Twitter kullanıcı adları artık 50 karakteri destekleyecek

Twitter kullanıcı adları uzadı

Twitter kullanıcı adı döneminde yeni adım.

Twitter geçtiğimiz günlerde 280 karakterlik tweet yazabilme özelliğini aktif ettikten sonra şimdiki adımı kullanıcı adlarını 50 karaktere çıkarmak.

Yeni Twitter kullanıcı adınız @bubenimyenitwitterkullaniciadim gibi uzun uzun olabilir.

Bu 280 karakter genişlemesinin çok daha az etkilenmesine ve kesinlikle daha az tartışmalı olmasına karşın, daha uzun adlara sahip kişiler veya emojis eklemeyi seven veya onların adını uzun ifadelere düzenli olarak değiştirmeyi seven kullanıcılar için yararlı olabilir. İsim işlevi, kullanıcının Twitter tutamacını aynı olmasını değiştirmez.

Twitter kullanıcı adının yeni dönemde 50 karaktere çıkmasını Twitter resmi hesabı @TwitterSupport tan duyurdu.

Keşfet: Twitter Araçları

Twitter’ın yeni hamleleri katılımı iyileştirmeye yardımcı olabilirken, şirketin platformda kötüye kullanım gibi uzun süredir devam eden sorunlarla mücadele etmek yerine kozmetik değişikliklere odaklanmayı seçtiği için çok fazla hayal kırıklığı yaşanıyor.

Twitter’ın taciz ve botlarla uğraşması, bir çalışanın birşeyleri kendi ellerine almama kararı aldığı ve şirketin son zamanlarda yaşanan Trump’ın hesabını devre dışı bırakmaya karar vermesiyle, işler biraz değişti.

Hesap restore edilmeden önce 11 dakika çevrimdışıydı. Aksiyonun, sahne arkasında çok sayıda Twitter görevlisinin katı bir desteği var ancak yüzünde yumurta taşıyan sosyal medya şirketini terk etti.

 

Artık 50 karakterlik bir kullanıcı adı seçebilirsiniz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *