GPU-Z indir – Ekran kartı bilgisi gösteren program

GPU-Z indir

GPU-Z, bilgisayarınızın grafik bölümü bilgisi. Yani video kartı hakkında bilgi sağlamaya odaklanmış bir Windows uygulamasıdır.

Buna ek olarak GPU-Z, bakım için bazı temel işlevlere sahiptir. Böylece bir PC’nin grafik işlem cihazları üzerinde tam kontrol sağlar.

Birden fazla ekran kartına sahip bilgisayarlar için, özellikle de bu tür özelliklerden yoğun bir şekilde yararlanırsanız. (PC oyuncuları ve gelişmiş video düzenleme için kullanılanlar gibi). GPU-Z size her şeyi iyi organize edilmiş bir şekilde gösterir.

DownloadWindows

Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP

GPU-Z’nin Windows’un herhangi bir sürümü, XP’den 10’a ve 32-bit veya 64-bit modeller üzerinde çalıştığına dikkat edilmelidir. Bu program ile video kartınızın BIOS’unu yedekleyebilir, ayrıca ilgili tüm verileri analiz edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü

 

Grafik Kartı Hakkında Herşey

GPU-Z’yi açtığınızda, ekran kartınız hakkında mümkün olan tüm bilgileri derhal görüntüler. Ekranınızın ilk sekmesinde “Grafik Kartı” olarak adlandırılan 28 farklı alan vardır.

  • Kullanımı kolay
  • Temiz ve anlaşılır arayüz
  • GPU BIOS’u yedekler

Sensors” bölümünde ikinci sekmede, bellek frekansı ve çekirdek frekansı, sıcaklık, güç ve kullanılan bellek gibi yeni teknik bilgileri görebilirsiniz.

Ekranın alt kısmında hangi video kartının görüntüleneceğini tanımladığınız basamaklı bir menü bulunur. Bu özellik sadece bilgisayarda birden fazla GPU bulunan kişiler için yararlıdır.

Kartın BIOS’unu yedeklemek için, programın ilk sekmesindeki “BIOS Version” alanının sonundaki düğmeye basın. Açılan menüde. “Save to file” e tıklayın ve makinenizdeki dosyanın hedefini seçin.

Kaydedildikten sonra, daha sonra GPU ayarlarını geri yüklemek için kullanılabilecek şekilde güvenli bir yere kaydedin.

GPU-Z, bir bilgisayarın ekran kartları hakkında her şeyi bilmek isteyen herkes için ideal bir uygulamadır. Program, kullanıcılara herhangi bir çalışma yapmadan. Cihazlar hakkında doğru ve eksiksiz veri sağlar. Birkaç dakika içinde kurulur ve çalışırken çok az kaynak tüketir.

Son olarak, cihazın tam işlevinin geri yüklenmesini sağlamak için kartın BIOS’unun yedekleme işlevinden de bahsetmeye değer. Bu programın geri kalanı kadar basittir ve eğer GPU bir probleme karşı geliyorsa, gelecekte çok yardımcı olabilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *