Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Trump’ın özel uçağı uçan nükleer bunker

Trump

Keşfet

Trump’ın özel uçağı uçan nükleer bunker

Trump’ın özel uçağı uçan nükleer bunker

Trump’ın Uçağı

Trump’ın uçağı, Amerika’nın gökyüzünden nükleer savaş yürütmek için tasarlanmış gizli jet seti. “Doomsday” uçaklarına hoş geldiniz.

 

Özel olarak tasarlanan uçaklar, Başkan Donald Trump’ı nükleer savaş patlaması halinde onu kurtaracak özel uçaklardır.

Ulusal Havacılık Operasyon Merkezleri, ABD liderleri ve savaş şahinlerine direktifler vermek ve havadan savaş açmak için bu uçaklara izin veriyorlar.

Boeing E-4B’lerin maliyeti her biri 250 milyon dolar, çalışma saatleri fiyatı içinse 160 bin dolar maliyet çıkıyor.

Ayrıca, elektromanyetik atımlara karşı koyma kabiliyeti de dahil olmak üzere çok çeşitli savunma mekanizmalarına sahiptirler.

Jet’in mürettebatı ayrıca, gezinmek için geleneksel analog uçuş araçlarını kullanıyor. Teknik olarak gizli olmasa da uçaklar nadiren Hava Kuvvetleri’nin bir kısmını kamuya açık olarak onaylamadığını belirttiler.

1970’lerden beri bu hava komutanlıkları, uzun süredir Savaş çıkması durumundaB Başkanın bir nükleer saldırıda hayatta kalmasının en iyi şansının bu uçaklar olabileceğini düşünülüyorlar.

Uçaklar ayrıca, yerden devam eden haberleşmelerin imha edilmesinden sonra bile başkanın nükleer denizaltı filosu ile temas halinde olmasını sağlayacak olan beş mil uzunluğunda bir anten gibi özel teçhizatı da içeriyor.

Soğuk Savaşın son on yıllarında bir E-4B Nightwatch uçağı. Başkan’ı sadece 15 dakikalık bir uyarı ile gökyüzüne Uçurmaya hazır. Bu uçak Andrews Hava Üssünde daima tetikte bekliyor.

Bugün bile, mürettebatlarıyla hazır dört uçaktan biri düzenli olarak başkanla seyahat ediyor.

Cumhurbaşkanı Birleşik Devletler’de olduğunda, E-4B, Omaha, Nebraska’daki Offutt Hava Kuvvetleri Üssünde her zaman tetikte kalır. Motorları acil bir tahliye durumunda başkanla buluşmaya hazır 24 saat açıktır ve hemen toplanır.

Oysa Doomsday uçakları bile başkanın parmak uçlarındaki acil hava filosunun sadece bir köşesini temsil ediyor. Bunların hepsi başkanlık gezisinin büyük ölçekli lojistiklerini içinde saklanıyor.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

3 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Keşfet

Reklâm
En üste