Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

WordPress resim sıkıştırma

WordPress

WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

En iyi WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

WordPress sitenizin daha hızlı açılması için, en iyi WordPress resim sıkıştırma eklentileri.

Gereksiz büyüklükte olan yüksek çözünürlüklü resim kullanmak, web sitenizi yavaşlatabilir. Bu da kullanıcıların site yüklenmeden çıkmasına neden olabilir.

Resimlerinizi optimize etmek, web sitenizin sayfalarının yüklenme sürelerini azaltarak. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın en hızlı yollarından biridir. Neyse ki, sizden çok fazla giriş yapmadan otomatik olarak bunu yapabileceğiniz birkaç resim sıkıştırma eklentisi var.

Bu eklenti seçimi, sitenizi kalitesini koruyarak, resimlerinizi sıkıştırmanıza yardımcı olacak. WordPress sitenizin daha hızlı yüklemesini sağlayacak.

 

WP Smush

1 Milyon’dan fazla aktif yükleme ile WP Smush, görüntüleri WordPress web sitesinde optimize etmek için. Önde gelen bir seçenektir ve hem ücretsiz hem de premium modellerde kullanılabilir.

WP Smush

Bu tür eklentilerle birlikte olduğu gibi, mevcut ve yeni yüklenen resimler kayıpsız sıkıştırma tekniklerine dayalı olarak sizin için optimize edilmiştir.

Ortam kütüphanesinde sıkıştırmak istediğiniz resimleri seçerek görüntüleri sıkıştırabilirsiniz. Bittiğinde, optimizasyon işlemini başlatmak için “Smush” düğmesine tıklayın. Aynı anda birden fazla görüntü sıkıştırmak için toplu bir smush seçeneği de vardır. Ücretsiz planda bir defada elli dosya ile sınırlıdır.

İlgili:  En iyi WordPress Link Gizleme Eklentileri

 

Compress JPEG & PNG Images

Compress JPEG & PNG Images, WordPress resim sıkıştırma TinyJPG. TinyPNG gibi hizmetlerle optimize etmenin hızlı bir yoludur. Eklentiyi kurmak için ücretsiz bir TinyPNG hesabına kaydolmanız ve bir API anahtarını kaydetmeniz gerekir.

Compress

Bu eklenti, sitenizdeki tüm yeni resimlerin yanı sıra yeni yüklenen resimleri de sıkıştırır. Görüntüler büyük ölçüde sıkıştırılmıştır, çoğu durumda fark edilebilir bir kalite kaybı yaşanmaz.

Ayarlar sayfasında yapılandırılabilir seçenekler yoktur. Yüklediğiniz görüntülerin maksimum çözünürlüğünü özelleştirebilir. Ayrıca oluşturma tarihi ve saati, telif hakkı bilgileri ve GPS konumu gibi. Görüntü meta verilerini korumak isteyip istemediğinizi belirleyebilirsiniz.

 

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer, JPEG, PNG ve GIF formatları için resim boyutlarını büyük ölçüde azaltmak amacıyla. Kayıplı sıkıştırma teknikleri uygulayarak web sitenizdeki tüm WordPress resim sıkıştırma işlemini vaat ediyor.

EWWW

Diğer bazı seçeneklerden farklı olarak. Bu eklenti, işlerin yapılması için üçüncü taraf hizmetlerine güvenmiyor. Bu da optimizasyon sürecinin hem küçük hem de büyük medya kitaplıkları için yeterince hızlı olması gerektiği anlamına geliyor.

İlgili:  Autoptimize WordPress Eklentisi Ayarları - 2018

Görüntüleri kendi sunucunuzda optimize etmemeyi tercih ederseniz. EWWW Image Optimizer Cloud deneyebileceğiniz bir seçenektir.

 

Kraken.io Image Optimizer, WordPress resim sıkıştırma ve bunları sağlam Kraken.io API kullanarak yeniden boyutlandırmak için en etkili seçeneklerden biridir. Ücretli bir seçenektir, özelliklerini ve güvenilirliğini test edebileceğiniz ücretsiz bir plan sağlar.

Kraken

Kraken.io, JPEG, PNG ve GIF dahil olmak üzere tüm yaygın görüntü formatlarında kayıpsız optimizasyonları destekler. Eklenti, görüntüleri “Krak” em tümünü kullanarak tek tek veya tümünü optimize etmenizi sağlar. Yeni yüklenen tüm resimleri de anında optimize eder.

Bu eklenti, belirli EXIF meta verilerini koruma seçeneği ve ayrıca istek sınırlamalarınıza uymamak için. Toplu işlemler sırasında optimize edilmek üzere. Görüntüleri sınırlama seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli yapılandırılabilir seçeneklere sahiptir.

 

Imagify

Imagify, WordPress resim sıkıştırma için bir başka yüksek dereceli seçenektir. Ücretsiz seçeneği, her ay 25MB’a kadar görüntüyü optimize etmenize izin verir.

imagify

Gereksinimlerinize bağlı olarak farklı resim sıkıştırma modları kullanılabilir ve orijinal resimleri yedekleyebilirsiniz. Böylece, optimizasyon işleminin sonuçlarından memnun kalmazsanız. Görüntüleri orijinal sürümüne kolayca geri yükleyebilirsiniz.

İlgili:  En iyi WordPress Eklentileri ile Site Hızlandırma 2018

 

İlginizi çekebilir:

Summary
WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri
Article Name
WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri
Description
WordPress sitenizin daha hızlı açılması için, en iyi WordPress resim sıkıştırma eklentileri. Gereksiz büyüklükte olan yüksek çözünürlüklü resim kullanmak,
Author
Publisher Name
BAHUSUS.COM
Publisher Logo
Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En üste