Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

En iyi Açık Kaynak Yazılımları indir

Açık kaynak

Bilgisayar

En iyi Açık Kaynak Yazılımları indir

Açık Kaynak Yazılımları

Açık kaynak yazılımları serbestçe kullanılabilen yazılım anlamına gelir.

Windows, Mac veya Linux cihazınızı eksiksiz bir açık kaynak yazılımları paketi ile donatın.

Kullanıcılara farklı serbestlik dereceleri veren farklı açık kaynak lisansları vardır. Açık kaynağın ana amacı işbirliğini teşvik etmektir.

Açık kaynak yazılımları, geliştirici olmasanız bile karşılaşabileceğiniz diğer ücretsiz seçeneklere göre birçok avantaj sunar.

Genellikle bir topluluk tarafından korunur açık kaynak yazılımları bir hataya mazur kalırsa tespit edilir ve düzeltilir.

Ticari kullanımda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu sayede ev işleriniz için mutlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Kaynağı düzenleme yeteneği, genellikle indirilmek üzere kullanıcı tarafından oluşturulan zengin eklentilerin bulunduğu anlamına gelir.

 

Ofis yazılımı – LibreOffice

LibreOffice, metin belgeleri, elektronik tablolar, sunumlar ve veritabanları için mükemmel uygulamalar da dahil olmak üzere eksiksiz bir ofis yazılımı paketidir.

LibreOffice

LibreOffice

DownloadWindows

Bunların hepsi en yeni Microsoft dosya formatlarıyla tamamen uyumludur. Dolayısıyla, Word, Excel, PowerPoint ve Access kullanıcıları için herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Belgeler, ücretli yazılım kullanılarak oluşturulanlar kadar keskin ve profesyonel görünmektedir. İndirmek, kullanmak ve düzenlemek için yüzlerce şablon bulunmaktadır.

LibreOffice’nin büyük bir topluluğa sahiptir. Bir foruma da dahil olmak üzere parlak bir destek materyalleri koleksiyonu vardır. Hatta yardıma ihtiyaç duyduğunuzda bile canlı bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fotoğraf Editörü – GIMP

Güçlü ve esnek, açık kaynaklı görüntü düzenleyici GIMP, Adobe Photoshop’un bütün işlemlerine yakındır.

GIMP

GIMP

DownloadWindows

Katmanları destekler ve resimlerinizi geliştirmek veya sıfırdan yeni oluşturmak için gelişmiş araçlarla doludur.

Resimlerinizin görünümünün her yönünü manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Birkaç tıklamayla inanılmaz sonuçlar elde etmek için düzinelerce özelleştirilebilir filtre ve efekt kullanabilirsiniz.

GIMP, önceden kurulmuş çok sayıda kullanıcı tarafından oluşturulan eklentilerle birlikte gelir.

 

Media player: VLC Media Player

VLC Media Player, dünyanın en popüler ücretsiz medya oynatıcılarından biridir.

Ek kodek kurmaya gerek kalmadan, hemen atabileceğiniz herhangi bir ses dosyası, video dosyası veya medya akışıyla ilgilenebilir.

VLC Media Player

VLC Media Player

DownloadWindows

VLC Media Player, belirli donanım yapılandırmanız için video ve sesi en iyi hale getirmenize olanak tanıyarak. Oynatma üzerinde inanılmaz derecede kontrol sağlar.

VLC Media Player, podcast’lerin yanı sıra Last.fm ve TuneIn Radio gibi internet radyo istasyonları için idealdir. Ayrıca, mükemmel bir uzantı ve kaplama arşivi de vardır. WYSIWYG Skin Editor, kendi özel tasarımlarınızı oluşturmanızı sağlar.

VLC’ye en son eklenen 360 derecelik oynatma özelliği, etkileyici videoların bir VR kulaklığı ile keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor. Yeni video teknolojisine ayak uydurmak için ufukta daha heyecan verici gelişmeler var.

 

Video düzenleyici – Shotcut

Mükemmel bir açık kaynak video düzenleyici arıyorsanız, Shotcut tam sizin için.

Öncelikle biraz daha profesyonel görünebilir. Bazı isteğe bağlı araç çubuklarını ekleyebilir ve yakında en güçlü ve kullanışlı özelliklerine sahip olacaksınız.

