Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Çevrimiçi hesapları nasıl daha güvenli hale getirirsiniz

Çevrimiçi

internet

Çevrimiçi hesapları nasıl daha güvenli hale getirirsiniz

Çevrimiçi hesapları nasıl daha güvenli hale getirirsiniz

Çevrimiçi hesap güvenliği

Çevrimiçi Temel olarak bugünlerde hayatımızı çevrimiçi yaşıyoruz; bu, dünyayla etkileşim kurmak için kullandığımız saçma bir dizi çevrimiçi hesaba sahip olduğumuz anlamına geliyor. Geçen yıl yapılan bir ankette, ortalama internet kullanıcısının çevrimiçi hesaplara 27 ayrı oturum açtığını gösterdi. Bu, verilerimize dayanan bir endüstri yarattı.

Google ve Facebook gibi yasal şirketler, verilerimizi almadan önce iznimizden istiyor ve sitelerindeki reklamlardan çok para kazanabilmeleri için bize çok hedefli reklamlar sunmak için kullanıyor. Ne yazık ki, orada çok sayıda kötü niyetli siber suçlular var, ayrıca iznimiz olmadan verilerimizi almaya çalışıyorlar, böylece en özel sırlarımızdan para kazanabiliyorlar.

Çevrimiçi

Bu siber suçluların bir adım önünde olabilmek için, tüm çevrimiçi hesaplarınızın güvenli olduğundan emin olmak için aktif adımlar atmanız gerekir. Bilgisayar korsanlarının hesaplarınızdan birinde ayrıntıları hakkında bilgi alabilecek olursa, hepsine karışabilirler. Şimdi, çevrimiçi hesaplarınızın güvenli olup olmadığını kontrol etmeye ve çevrimiçi hesaplarınızı nasıl daha güvenli hale getireceğinize bir göz atalım.

Çevrimiçi hesaplarınızı kontrol etmek nasıl güvendedir

Çevrimiçi hesaplarınızın çoğu, son etkinliğinizi kontrol etmenize izin verir. Bu, hesabınızı kullanan tek kişi olduğunuzu kontrol etmenizi sağlayan online hesaplarınızı koruma çabalarınızda çok yararlı bir araçtır. Google hesabınızdaki etkinliği, bu bağlantıyı tıklayarak kontrol edebilirsiniz ve burada da Facebook için aynı işlemi yapabilirsiniz. Tanımadığınız bir şey olup olmadığını görmek ve hatta alışkın olmadığınız herhangi bir cihaz için yetkilendirmeyi iptal etmek için bu araçları kullanabilirsiniz.

Google’ın da gerçekten kullanışlı bir Güvenlik Aracı ve Güvenlik Kontrol Aracı vardır. Bunlar, hesabınızın sıkı kalmasını sağlamanın harika yolları. Ayrıca, sosyal giriş özelliğinin ortaya çıkmasıyla birlikte, bireysel hizmetlerde oturum açma gereksinimi ortadan kalkar; bu araç, Google Hesabınızın diğer web hizmetleri ile olan tüm etkileşimlerini görmenizi sağlar. Bu, çevrimiçi hesaplarınızın güvenli olup olmadığını kontrol etmenin başka önemli bir yolunu getiriyor…

3. parti uygulamalarının hangi hesaplarınıza erişmeye yetkili olduğunu kontrol edin

Her zaman yeni hesaplar kurmak yerine, yalnızca büyük hesaplarınızı kullanarak erişebilmek için uygulamaları yetkilendirmek daha kolaydır. Bu, hesabınıza bağlı olmak için kullanmadığınız büyük uygulamalar listelerine yol açabilir. Tüm bu uygulamalar potansiyel güvenlik sızıntısı olarak görülebilir, bu nedenle, hesabınızdaki yetkinin neye sahip olduğunu ve neyin olmamasını kontrol etmek zaman almaya değer.

Bunu bulmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın:

Facebook

Google

Instagram

Microsoft

Twitter

Hesaplarınızı nasıl güvenli hale getirirsiniz?
Hesaplarınızı kontrol ettikten sonra daha güvenli hale getirmek için adımlar atmaya başlamanız iyi bir fikir olabilir. Bunu yapmak için bir çok yol var…

Şifre Yöneticisi

Herhangi bir güvenlik uzmanına sorarsanız, size yapmanız gereken en önemli adımın Dashlane veya 1Password gibi bir Şifre Yöneticisi kullanmak olduğunu söyleyecektir. Bu, kaydettiğiniz tüm parolalarınızı tarayıcınızdan yakalar ve bunları çok daha güvenli seçeneklerle değiştirme seçeneği sunar. Ardından tüm kimlik bilgilerinizi 1 güvenli parolanın arkasına gizleyin ve güvende ve seslisin. 27 farklı şifreyi hatırlamaya gerek yoktur ve şifreleri birden fazla hesapta çoğaltmaya gerek yoktur.

Şifrenizi düzenli olarak değiştirin

Bir şifre yöneticiniz varsa bu daha kolay hale gelecek, ancak yapmazsanız bile kesinlikle çaba harcamaya değer. Parolanızı her değiştirdiğinizde, son değiştirdiğiniz andan itibaren oluşabilecek olası güvenlik açıklarını kaldırırsınız.

2 adımlı doğrulama2 adımlı doğrulama, şifrenizin tek başına hesaplarınıza girmeye yetmediği anlamına gelir. Normalde güvenli bilgiye erişmeye çalıştığınızda veya belirli işlem türlerini gerçekleştirmeye çalıştığınızda bir SMS veya e-postayla gönderilmeniz anlamına gelir.

Kimlik dolandırıcılığından kaçının

Çevrimiçi

Hackerlar, sizi tehlikeli bağlantıları tıklamak veya tehlikeli ekleri indirmek için akıllıca yollar bulmaya çalışıyor; böylece kötü amaçlı yazılım bulaştırabiliyorlar. Virüs bulaştıktan sonra, çevrimiçi hesaplarınıza erişmesine yardımcı olabilecek veriler üzerinde el ele vermeyi de içeren her türlü korkunç şeyi yapabilirsiniz.

Mobil cihazlarınızda uzaktan silme ayarlarını yapın

Ne yazık ki, telefonlar kayboluyor ya da daha da kötüsü çalınıyor. Yaptıklarında, kim onlara el attığında potansiyel olarak sahibinin en özel gizli ve hesaplarına erişebilir. Bu olaya karşı korunmak için, uzaktan silme özelliğini etkinleştirin; böylece, düşünülemezse tam verilerinizi silebilirsiniz. Bir Apple iPhone’unuz varsa uzaktan silme işlemini etkinleştirmek için burayı tıklayın; Google Android kullanıyorsanız buraya tıklayın.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

4 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 26,479.090.05%
ethereumEthereum
$ 1,844.040.39%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000996.5%
En üste