Gmail Kullanarak Gizli Mail Nasıl Gönderilir?

Gmail’de Gizli Mail Nasıl Gönderilir

Gmail artık Gizli mail göndermenizi sağlıyor.

Mail gönderilerinize daha fazla güvenlik ekleyerek. Gönderdiğiniz Gizli mail sadece alıcı tarafından okunabilecek.

Her yeni Gizli mail yazdığınızda, sadece tek bir tıklama ile Maillerinizi daha güvenli hale getirecek yeni bir seçenek var.

Yeni özellik de kullanımı kolaydır, bu yüzden çok fazla bilgi sahibi değilseniz, bu çok fazla sorun içermemelidir. Bu işlem bir mail gönderirken kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar. Böylece siz gönderdikten sonra kimin okuduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

 

Gmail’de Özel Mail Nasıl Gönderilir?

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, “E-posta yaz”  düğmesine her zamanki gibi tıklayın. “Gönder” düğmesinin sağında çeşitli simgeler göreceksiniz ve sonunda kilit simgesi göreceksiniz.

Geçerlilik süresi

E-postayı bir gün, bir hafta, bir ay, üç ay veya beş yıl içinde kendi kendine imha edebilirsiniz.

Google, E-postanın belirli son kullanma tarihini girebileceğiniz özel bir seçenek eklemiş olsaydı, seçenekler daha iyi olurdu.

Gizli Mod ayrıca E-postanıza bir SMS Şifre kodu eklemenizi sağlar. Bu seçenekle alıcı, Gizli mail’i açmak için girmesi gereken telefona bir kod gönderir.

Bu özelliği etkinleştirmek için, SMS şifresi seçeneğinin yanındaki radyo düğmesini tıklamanız yeterlidir. İstediğiniz seçenekleri belirlediğinizi iki kez kontrol etmeyi ve mavi “Kaydet” düğmesini tıklamayı unutmayın. Doldurmanız gereken eksik bilgilerle yeni bir pencere görünmelidir.

Diğer kişinin telefon numarasını girmeniz gereken yer burasıdır. Alıcı başka bir ülkede yaşıyorsa, bayrağın yanındaki açılır menüyü tıklayın ve diğer kişinin yaşadığı ülkeyi seçin. Telefon numarasını girin ve gönder öğesine tıklayın.

gönder

İşiniz bittiğinde, mailin ne zaman süreceğini size bildirecek bir mesaj görmelisiniz. Ayrıca, alıcının maildeki tüm içeriği iletemeyeceğini. Kopyalayamayacağını veya indiremeyeceğini de söyleyecektir.

 

Gizli e-posta nasıl iptal edilir

E-postayı gönderdikten hemen sonra, bir kopyasını alacaksınız.

Gönderilmiş postalar kısmında bulunan Kopya ile, her şeyi iptal edebilir. Alıcının onu açmasını engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için “Erişim iznini kaldır” düğmesine tıklamanız yeterlidir.

erişim iznini kaldır

Diğer kişi e-postada gönderenin zaman sınırı koyduğunu belirten bir mesaj alacak. Başka bir deyişle, artık mail’i açamayacaklar.

Seçene tıkladığınız anda, erişim kaldırılacak. Fikrinizi değiştirirseniz, alıcı erişimini tekrar verebilirsiniz.

yenile

Aldığınız e-postanın kopyasındaki “Erişim iznini yenile” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. E-postaya erişimi iptal edip yenileyebileceğiniz konusunda herhangi bir sayı sınırı yoktur.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *