WLMP Dosyasını MP4’e Dönüştürme Nasıl Yapılır

WLMP MP4’e Dönüştürme

WLMP dosyaları gerçek bir video dosyası değildir.

WLMP uzantısına sahip bir dosya, kullanıcıların kendi slayt gösterilerini ve filmlerini oluşturmaları için tasarlanmış. Bir Windows programı olan Windows Live Movie Maker tarafından oluşturulan bir film projesi dosyasıdır.

Windows Live Movie Maker proje dosyaları olduğu için. Yalnızca herhangi bir cihazda veya uygulamada açılıp oynatılamazlar.

Aslında, Windows işletim Sisteminde sadece küçük bir program seçimi. WLMP dosyalarını açıp çalıştırabilen ve bunlar arasında Windows Live Movie Maker olanların başında yer alabilmektedir.

WLMP dosyalarını, Windows işletim Sisteminde çalışmayan ve Windows Live Movie Maker olmayan. Dosyada gerçekten oynatılan herhangi bir aygıta veya bilgisayara aktaramazsınız.

Bu durumda, WLMPdosya formatı, varolan en az istenen video dosya formatları arasındadır. Kullanıcılar çoğu  dosyalarını gerçek video dosyalarına dönüştürmek isterler.

Böylece herhangi bir cihazda herhangi bir yerde dosya bulundurabilir. Herhangi bir video oynatma programını kullanarak kolayca açabilirler. Şu anda en yaygın kullanılan video dosyası formatı muhtemelen MP4 dosya formatıdır.

WLMP dosyasını bir MP4 dosyasına dönüştürmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı yol vardır. Bu iki yöntem de hiçbir şekilde karmaşık değildir.

 

Windows Live Movie Maker kullanarak WLMP dosyalarını MP4’e dönüştürme

İlk ve en önemlisi, daha çeşitli ve daha yaygın olarak kabul edilen MP4 dosyalarına dönüştürmek için. Önce WLMP dosyalarını oluşturan aynı programı kullanabilirsiniz.

Windows İşletim Sisteminin herhangi bir sürümünde. Windows Live Movie Maker’ı kullanarak bir WLMPdosyasını bir MP4 dosyasına dönüştürmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Başlat Menüsü’nü açın.
 • “Movie Maker” arayın.
movie maker

movie maker

 • Arama sonuçlarında çıkan Movie Maker’ı tıklayın.
 • Windows Live Movie Maker açıldıktan hemen sonra, pencerenin sol üst köşesindeki Dosya düğmesine tıklayın.
 • Ortaya çıkan içerik menüsünde Projeyi aç üzerine tıklayın.
 • Bilgisayarınızdaki dizine, bir MP4 dosyasına dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin. Dosyaya tıklayın ve Windows Live Movie Maker’da açmak için Aç’a tıklayın.
 • Bir MP4 dosyasına dönüştürmek istediğiniz dosya açıldıktan sonra. Dosya düğmesine bir kez daha tıklayın ve oluşturulan içerik menüsünden filmi kaydet> Bilgisayar için tıklayın.
 • Dönüştürülen MP4 dosyasının kaydedilmesini istediğiniz dizine gidin.
 • Dönüştürülen MP4 dosyası için Dosya adı: alanına bir isim yazın.
 • Kayıt türü olarak açılan açılır menünün yanındaki açılır menüyü açın ve MP4 video dosyasının kaydedileceği dosya formatı olarak MP4’ü seçmek için girişi tıklayın.
 • Kaydet’e tıklayın.

Bunu yaptığınız anda, Windows Live Movie Maker proje dosyasını bir video dosyasına dönüştürmeye. Ve belirtilen dizinde bir MP4 dosyası olarak kaydetmeye başlayacaktır. Bu, seçilen proje dosyasının ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Bu nedenle işlem sırasında Movie Maker ile çalışırken biraz sabırlı olmanız gerekebilir.

 

Çevrimiçi dönüştürme

Söz konusu dosyayı Windows Live Movie Maker kullanan bir MP4 dosyasına dönüştüremiyorsanız. Dönüştürmeyi çevrimiçi yapmak için yine başka bir seçeneğiniz vardır.

WLMP dosyalarını sorunsuz bir şekilde MP4 dosyalarına dönüştürebilecek. İnternet’de tonlarca farklı hizmet ve web sitesi vardır. Temel olarak istediğiniz herhangi birini kullanabilirsiniz. WLMPdosyasını bir MP4 dosyasına çevrimiçi olarak dönüştürmek için şunları yapabilirsiniz:

 1. Burayı açın.
 2. Video dönüştürücü altındaki açılır menüyü açın ve seçmek için MP4’e dönüştür’ü tıklayın.
 3. Convert to MP4’e tılayın.
  Convert to MP4

  Convert to MP4

 4. Dosya Seç’e tıklayın.
 5. Bilgisayarınızdaki dizine gidin, bir MP4 dosyasına dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin, seçmek için üzerine tıklayın ve yüklemeye başlamak için Aç’a tıklayın.
 6. Seçilen dosyasının yüklenmesini bekleyin.Dosya seç
 7. Dönüşüm için isteğe bağlı ayarları yapılandırın.
  Convert file

  Convert file

 8. Dosyaya dönüştür üzerine tıklayın.
 9. Seçilen dosyasının bir MP4 dosyasına dönüştürülmesini bekleyin. Dönüştürme tamamlandıktan sonra, dönüştürülen MP4 dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *