kullanarak çevrimiçi güvende kalmaya çalışın.

Kendinizi çevrimiçi hale getirmenin en iyi yollarından biri, her site ve hizmet için benzersiz bir şifre kullanmaktır. Bu, hepsini hatırlamak zor oluyor, ancak iyi bir şifre yöneticisi ile bunu düşünmek zorunda değilsiniz.

Ama hangisini seçmelisin? Her ne kadar orada çok iyi şeyler olmasına rağmen, web’in detaylarını inceledik. Ve bugün mevcut en iyi şifre yönetim programları listesini yaptık.

Hepsinin şifrelerinizi kaydetme konusunda iyi bir işi vardır ancak en iyi şifre yöneticileri sadece bunlardan çok daha fazlasını yapar.

Listemize gelince, web tabanlı şifrelerinizi cihazlar arasında senkronize etmek. Bunları yalnızca bir tıklama ile değiştirmek gibi gelişmiş özellik desteği arıyorduk.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, favori sitelerinize otomatik oturum açma olanağı verilmesi. Verilerinizin her alanında gelişmiş güvenlik olanağı bulunmaktadır.

 

LastPass

LastPass Şifre yönetim programı

LastPass

LastPass diğer Şifre yönetim programları arasında en iyi şifre yönetim programıdır. Ana parolanızı oluşturduktan sonra. LastPass, Firefox, Chrome, Edge, Opera ve Safari’den kaydedilen tüm giriş kimlik bilgilerinizi (kullanıcı adlarını ve şifreleri) almanıza izin verir.

Daha sonra, saklamanız için bilgisayarınızdaki tüm bilgileri silmenize yardımcı olur. Böylece süper güvenli ana parolanızı hatırlamaktan daha fazlasını yapmanız istenir.

Diğer ücretsiz LastPass özellikleri, iki faktörlü kimlik doğrulama, ücretsiz kredi izleme. Çoklu kimlikler ve hatta alışverişinizi hızlandırmak için tasarlanmış otomatik doldurma özelliğini içerir.

LastPass ayrıca, şifreli bilgilerinizi bulut sunucularında saklar. Bu, kişisel bilgisayarınız dışındaki bilgisayarlarda LastPass’ı kullanabileceğiniz. Şifreleri aile üyeleriyle kolayca paylaşabileceğiniz anlamına gelir.

Hatta benzersiz şifreler oluşturmak için bir şifre üreticisi ile donatılmış olarak geliyor.

Premium paketini tercih etmek, bir dizi ek kimlik doğrulama seçeneği. Yıldız tekniği desteği ve masaüstü ve mobil cihazlarınız arasında bilgi senkronizasyonu olanağı sunar.

LastPass özellikleri ve arayüzü için en sevdiğim özelliktir. Ancak geçmişte güvenlik açıkları yaşadığını hatırlatmalıyız. LastPass, düzenli güncellemeleri yayınlamanın yanı sıra onları düzeltmede gereken gayret göstermiştir.

Şimdi indir:

Windows MacOS Linux iPhone Android

 

Dashlane

Dashlane

Dashlane’in özellik kümesi, kendimizi toplantımız sırasında diğer yazılımlardan ayırt etmeyebilir. Ancak programın aerodinamik arayüzü kesinlikle yok.

İki faktörlü kimlik doğrulama ve birden çok tıklama ile birden çok siteye yayılan. Bir dizi parolayı değiştirme özelliği ile çevrili inanılmaz derecede sezgisel ve basit.

Dashlane’in hafıza alanı her güncellemeyle birlikte daha da küçülür. Aslında çok önemli notları depolamak. Şifreli parolaları acil durum rehberleriyle paylaşma özelliği sayesinde hesabınızla ilgili sorun yaşarsınız.

Yazılım aynı zamanda, şifreli dosyalarınızı şifrelenmiş bir kasaya yerel olarak saklamanıza. Otomatik olarak cihazlarınız arasında senkronize etmenizi sağlar.

Dijital cüzdan, çeşitli çevrimiçi perakendecilerde (onlarla birlikte önceden ayarlanmış bir hesabınız yoksa bile) izleme ve satın alma için uygun bir araç sağlar.

İsterseniz makbuzlarınızı kolaylıkla taramak için yazılımı kullanabilirsiniz. Aksi takdirde saldırıya uğramış bir sitede bir hesap sahibi olmak için. Yazılımı otomatik olarak parolanızı başka bir yere navigasyon yapmadan başka bir şeye sıfırlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Şimdi indir:

Windows MacOS Android iPhone

 

KeePass

KeePass şifre yönetim programı

KeePass

Orta düzey bir çözüm arıyorsanız. Açık kaynaklı ve paylaşılan şifrelenmiş verilerinizi çevrimiçi hiçbir şekilde senkronize etmeden. Çevrimiçi yüklemeden yerel olarak depolayan freemium KeePass’ı deneyebilirsiniz.

Yazılım son derece güvenli AES ve Twofish şifreleme algoritmalarını kullanıyor. Dahası, başparmak sürücüsüne atılmak ve az güçlükle birden fazla makineye aktarmak için taşınabilir.

Ayrıca, birden çok anahtarla hızlı bir şekilde yapılandırabilir. Bir yetkili kullanıcı grubu arasında paylaşımda bulunabilir veya isterseniz. Parolalarınızı olabildiğince benzersiz ve güçlü olmasını sağlamak için. Yetkili şifre oluşturucusundan yararlanabilirsiniz.

KeyPass’ın resmi sürümü yalnızca Windows’u desteklese de. Çapraz platform kullanıcıları Linux ve MacOS için KeePassX’i kullanabilir.

Ayrıca, iOS ve Android için kullanılabilen bir dizi cep telefonu enformasyonu var. Bununla birlikte, gerçek özelliği, mevcut olmayan fiyat etiketi ve tarayıcılar. Sistem diyalogları, uygulamalar ve aksi takdirde kopyalamak ve yapıştırmak zorunda kalacağınız. Diğer zengin pencerelerle çalışan otomatik tip işlevselliğidir.

Şimdi indir:

Windows MacOS Android iPhone

 

1Password

1password şifre yönetim programı

1password

Bir başka son derece popüler ve güvenilir şifre yöneticisi 1Password’tur. Güvenli bir paylaşım da dahil olmak üzere güçlü bir şifre üreticisi, kullanıcı adı ve şifre saklama özelliğiyle. Sezgisel kullanıcı arayüzü ve devam eden web sitesi ihlallerini size bildirmek üzere tasarlanmış. Yerleşik “gözetleme kulesi” hizmeti söz konusuyla oldukça üstün.

Yazılımın dijital cüzdanında oturum açma ve kredi kartı bilgilerinizden yapışkan notlara. Ağ şifrelerine kadar her şeyi güvenli bir şekilde saklamanızı sağlar.

Geliştiriciler güvenliğinden çok emindirler, bunu kırabilecek herkese bir ödül olarak 100.000 dolar teklif ettiler.

Bir kerelik satın alma işlemi her şeyi yerel olarak senkronize etmenize izin verir. Ancak yazılımı, Dropbox, iCloud veya başka bir uygun yöntemle bilgisayarlar arasında senkronize etmek için kullanabilirsiniz.

En büyük dezavantajı, ücretsiz sürümün olmaması. Bir kerelik satın alma yoluyla sağlanan sınırlı senkronizasyon seçenekleri.

Şimdi indir:

Windows MacOS iPhone Android

 

Roboform

Roboform

Roboform

Roboform, muhtemelen size tanıdık gelecek özelliklere sahip, çok geleneksel bir şifre yöneticisidir. Parolalar üretir, kaydeder, AES256 bit şifreleme ile şifreler ve birden fazla aygıta senkronize olur.

Peki listeye layık kılan nedir? Tüm bunları çok iyi yapar, güncellenmiş bir arayüz yeni başlayanlar için ve interneti sık sık kullanmayanlar için geçerlidir. Özellikle yaşlı nesiller daha sezgisel bulabilirler.

Roboform, diğer Şifre yönetim programları gibi temellerin ötesinde pek çok ilave özellik içermez. Ancak eğlenceli ve kayda değer bir eklentiye sahiptir. Alışveriş yaparken veya yeni sitelere girerken formları otomatik olarak dolduran Yer İşareti benzeri girişler. Bu, Google Chrome’daki otomatik doldurma işlevlerine benzer, ancak daha fazla güvenilirlik ve kontrol.

Yılda 20 dolarlık veri yedekleme ve oturum paylaşma seçenekleri sunan. Küçük, veri odaklı şirketler için iyi sonuç verebilecek bir iş seçeneği var. Ancak aksi halde yükseltme gerçekten gerekli değildir.

Şimdi indir:

Windows MacOS Android iPhone

 

True Key

True key

True key

Gerçek Anahtar, şifre verilerinizi korumak için ana şifre kullanmak yerine biyometrik oturumlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu, parmak izi tarayıcıları veya yüz tanıma özelliklerine sahip: Telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarda özellikle iyi çalıştığı anlamına gelir.

Bu özellikleri kullanarak hızlı oturum açmalarına destek verir ve eğer biyometrelerini tercih ederseniz. Muhtemelen bununla birlikte gitmek için yönetici olur. (Gerekirse bir şifre, e-posta, vb. İle oturum açabilirsiniz).

True Key’ın ücretsiz sürümü diğer Şifre yönetim programları’na oranla biraz sınırlı. Siz sadece 15 siteye / uygulamaya sınırlayan 15 şifre edinebilirsiniz. Bununla birlikte, verileri korumak için kullanılan şifreleme ve araçlar, en üst düzeydedir. Dolayısıyla, 15 giriş sınırını yönetebileceğinizi düşünüyorsanız, deneyin.

Şimdi indir:

Windows MacOS Android iPhone

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilgisayar

bitcoinBitcoin
$ 26,521.111.08%
ethereumEthereum
$ 1,850.410.8%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001013.2%
En üste