Toyota robot T-HR3 Mekanik bir gölge gibi takip ediyor

Toyota robot T-HR3 Mekanik bir gölge gibi, hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak taklit ediyor.

Toyota robot T-HR3 Bir şirket olarak, Toyota arabaları ile en iyi biliniyor olabilir, ancak kesinlikle güzel bazı robotlar da üretiyor.

Yıllardır, otomobil markası olarak bildiğimiz şirket artık Toyota Robot olarak ek bir şirket kurmuş durumda. Bulunduğumuz Çağı teknolojinin zirvesi olarak adlandırabiliriz. Kısa bir süre içersinde bazı kurum ve kuruluşlarda Toyota Robot bizi karşılayabilir. Genel olarak hizmet sektörünü hedef alan Toyota Robot T-HR3 farklı modelleri üretme konusunda hazırlık içinde olduğunu bildirdi. Bunun için Tokyoda bir Robot Fuarı organize ettiler.

21 Kasım’da açıklanan en yeni üçüncü nesil robot , operatör hareketlerini taklit edebiliyor. Toyota’ya göre, bir gün ev içersinde, hastanelerde ve afet bölgelerinde, inşaat alanlarında hatta dış alanda bir robot asistanı olarak görev yapabilir.

T-HR3 olarak adlandırılan 5 fit’lik robot, el, kol ve ayak hareketlerini haritalayan özel sensörlerle donatılmış bir insan tarafından çalıştırılmasına izin veren tescilli bir Master Manevra Sistemi ile kontrol edilir. Kafaya monteli bir ekran, robotun görüş açısı boyunca görmelerini sağlar. Robot, daha sonra, 29 eklemli gövde kısmı yoluyla hareketleri etkileyici bir doğrulukla çoğaltabiliyor. 16 tork servo modülünü paketleyen akıllıca tasarlanmış bir sandalyeye, kullanıcı oturmaya devam ederken robotu ileri veya yanlara hareket ettirir.

T-HR3 sadece hareketleri çoğaltmakla kalmaz, aynı zamanda bir kullanıcının eylemlerinin kuvvetini yaklaşık olarak da gösterebilir. Örneğin, şişirilebilir balon benzeri bir topu zarar vermeden yavaşça kaldırmak gibi görevleri yerine getirebilir. Ayrıca, bazı etkileyici denge denetimi görüntüleyebilir, başka bir nesneye dönüşse bile dengesini koruyabilir.

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/uPI0-14kEZI?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Toyota’nın İş Ortağı Robotu Bölümü genel müdürü Akifumi Tamaoki, “İş Ortağı Toyota Robot ekibi, T-HR3’deki teknolojiyi, insanlarla bir arada yaşayan ve günlük yaşamlarında onlara yardımcı olan samimi ve yararlı robotlar geliştirmek için kullanmaya kararlıyız.” dedi “İleriye bakarsak, bu platform için geliştirilen çekirdek teknolojiler, herkese daha iyi hareket kabiliyeti sağlamak için robotların gelecekteki gelişimini bilgilendirmek ve ilerletmek için yardımcı olacaktır.”

T-HR3, Toyota Robot Tokyo Körfezi’ndeki 2017 Uluslararası Robot Fuar’ında 29 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında sergilenecek olan robotlar arasında olacak. Ve bundan sonra? Toyota, gerçek dünyada T-HR3’ü sergilemek için belirli planlar yapmadığını ilan etmedi. Ancak biz, Dünya’dan çalıştırılabilecek bir telepresence uzay robotu fikrine oldukça bağlıyız.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *