Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

10 Ücretsiz WordPress Yedekleme Eklentisi

WordPress Yedekleme

WordPress

10 Ücretsiz WordPress Yedekleme Eklentisi

WordPress Yedekleme Eklentisi

WordPress yedekleme aksilikleri önlemek için, yapabileceğiniz en önemli şey. Yedeklediğiniz bir WordPress web sitesini çalıştırmanızdır.

Neyse ki, web sitenizi korumanıza yardımcı olacak bir dizi ücretsiz eklenti bulunmaktadır.

Web sitenizin tamamını veya yalnızca veritabanınızın ve dosyalarınızın öğelerini yedeklemek için eklentiler vardır.

Bu eklentilerin birçoğu gelişmiş özellikler ve destek için premium sürümler sunar. İşte WordPress için ücretsiz yedekleme eklentileri listesi.

 

Duplicator

 

Duplicator

Duplicator

 

Download

WordPress yöneticilerine, bir siteyi bir yerden diğerine taşımak, kopyalamak veya kopyalamak için olanak tanır. Eklenti ayrıca basit bir yedekleme yardımcı programı olarak görev yapıyor.

Kopyalayıcı hem seri hale getirilmiş hem de Base64 seri hale getirilmiş dizge değiştirmeyi destekler. Bir WordPress sitesini taşımanız veya yedeklemeniz gerekiyorsa, bu eklenti yardımcı olabilir. Kopyalama işleminin yaklaşık 1 milyon aktif yüklemesi var.

 

WP Time Capsule

 

WP Time Capsule

WP Time Capsule

 

Download

Her seferinde tam bir yedekleme yapmak zorunda kalmadan zaman kazandıran bir yedekleme eklentisidir. Değişiklikleri algılamak için bulut uygulamalarının yerel dosya sürüm sistemini kullanır.

Yalnızca değiştirilen dosyaları ve veritabanı girişlerini hesabınıza, Dropbox’a, Google Drive’a veya Amazon S3’e yedekler.

 

UpdraftPlus

 

UpdraftPlus

UpdraftPlus

 

Download

Amazon S3 veya uyumlu, Dropbox, Google Drive, Rackspace Bulutu, DreamObjects, FTP, Openstack Swift, UpdraftPlus Vault ve e-postaya yedekleyin.

Tek bir tıklama ile geri yükleyin. Dosyaların ve veritabanlarının yedekleri ayrı zamanlamaları olabilir.

Kullandığınız sürüm Microsoft OneDrive, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, SFTP, SCP ve WebDAV’a da yedekleme yapar. UpdraftPlus’ın 1 milyondan fazla aktif yüklemesi var.

 

BackWPup

 

BackWPup

BackWPup

 

Download

Yedekleme eklentisi BackWPup, kurulumunuzu tamamlamak ve Dropbox. S3, Microsoft Azure, SugarSync, FTP ve benzeri harici bir yedekleme servisine basmak için kullanılabilir.

Tek bir yedekleme dosyası ile, kurulumu kolayca geri yükleyin.

 

myRepono

 

myRepono

myRepono

 

Download

Tüm posta, yorum ve kullanıcı verileri ile WordPress PHP, şablon ve eklenti dosyalarınız da dahil olmak üzere tüm WordPress web sitenizi ve veritabanınızı yedekleme işlemini otomatikleştirin.

Yedekleme yönetimi ve restorasyon araçları, WordPress kurulumunuz yoksa bağımsız bir yedekleme yönetimi ve restorasyon sistemi sunarak myRepono.com aracılığıyla sağlanmaktadır.

 

WPBackItUp

 

WPBackItUp

WPBackItUp

 

Download

Tek bir tıklama ile tüm web sitenizin bir yedek arşivi oluşturan basit bir çözümdür. Hiçbir kurulum gerekli değildir.

Yedekleme arşivleri, barındırılan WordPress sitenize güvenli ve ayrı olarak depolanabilmesi için hızlı ve kolay bir şekilde indirilebilir. Ücretsiz destek, WordPress destek forumu aracılığıyla sağlanabilir.

 

WP Database Backup

 

WP Database Backup

WP Database Backup

 

Download

Yedekleme eklentisi, bir veritabanını tek bir tıklamayla kolayca yedeklemenize veya geri yüklemenize yardımcı olur. Elle veya otomatik veritabanı yedeklemeleri kullanın.

Dropbox, FTP, Google Drive, Amazon S3 veya e-posta ile veritabanı yedeklemenizi saklayın.

 

Revisr

 

Revisr

Revisr

 

Download

Bitbucket veya GitHub gibi bir Git deposunu kullanıyorsanız. Revisr WordPress sitenizi yönetmenizi sağlar. Tüm web sitenizi yedekleyin veya geri yükleyin ve günlük veya haftalık otomatik yedeklemeleri ayarlayın.

Değişiklikleri başka bir sunucuya dağıtmadan önce sınayın ve web sitenizi eski bir sürüme geri döndürün. Değişiklikleri WordPress kontrol panelinden yapın.

 

BackUpWordPress

 

BackUpWordPress

BackUpWordPress

 

Download

BackUpWordPress, veritabanınız ve tüm dosyalarınız dahil olmak üzere tüm sitenizi size uygun bir programda yedekleyecektir. Birden çok programı yönetin. Her bir yedekleme dosyasını size e-postayla gönder.

Düşük bellekte, paylaşılan ana bilgisayar ortamlarında çalışır. Hiçbir kurulum gerekli değildir.

 

XCloner

 

XCloner

XCloner

 

Download

Herhangi bir PHP-MySQL web sitesinin tam yedeklerini oluşturmanıza ve bunları istediğiniz yere geri yüklemenize izin vermek için tasarlanmış bir yedekleme ve geri yükleme eklentisidir.

Yerel bir WordPress yedekleme eklentisi olarak yerel bir Joomla yedek bileşeni olarak ve ayrıca bağımsız bir PHP-MySQL yedekleme uygulaması olarak çalışır.

 

Sonuç

Yeni bir WordPress sitesi kurmak istiyorsanız, Alacağınız hosting paketi içinde Yedekleme dahil olmayabilir. Yukarıda listelediğimiz WordPress yedekleme eklentileri hosting paketine dahil olmayan yedekleme sorununuzu tamamen çözecektir.

Önerimiz, otomatik yedekleme özelliği ile Dropbox hesabınıza yedekleme yapabilen eklentiyi kullanmanızdır. Diğer WordPress konularına göz atmayı unutmayın ve konuyla ilgili yorum yapmaya çekinmeyin.

 

İlgili konular:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer WordPress

bitcoinBitcoin
$ 16,965.340.65%
ethereumEthereum
$ 1,252.620.92%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001712.21%
En üste