Shotcut

Shotcut

DownloadWindows

Diğer video düzenleyicilerine buradan göz atabilirsiniz.

En iyi araçlarından bazıları, ses ve video için hızlı filtreler (yıkıcı olmayan ve farklı efektler elde etmek için katmanlanabilir).

Gelişmiş beyaz dengeleme, geçişler, renk derecelendirme, tıklama, içe aktarma ve doğrudan kırpma, kliplerin birleştirilmesi vs. Gibi pek çok özelliğe sahiptir.

 

Ses editörü – Audacity

Bir ses editörü arıyorsanız, açık kaynak alternatifi olarak Audacity’i tercih edebilirsiniz.

Ses dosyalarını kaydetmek ve rafine etmek için ihtiyacınız olan hemen hemen tüm araçlara sahiptir. Eksik olan tüm özellikler geniş kapsamlı uzantı kataloğu ile ayrıca yüklenebilir.

Audacity

Audacity

DownloadWindows

Audacity, profesyonel kalitede sonuçları sayesinde birçok podet, müzisyen ve sesli kitap anlatıcı için tercih edilen bir araçtır.

Klipleri birleştirmek, ses bölümlerini kopyalamak ve yapıştırmak. Gürültüyü ve diğer istenmeyen sesleri kaldırmak, vokalleri şarkılardan ayırmak. Frekansları değiştirmek ve yankı gibi efektleri uygulamak için kullanabilirsiniz.

 

İnternet tarayıcısı – Mozilla Firefox

Tarayıcı savaşları hiçbir bitiş belirtisi göstermez. Firefox’un açık kaynak mirası onu inanılmaz derecede esnek hale getirir.

Firefox

Firefox

DownloadWindows

Firefox en iyi eklentiler topluluğuna sahiptir. Bir tıklamayla kullanabileceğiniz binlerce eklenti ile Firefox’u mükemmel tarayıcınıza dönüştürmek kolaydır.

Firefox her beş ila sekiz haftada bir güncellenir. Gelecekteki sürümlere dahil edilebilecek deneysel araçları örneklemenin bir yolu olarak. Beta yükleyerek veya Firefox Test Pilotunda yer alarak en son özelliklerin erken tadı alınabilir.

Firefox’un kaynak kodu, güce sahip kullanıcılar tarafından tasarlanan güvenlik odaklı Tor Browser ve hız merkezli Waterfox dahil olmak üzere birçok uzman projenin temelini oluşturuyor.

 

E-posta istemcisi – Mozilla Thunderbird

Birden fazla e-posta hesabınız varsa. Aynı sağlayıcıya sahip olsalar bile açık kaynaklı e-posta istemcisi Mozilla Thunderbird size zaman kazandırır.

Thunderbird

Thunderbird

DownloadWindows

Firefox gibi, Thunderbird de Mozilla Vakfı tarafından yayınlanan açık kaynaklı bir projedir ve neredeyse tamamen uyarlanabilir.

Thunderbird’in standart özellikleri arasında bir RSS okuyucusu ve ek olarak göndermek için çok büyük dosyalara bağlanma yeteneği. İsteğe bağlı ekstraları arasında hava durumu tahminleri ve Google uygulama sekmeleri bulunur.

 

Şifre yöneticisi – KeePass Password Safe

Ücretsiz şifre yöneticileri sıkıntısı yok. Ancak KeePass Password Safe bizim favori açık kaynak seçeneğimizdir.

KeePass

KeePass

DownloadWindows

Bu gösterişli değil, ama istediğiniz tüm araç ve özelliklerle doludur. AES şifreleme giriş veritabanınızın tamamı (sadece şifrelerin değil). Hem ana şifre hem de anahtar dosya üzerinden iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenli rasgele şifre üretimi yapar.

KeePass taşınabilir bir program olduğundan. Bir USB bellekte taşıyabilirsiniz ve geniş bir eklenti kütüphanesi sayesinde tercih ettiğiniz tarayıcı ve bulut depolama sağlayıcısıyla entegrasyon kolaydır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilgisayar

bitcoinBitcoin
$ 27,874.470.6%
ethereumEthereum
$ 1,757.680.49%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001242.31%
En üste