WhatsApp 2018’de BlackBerry ve Windows telefonlarıyla çalışmayabilir

WhatsApp 2018’de BlackBerry ve Windows’da yok

WhatsApp 2018’de BlackBerry ve Windows telefonlarıyla çalışmayabilir. Yaklaşık 2018 yılındayız ve Platform neyin içerdiği ve daha da önemlisi, neyin kesin olduğuyla ilgili konuştu.

Popüler mesajlaşma servisi, 31 Aralık 2017‘den itibaren artık BlackBerry OS ve Windows Phone 8.0’ı ve daha eski bir sürümü desteklemeyeceğini belirledi.

Dolayısıyla, bu mobil cihazlardan birine sahipseniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için hala Facebook’a ait uygulamayı kullanmayı planlıyorsanız ve aile üyeleri, kendi sorumluluğunuzdadır.

Platform bu cihazlarda tamamen çalışmayı durdurmazken, desteğin kesilmesi kullanıcıların yeni hesaplar oluşturamayacakları veya mevcut hesapları artık doğrulamayacağı anlamına geliyor. Ayrıca, platform, “Artık bu platformlar için aktif olarak geliştirilmeyeceğiz, çünkü bazı özellikler herhangi bir zamanda çalışmamaya başlayabilir” diye belirttiği gibi uygulama herhangi bir noktada çalışmayı bırakabilir.

 

Peki neden WhatsApp bu işletim sistemlerini ve aygıtlarını kesintiye uğratıyor?

Uygulama, “Bu platformlar, uygulamanızın özelliklerini ileride genişletmek için ihtiyaç duyduğumuz yetenekleri sunmuyor” dedi.

Ancak elbette kullanıcıları kaybetmek istemiyor. “Etkilenen mobil cihazlardan birini kullanırsanız, WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeniz için daha yeni bir OS sürümüne veya OS 4.0+, iPhone iOS 7+ veya Windows Phone 8.1+ çalıştıran daha yeni bir Android’e yükseltmenizi öneririz” tavsiye edilen mesajlaşma servisi.

Elbette mevcut telefonu tutmaya ve yenisini almaya karar verirseniz, uygulamayı desteklenmeyen cihazda kaldırmazsanız WhatsAppı kullanamazsınız. Platformun belirttiği gibi “Unutmayın ki WhatsApp yalnızca bir cihazda aynı anda tek bir telefon numarası ile etkinleştirilebilir.”

Zaman çizelgesi biraz daha uzatılmış olsa da WhatsApp diğer cihazları da düşürüyor. Nokia S40, 31 Aralık 2018’den itibaren desteklenmeyecekken, eski Android cihazlar (2.3.7’den eski olanlar) 1 Şubat 2020’de başlayacak. Acele olarak, WhatsApp şu anda aktarılacak bir araç sunmuyor.

Platformlar arasındaki sohbet geçmişiniz varsa, ancak kendiniz sohbet geçmişiniz hakkında özellikle duygusal hissettiğinizi fark ederseniz. İletilerinizi her zaman bir e-postaya ek olarak verebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *