Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Android cihazda mesajlar nasıl saklanır?

Android cihazda mesajlar nasıl saklanır

Android

Android cihazda mesajlar nasıl saklanır?

Android cihazda mesajlar nasıl saklanır?

Android cihazda mesajlar nasıl saklanır

Android cihazda mesajlar SMS ve MMS mesajları göndermek akıllı telefonlarında yapmasını istediği temel şeylerden biridir.

Birçoğu için, arkadaşlarınızla ve ailenizle irtibatta kalmanın başlıca yolu budur. Günde bir düzinelerce mesaj göndeririz önemli bilgiler, resimler ve videolar.

Ancak bu mesajların tümü zamanla kolayca unutulabilir veya basit bir hatayla kaybedilebilir. Sonuçta, çoğumuz yanlışlıkla bir metin sohbetini sildik. Yükseltmeden önce akıllı telefonlarımızı veya tabletlerimizi yedeklemeyi ihmal ettik.

Bu gibi durumların oluşmaması için, Android cihazda mesajlar elle veya otomatik saklama konusunda güzel bir uygulama var. Bu uygulamanın kullanımı detayları aşağıda açıklanmıştır.

 

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme’yi kullanma

Android akıllı telefonunuzu nasıl yedekleyeceğinizi gösterdik ancak SMS Backup & Restore, adından da anlaşılacağı gibi ücretsiz bir uygulamadır. Kısa mesajlarınızı yedekleyebilir ve yerel olarak Android cihazınıza kaydedebilir. Bunları bir bilgisayara aktarabilir veya bunları Google Drive gibi bir çevrimiçi depolama hizmetine yükleyebilirsiniz.

İletilerini birden fazla yere hızlı bir şekilde kaydetmek isteyen insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılır. Android cihazınızın Android 4.0.3 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması gerekiyor ve uygulama Ekim ayında güncellendi; bu nedenle destekleniyor.

 

Metinleri Kaydetme

1. Adım: Uygulamayı indirip Android cihazınıza kurarak başlayın. Başlatın ve ana menüye gitmeniz gerekir.

2. Adım: Yeni bir yedek oluşturmaya başlamak için Yedekle ayarla’ya hafifçe dokunun. Buradan, kaydetmek istediğiniz bilgileri, hangi metin görüşmelerini ve yedeklemelerin nerede saklanacağını seçebilirsiniz.

Şu anda, metinlerinizi doğrudan telefonunuza, Google Drive’a veya Dropbox’a kaydetme seçenekleri bulunmaktadır. Metinlere ekli emojileri de kaydedebilir, ayrıca yedekleme dosyalarını da kolayca tanımlanacak şekilde adlandırabilirsiniz.

 

[smartslider3 slider=22]
3. Adım: Kısa mesajları el ile kaydetmek istemiyorsanız, bilgilerinizi belirli aralıklarla otomatik olarak yedeklemek için tasarlanmış bir zamanlama ayarlayabilirsiniz. Sol üst köşedeki () menü simgesindeki otomatik yedeklemeyi nasıl kapatacağınızı menü () aracılığıyla erişebileceğiniz uygulamanın ayarlarından yapabilirsiniz.

Metinleri görüntüleme, geri yükleme ve taşıma

Adım 1: Kayıtlı mesajlarınızı, ana menüye gidip XML biçiminde erişebilirsiniz. View Backups (Yedeklemeleri Görüntüle’ye) dokunarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın ayarlarında kaydedildikleri yerel klasörü de değiştirebilirsiniz.

 

 

2. Adım: Yeni bir akıllı telefona geçiyorsanız, metinlerinizi cihazlar arasında aktarmak için SMS Yedekleme ve Geri Yükleme’yi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamanın kendi Geri Yükleme ve Aktarma özellikleri de dahil olmak üzere birkaç yolu vardır.

Daha detaylı adımlar için, uygulamanın geliştiricisinin bunun nasıl yapılacağını açıklayan bir kılavuzunun yanı sıra, uygulama ile ilgili başka sorularınızı yanıtlayan uzun bir SSS sayfası bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Android

Reklâm
En üste