Yüz Tanıma Uygulaması IOS ve Android

Yüz Tanıma Uygulaması

Yüz Tanıma Otuz yıl önce cep yüz tanıma teknolojisi, bilimkurgu filmi gibi bir şey gibi görünüyordu. O zamandan beri, teknoloji olarak çok ilerledik.

Günümüzde insanlar, cihazlarının güvenliğini artırmak için sadece yüz tanıma teknolojisini değil, aynı zamanda eğlence amaçlı (örneğin, Animoji) yüz tanıma teknolojisini kullanıyorlar. Gelecekte bu teknolojinin nasıl uygulanacağı sadece zaman gösterebilir. Şu an için, hem iOS hem de Android için sizi etkileyebilecek en iyi yüz tanıma uygulamaların dan bazılarını sunuyoruz.

 

12. FaceLock

Yüz Tanıma

Platform:  Android

Uygulamada tek şey var: Cihaz kiliti / uygulama yüzünü bir anahtar olarak kullanarak cihazı korur. Görev yöneticisi, ayarları ve Uygulama marketini korunduğu için hiç kimse FaceLock’u devredışı bırakmaya zorlayamaz ve kaldıramaz.

Zor Işık koşullarında tanınması için FaceLock’u daha fazla resim üzerinden denemeniz önerilir. Ayrıca, güvenlik seviyesini yükselterek güvenliği artırmak için bir seçenek var.

 

11. LogMe

Yüz Tanıma

Platform:  iOS  | Android

Bu, benzerliğe ve mesafeye dayalı, yüz esaslı bir arama motorudur. Resminizi mobil kameranızdan veya galerinizden yüklemeniz yeterlidir ve LogMe, yüzünüzü fotoğraflardan algılar ve çıkarır.

Uygulamalar, benzerlik düzeyine veya yüklemenin mesafesine dayalı olarak göz atmanıza olanak tanır. Ayrıca, bulduğunuz yüzleri de içeren fotoğrafları yükleyen üyelere özel mesajlar göndermeniz mümkündür. Uygulama yeni olduğundan, mükemmel değildir, özellikle Android sürümü birkaç hata sergileyebilir.

 

10. IObit Applock

Yüz Tanıma

Platform:  Android

iObit Applock, sistem ayarı ve özel uygulamaları kilitleyerek gizlilik ve veri güvenliğinizi korur. Parolaları olmayan uygulamaların kolayca açılması için bir yüz görünümü ve parmak izi kilit sistemi vardır. Uygulama, yüzünüzü tanımak ve uygulamayı hızla açmak için AI (yapay zeka) kullanıyor.

Uygulamalarınız kilitlendiyse, bildirim merkezinden de verileri gizlediğinden, özel içeriğinizi gören kişilerin bildirimlerden endişelenmesine gerek yoktur. Ayrıca, Snooper’ın resmini yakalar ve size e-posta ile bildirir.

 

9. Luxand FaceSDK

Yüz Tanıma

Platform:  Android | iOS | Windows | Mac | Linux

Luxand  geliştiriciler için üretilmiştir. Yüz tanıma SDK’si ve yüz tanıma API’leri sağlar; bunlar, gelecekte çocukların nasıl görüneceğini öngörmek, yüzleri 3D avatarlara dönüştürmek, genişletilmiş gerçeklik yüz filtreleri ve daha pek çok özellik gibi uygulamalar için her tür özellik sunar.

Daha özel olarak, yüz özellik tanıma, cilt tonu ayarı ve kırmızı göz gidermek gibi post-processing’i otomatikleştirmeni zi sağlar. FaceCrop SDK ile otomatik algılama, yeniden boyutlandırma, kırpma ve keyfi çözünürlük boyut ve formatın daki fotoğrafları ve insan yüzü görüntülerini dışa aktarabilirsiniz. Dahası, bir Ayna SDK kütüphanesi, gerçek zamanlı yüz dönüşümlerine dayanan arttırılmış bir gerçeklik uygulaması oluşturmanızı sağlar.

 

8. FaceBot Yüzü İfadesi

Yüz Tanıma

Platform:  Android

Bu, çekiciliği ölçebilen ve isimsiz sorular kullanarak bir grup resimden en iyi selfie’yi keşfedebilen bir yüz analizörü uygulaması. Yüz tanıma özelliğini kullanarak resimlerinizdeki yüzü tanımlar.

Yüz ifadenizi saptandıktan sonra, adsız bir soru oluşturabilir ve hangi resimlerin profesyonel, çekici veya akıllı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu eğlenceli bir uygulamadır ve yüz analizörü iyileştirmek için yüzünüzün görülebildiği fotoğrafları kullanın.

 

7. AppLock Yüz / Ses Tanıma

Yüz Tanıma

Platform:  Android

Applory by Sensory, özel içeriği tamamen güvence altına almak için ses tanıma özelliğiyle yüz tanımayı birleştirir.  Kilitli uygulamalara erişmek için kendi kilit açma deyimini ayarlayabilirsiniz.

Yüz ve sesi kayıt denilen bir süreçte kaydettirerek çalışır. AppLock’un gelişmiş ses ve yüz biyometrisi, sesinizi veya yüzünüzü doğruladığında (veya her ikisini birden) uygulamanız anında açılır. Yüz tanıma için derin öğrenme algoritmaları kullanır ve daha iyi performans göstermek için yüzünüzü zaman içinde öğrenir. Yani, bu uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız o kadar güvenilir olur.

 

6. BioID Yüz Tanıma

Yüz Tanıma

Platform:  iOS  | Android

BioID, kendi benzersiz anonim çok modlu biyometrik kimlik doğrulamasına sahip bir bulut biyometri şirketidir. Şirket, tüm cihazlarda bulunan güçlü, gizlilik garantili yüz ve ses tanıma ve sesini herkese, her zaman ve her yerde yapıyor olduklarını iddia ediyor.

Son kullanıcılar, bu uygulamayı herhangi bir uygulamaya veya web sitesine giriş yapmak için bir mobil kimlik doğrulayıcı olarak kullanabilir. Geliştiriciler, biyometri hakkında daha derin anlama olmaksızın, projelerine kolaylıkla yüz tanıma ekleyebilirler. Şimdilik, uygulama görüntü saldırılarına karşı canlılık tespitini ve video tekrarlama saldırılarını engellemek için meydan okumayı destekliyor.

 

5. Face2Gene

Yüz Tanıma

Platform:  iOS  | Android

Face2Gene, biyoinformatik ve klinisyenlerin hastalarda spesifik bozuklukları tespit etmesine yardımcı olmak için yüz tanımayı kullanan bir sağlık uygulamasıdır. Tek tek yüzleri, benzer bir morfolojiyi sunan sendromlarla karşılaştırmak için tescilli bir algoritma kullanıyor.

Uygulama fenotipleri algılar ve ilgili yüz ve yüzsüz özellikleri ortaya çıkarır ve ilgili sendrom eşleşmelerini inceler. Ayrıca sendromları aramak ve fotoğraf ve özellikleri incelemek için Londra Tıbbi Veritabanı’na erişmenizi sağlar.

 

4. Messenger için EmoticonAR

Yüz Tanıma

Platform:  Android

Bu uygulama, bir görüntüdeki duygusunu tanır ve Qualcomm Snapdragon işlemci yüz tanıma özelliğini kullanarak İfadeleri otomatik olarak yüzünüzün doğru noktasına yerleştirir.

EmoticonAR, ağız ve gözler için mükemmel bir yer tanıyarak insanların ruh halini ve yer imi ifadesini tanıyabilir. Mutlu, harika, üzgün, yorgun, kutsanmış ve sıkıntılı olmak üzere 10 farklı ruh halinde yerleşiktir. İsterseniz fotoğraf filtrelerini de uygulayabilirsiniz.

3. Moments by Facebook

Yüz Tanıma

Platform:  iOS  | Android

Anlar, paylaşılan fotoğraf albümleri oluşturmanıza ve anında fotoğraflarınızı ailenize ve arkadaşlarınıza göndermenize ve fotoğrafları geri almanıza olanak tanır. Fotoğrafları ve videoları yer, saat ve fotoğraflı insanlar tarafından otomatik olarak mobil ortamda düzenler. Yüz tanıma özelliği, görüntüde kimin olduğunu tahmin edebilir.

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı tek bir yerde organize edebilir, hepsini bir geziye veya olaya çağırabilir ve kendiniz, arkadaşlarınız, yerler ve daha birçok fotoğrafını bulmak için arama yapabilirsiniz.

 

2. True Key

Yüz Tanıma

Platform:  iOS  | Android  | Mac  | , Windows

True Key (Intel Security tarafından geliştirilmiştir), yüzünüzü kullanarak favori sitelerinize anında giriş yapmanıza yardımcı olur. Dijital kimlik üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için akıllı telefonunuzu, tabletinizi ve masaüstünüzü senkronize eder.

Uygulama şifrenizi, en güçlü şifreleme algoritmaları AES-256 ile şifrelemek suretiyle korur. Ayrıca içeri girmeden önce daima sizi iki kez doğrulayacak olan Çok Etkili Kimlik Doğrulama özelliği sunar. Bu yöntemlerden birini seçebilir veya Yüz log girişini kullanarak benzersiz yüzünüzün matematiksel modeliyle kilidi açabilirsiniz.

 

1. Android için Animoji

Yüz Tanıma

Platform:  Android

Apple, iPhone X’i başlattığından, Yüz tanıma gerçekten değişti. FaceID’lerini diğer klasik uygulamalardan daha iyi hale getirmek için özel bir donanım eklediler. Yüz ifadesine dayalı 3D model oluşturmak için yüz tarama özelliklerini kullanır.

Bununla birlikte, bir iPhone’unuz yoksa, bunu yapmak için birkaç iyi alternatif vardır. Bunlardan bir tanesi, 50’den fazla emoji yüzü ve 4 yüz ifadesi özellikli Live Emoji . Diğeri, canlı emoji oluşturup farklı uygulamalarda paylaşmanızı sağlayan Emoji yapımcısı . Tüm emojileriniz sıfırdan yüksek kaliteli grafiklerde oluşturulacak ve tamamen özelleştirilebilir ve yeniden boyutlandırılabilir / taşınabilir olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *