Audacity İndir – Ses Düzenleme ve Kaydetme Programı

Audacity İndir

Audacity, WAV, AIFF, MP3 ve OGG biçimlerinde sesleri kaydedebilen, çalan ve aktaran bir ses editörüdür.

Bununla birlikte, şarkılarınızı düzenlersiniz, kesimleri uygulayabilir, kopyalayıp yapıştırabilir.

Sınırsız geri alma / yineleme özelliği ile, parçaları karıştırıp ve kayıtlara efekt uygulayabilirsiniz. Hepsi audacity ile çok kolay.

Program ayrıca bir genlik zarf editörü, spektrogram ve genel olarak frekans ve ses analizi için bir pencere vardır. Etkilerin bazıları bas geliştirme ve gürültü giderme içerir.

Program, ses düzenleme alanında en çok kullanılan VST eklentilerini destekler.

Download Downloadaudacity-win-2.2.2.exe Download Downloadaudacity-macos-2.2.2.dmg

Audacity 2.2.2’nin bir dizi yeni özelliği var. Özellikle ekolayzır, gürültü giderme ve hacim normalizasyonu gibi pek çok etki önemli ölçüde geliştirilmiştir. Vokal, sırayla, şimdi bir yankı eklentisi olan GVerb’yi içerir. Başka bir eklenti olan VAMP artık destekleniyor.

Ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü

Audacity 2.2.2, klavyeden parçaları seçmenize ve değiştirmenize izin verdiğinden, ses parçalarıyla çalışmak daha kolaydır. Bu arada, bu yeni sürümde, ses editörünün geliştiricilerine göre çok daha fazla kısayol var.

 

Audacity Kurulum

Audacity 2.2.2 yüklemesi, yüklediyseniz, 1.2.x sürümünün yerini alır. Ancak, 1.3 Beta sürümünüz varsa, bu korunur. Bu nedenle geliştiriciler, 2.2.2’ye yükseltmeden önce Beta’yı kaldırmanızı önerir.

Bir başka önemli detay: Eğer dosyaları MP3 formatında kaydetmek istiyorsanız. Dosyaları bu formatta kaydetmek için Audacity tarafından kullanılan LAME eklentisinin en son sürümünü de yüklemeniz gerekir.

Ses kaydı bir mikrofon veya mikser aracılığıyla canlı olarak yapılabilir. Ek olarak, kasetlerden, vinil kayıtlardan veya MD’lerden gelen seslerin taranması, bu yazılım ile karmaşık olmayan bir süreçtir. Bazı ses kartlarıyla birlikte çalışarak, radyo yayınlarını veya PC’nizde çalınan diğer sesleri bile yakalayabilir.

Sesleri kaydetmek için mikrofonları, hat girişlerini veya diğer kaynakları kullanırsınız. 16 adete kadar eşzamanlı kanalda çok kanallı kayıtlar oluşturmak için mevcut parçaları ayarlayın.

Seviye ölçüm cihazları, daha yüksek doğruluk ve mükemmeliyet için kayıt öncesinde, sırasında ve sonrasında sesi izleyebilirsiniz.

Audacity çok yönlüdür: Sesi içe aktarabilir, düzenleyebilir ve diğer yeni kayıtlarla birleştirebilirsiniz. Ayrıca müziğinizi WAV, AIFF, AU ve OGG Vorbis gibi en popüler formatlarda da aktarabilirsiniz.

Kayıtlarınızı CD’ye kopyalamayı planlıyorsanız, yazılım WAV veya AIFF dosyaları da oluşturur.

 

MP3’e aktarma

Dosyaları MP3 formatında dışa aktarmak için isteğe bağlı bir DLL dosyasını indirmelisiniz. Dosyayı nasıl alacağınızı öğrenmek için, Audacity’yi açın. Dosya menüsünü tıklayın ve Dışa Aktar seçeneğini seçin.

MP3 olarak dışa aktar türünü seçin ve herhangi bir isme göre kaydedin. Audacity, dosyanın adını ve nasıl yapılacağını gösterir.

Kes, kopyala, yapıştır ve alıntıları silme gibi temel ses düzenleme özelliklerine sahipsiniz. Sesle çalışırken bir başka büyük yardım da, yinelemeli / geri almayı (hatta geri adım atmayı) mümkün kılar. Böylece, daha önceki süreçlere zarar vermekten veya tekrarlayan eylemleri daha dinamik bir şekilde gerçekleştirmekten korkmadan yaratıcılığı kullanmak mümkündür.

Düzenleme söz konusu olduğunda, Audacity tarafından sunulan bir başka avantaj, çok büyük dosyalarla işteki hızdır. Size bir fikir vermek için, bazı profesyonel programlar olduğu kadar çevik değildir. Birden fazla parçanın düzenlenmesi ve karıştırılması daha fazla komplikasyona neden olmamalıdır. Özellikler en korkusuz müzik teknolojisi için bile erişilebilir.

Dosya menüsünün hemen altında bulunan ve bir kalem simgesiyle tanımlanan düğmelerde Çizim gibi araçları kullanın. Örnekleme efektlerini veya kayıt bölümlerindeki ılımlı zirveleri değiştirmek ve mükemmelleştirmek için. Şarkıları girmek veya sonlandırmak için soluk özelliğinin tadını çıkarın. Şarkıda bir bütün olarak daha fazla düzgünlük ve tekdüzelik elde etmek için Zarf aracını uygulayın.

 

Etkileri

Etkilerin çeşitliliği, programın ayırt edici özelliklerinden biridir. Tempoyu değiştirmeden veya arka plan, tıslama ve diğer sesleri erişilebilir ve pratik bir şekilde değiştirmeden ayar efektleriyle modülasyonları eğlenceli hale getirin.

Aynı zamanda, ekolayzır özellikleri, FFT filtresi ve bas güçlendirici gibi efektleri (ikincisi özellikle de elektronik müzikte bas dekolmanı için kullanışlıdır) ile frekansları ayarlamak mümkündür.

Hacim kompresörleri, frekans yükselticileri ve normalizasyon etkileri daha geleneksel fonksiyonların paketini tamamlar. Daha fazla çeşitlilik arayanlar için, Eco, Phase, Wahwah, Inversion, diğer değerli şeylerin yanı sıra mevcut.

 

Ses kalitesi

Kayıt ve düzenleme, 16 bit, 24 bit ve 32 bit (kayan nokta) örneklerinde 96 KHz’ye kadar yapılabilir. Örnekleme oranları ve formatları yüksek kaliteli, gerçek zamanlı mekanizmalarla dönüştürülür.

Audacity, tüm ses üreten yazılımlar gibi, en tanınmış eklenti standartlarını destekler. Bunların arasında LADSPA ve VST vardır. Bu alanda yaygın olarak bilinir ve kullanılır. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa ve küçük bir programlamayı anlıyorsanız. Audacity için yeni efektler oluşturmanıza izin veren Nyquist adlı bir dil vardır.

Kaydınızı mükemmelleştirirken en önemli parçalardan biri analiz. Audacity’de, frekansları görüntülemek için bir spektrogram modu ve daha ayrıntılı analiz için bir komut (Frekans Spektrumu) vardır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *