CDex indir – CD’den Müzik Kopyalama Programı

CDex CD’den Müzik Kopyalama

CDex programı ile, bir ses CD’sinden bilgisayarınıza, WAV veya MP3 formatında tüm parçaları hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Tamamen sezgiseldir, etiketlerin kişiselleştirilmesi ve çok basit bir şekilde çalışması için birkaç seçeneğe sahiptir. Bir CD’yi birkaç saniye içinde kopyalamak mümkündür.

Bu uygulama açıldığında, sürücüde bir CD olup olmadığını otomatik olarak algılar. Parça isimlerini bilgisayardan ayıklamadan önce düzenlemeniz gerekir, ancak bu hızlı bir şekilde yapılır.

DownloadCDex-1.99.1.exe Download Downloadportable-unicode.zip

Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP

Sadece şarkının adını girin ve Enter tuşuna basın, editör otomatik olarak sonraki parçada konumlandırılır. Ayrıca, sanatçı veya grup adını, yılı, türünü ve albümü düzenleyebilirsiniz.

Parçalar, albüme göre, sanatçı ismine sahip bir dizinde klasörlere kaydedilir.

CDex Ekran görüntüsü

Ekran görüntüsü

Hepsi bilgisayarınızın Müzikler klasörüne otomatik yüklenir. CD’yi birden fazla biçimde dışa aktarırsanız, diskler işlemlerden birinde yeniden adlandırmazsanız, dosyaların tümü aynı aralıkta birlikte kaydedilir.

Albüm bilgilerini otomatik olarak alabilmek için, ayarlar penceresini açmanız, “Uzak serbest bırakma” sekmesine gidip o servise kimlik doğrulamanız gerekir. Aksi takdirde, sadece tüm parça-parça bilgilerini yerleştirerek bunu manuel olarak değiştirebilirsiniz.

CDex’i kurarken, birçok ekstra program seçeneği ve aracı sunulmaktadır, ancak bunlardan herhangi birini indirmeniz veya yetkilendirmeniz gerekmez. Neyi kabul ettiğinizi iyi görmeden İleri düğmesine basmayın, çünkü bu bilgisayarınıza birkaç istenmeyen öğe getirebilir.

 

CDex Özellikleri

CDex uygulaması, pratik bir diski çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunan bir araçtır. Kayıpsız ve sıkıştırılmış format (WAV veya MP3) arasında seçim yapmanızı sağlar, etiket düzenleme seçenekleri vardır, boşluk ve hacim hatalarını düzeltir ve diğer birçok gelişmiş seçenek.

Kimse daha karmaşık ayarlarla uğraşmak istemez, çünkü tüm parçaları (ya da sadece birkaçını) bir diskten hızlı bir şekilde çıkarmanızı sağlar. Ancak, sanatçı ve albüm bilgilerini en azından düzenleyebilmeniz için bilgisayarınızda birden çok adsız dosya almamanız önerilir.

Çevrimiçi etiket bilgisi

Birden fazla çevrimiçi hizmet kullanarak bir albümden bilgi alabilirsiniz. Ancak uygulama ayarları penceresinde kimlik doğrulaması gereklidir. Bu çok iyi açıklanmamıştır ve daha basit olmalıdır.

Örneğin Foobar gibi birkaç program, giriş yapmanıza gerek kalmadan bu kimliğe sahiptir.

Öyle olsa bile, albüm etiketlerini manuel olarak düzenlemek son derece basittir. Enter düğmesine bastığınızda, program otomatik olarak bir sonraki parçaya geçecek ve sadece yazmaya devam etmelidir.

Sorun, isimleri bilmiyorsanız; Bu durumda en azından bir albüm ve sanatçı belirtmek için tavsiye edilir.

WAV MP3

Eğer parçaları en yüksek kalitede çıkartmak istiyorsanız, sadece tek bir tuşla bunu WAV’da yapabilirsiniz. İsterseniz, karmaşık ayarlarda bulunmak zorunda değilsiniz.

Aynı şey MP3 formatı için de geçerlidir. Böylece daha büyük, daha iyi dosyalar mı istediğinizi yoksa daha az yer kapladığını hızlıca seçebilirsiniz.

MP3’in kalitesini programın ayarlarında yapılandırmak mümkündür, ki bu da çok ilginç bir programdır. Çünkü böyle bir dosya birkaç sıkıştırma seviyesine sahip olabilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *