Microsoft Word Belgesini PDF’ye Dönüştürme

Microsoft Word Belgesini PDF ye Dönüştürme Nasıl Yapılır

Word Belgesini PDF’ye dönüştürme nasıl yapılır, aşağıda açıklanmıştır.

PDF’ler belgeleri dağıtmak için tüm taraflar tarafından aynı şekilde görünecek şekilde kullanışlıdır. Genellikle, başka bir uygulama kullanarak doküman oluşturacak ve ardından bunları PDF’ye dönüştüreceksiniz. Microsoft Word Belgesini PDF’ye dönüştürmek için nasıl yapılır.

 

Bir Belgeyi Word Kullanarak PDF’ye Dönüştürme

Microsoft Word’ün masaüstü sürümüne sahipseniz. Belgenizi PDF’ye dönüştürmenin en kolay yolu Word’ün kendisidir.

Dönüştürmek istediğiniz belgeyi açın ve ardından “Dosya” sekmesini tıklayın.

Dosya

Arka perde ekranında, soldaki listeden “Farklı Kaydet” i seçin.

Farklı Kaydet

Farklı Kaydet ekranında, PDF’nin kaydedilmesini istediğiniz yeri seçin. (OneDrive, Bu bilgisayar, belirli bir klasör veya herhangi bir yer).

Bu bilgisayar

Ardından, “Farklı kaydet” kutusunun sağ tarafındaki açılır oku tıklayın ve açılır menüden “PDF (* .pdf)” öğesini seçin.

PDF

İsterseniz, şu anda dosya adını değiştirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, “Kaydet” düğmesine tıklayın.

PDF’yi kaydettikten sonra, Word belgenize geri dönersiniz. Yeni PDF, varsayılan PDF görüntüleyicinizde otomatik olarak açılır.

 

Microsoft Word’ünüz yoksa

Ücretsiz Microsoft Word’ü buradan indirebilirsiniz.

Word’e sahip değilseniz, size gönderilen bir dokümanı dönüştürmeniz gerekiyorsa. Birkaç seçeneğiniz var:

  • Google Drive: Google Drive’a bir Word belgesi yükleyebilir. Google Dokümanına dönüştürebilir ve ardından PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Bu, çok fazla biçimlendirmeden (ve zaten bir Google hesabınız varsa) basit. Çoğunlukla metin Word belgeniz varsa yeterince iyi çalışır.
  • Bir Dönüştürme Sitesi: Word belgelerini ücretsiz olarak PDF’ye dönüştürme olanağı sunan birçok site var. Freepdfconvert.com‘u öneririz. Bu güvenli bir sitedir, hızlı çalışır ve Word belgeleri üzerinde çok az miktarda biçimlendirme ile oldukça iyi bir iş çıkarır. Ve sadece ara sıra Word belgesini PDF’ye dönüştürmeniz gerekiyorsa gerçekten ücretsizdir. Ücretli abonelik size sınırsız dönüşüm (bir kerede birden fazla belge). Ve daha fazla dosya türünü dönüştürme yeteneği gibi ek özellikler sağlar.
  • LibreOffice: LibreOffice, Microsoft Office ile aynı özelliklerin çoğunu sunan ücretsiz. Açık kaynaklı bir ofis uygulamasıdır. Microsoft Word belgelerini açabilir ve bunları PDF’ye dönüştürebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,